Jump to content

Ramirezi αυγα???


irongud

Recommended Posts

απο χθες βλεπω τα ραμακια μου στη δεξια πισω γωνια του ενυδρειου αλλα δεν εδωσα σημασια. σημερα που ξανακοιταξα ειναι παλι εκει , εχουν σκαψει μια γουβα και νομιζω οτι βλεπω μεσα αυγα :) ειναι το ζευγαρακι που ειχα παρουσιασει και νομιζα πως δε χωνευονται κιολας γιατι πεφτανε κατι κυνηγητα... απο οτι βλεπω φυλανε λοιπον τη φωλια με τα αυγα και ριχνουν και γενναια κυνηγητα στα σκαλαρια! α αρσενικος δε ειναι πιο πολυ εκει (γυναικες γυρουλουδες) και τα ψιλοαεριζει. τι μελλει γεννεσθαι? θα ζησει τιποτα? τροφη τι πως που γιατι? ακομα και να ταισω με καποια ειδικη τροφη θα τη φανε ολα τα αλλα ψαρια... και μια φωτο. πληροφοριες/συμβουλες αμεσα :wub:

snc00127w.jpg

Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινα να βγαλεις τα αλλα ψαρια εξω απο το ενυδρειο με την γεννα...αν θες να ζησουν.. :)

ειδικα τα αγγελοψαρα ειναι κυνδινος θανατος!

Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινα να βγαλεις τα αλλα ψαρια εξω απο το ενυδρειο με την γεννα...αν θες να ζησουν.. :)

ειδικα τα αγγελοψαρα ειναι κυνδινος θανατος!

χαχα. και που να βαλω ψαρια απο 250 λιτρα βρε καλε μου στο 13αλιτρο γαριδαδικο? οτι ειναι μεσα εκει θα μεινει...

Link to comment
Share on other sites

χαχα. και που να βαλω ψαρια απο 250 λιτρα βρε καλε μου στο 13αλιτρο γαριδαδικο? οτι ειναι μεσα εκει θα μεινει...

τα αγγελοψαρα στο γαριδαδικο.... :) καλη ιδεα! χαχα

δεν ηξερα οτι δεν εχεις αλλα ενυδρεια..τωρα ομως θα ειναι πολυ δυσκολο η ολη κατασταση με τα μικρα εκει μεσα αν τα καταφερουν και ωγουν απο τα αυγα τους...

εχεις καμοια γεννηστρα για να βαλεις τα αυγα μεσα τουλαχιστον?

Link to comment
Share on other sites

γεννηστρα πλαστικη εχω αλλα πως θα τα πιασω? και αντε και τα εβαλα μεσα αφου ειναι αυγα θα φυγουν απο τις σχισμες. η γεννηστρα ειναι για νεογεννητα ψαρακια και γενικα απαγορευεται λογω κακης κυκλοφοριας.

και μια με το μπαμπα επι το εργω!

snc00128d.jpg

Έγινε επεξεργασία - irongud
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

σημερα ειδα τη θυληκια μου ακουμπισμενη στο βυθο σε μια μερια του ενυδρειου, δεν πηγε να φαει και φαινεται να την παρασερνει το ρεμα φαινεται αδυναμη να κολυμπησει κανονικα. η αναπνοη της δειχνει κανονικη και οπτικα δε φαινεται να εχει κατι εκτος οτι εχει "σβησει" λιγο τα χρωματα της... τη χανω???

Link to comment
Share on other sites

και σημερα τη βρηκα τεζα κατω απο ενα ξυλο... ο αρσενικος υγειεστατος εχει γινει διπλος απο οτι τον πηρα.

τι να επαθε η θυληκια? μεχρι και γεννα μου εκανε και τωρα τεζα... :P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...