Jump to content

ΦΥΤΑ ΣΕ ΧΑΛΙΚΙ????


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΟ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΧΑΛΙΚΙ(ΧΩΡΙΣ ΥΠΟΣΤΡΩΜΑ) ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΥΤΑ???ΑΝ ΝΑΙ ΤΙ ΦΥΤΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΟΥ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΟΥΝΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΠΧ. ΟΠΩΣ ANUBIES H VALLISNERIA AMERICANA H VESICULARIA DUBYANA????

Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχας μην γραφεις με κεφαλαια....

και βεβαια μπορεις να βαλεις φυτα αν και εξαρταται απο το ποσο χοντρο ειναι το χαλικι σου.(οσο πιο λεπτοκοκκο τοσο το καλυτερο).

απο εκει και μετα ομως παιζουν ρολο και αλλοι σημαντικοι παραγοντες οπως το φως.τι φωτισμο εχει?

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο ξεχαστηκα και εγραψα με κεφαλαια!! :P επειδη το ενυδρειο ειναι diy κατασκευη εχω την ευκολια να βαλω οσες λαμπες θελω!!το χαλικι να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι το μεγεθος του απλα ειναι το κανονικο χαλικι που εχουν τα περισοτερα ενυδρεια!δηλαδη μεσαιου μεγεθους!τα φυτα που εγραψα παραπανω πως σας φαινονται σαν επιλογη???εχετε να μου προτεινετε και καποια αλλα φυτα που να ειναι ευκολα στην διατηρηση τους??ευχαριστω για τις απαντησεις και τον χρονο σας!

Link to comment
Share on other sites

ωραιος!!με βοηθησες παρα πολυ!!!οταν σ ενα ενυδρειο υπαρχουν φυτα μπορεις να βαλεις καποια καβουρια γαριδες???

Link to comment
Share on other sites

Γαρίδες ναι. Καβούρια, αστακουδάκια και καραβίδες είναι επίφοβα, όχι μόνο για τα φυτά σου αλλά και για τα ψάρια σου!

Link to comment
Share on other sites

επειδη ο καθενας οπως ολοι ξερουμε λεει τα δικα του γι αυτο τον λογο και ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις γιατι στα περισσοτερα πετ ο καθενας λεει οτι τον συμφερει λογω δουλειας η τα λεει οπως τα ξερει!και εγω για καβουρια κτλ ξερω και εγω οτι παιζει να κοβουν ουρες απο ψαρια!οκ φιλε να σαι καλα για την βοηθεια σου

1000++++

Link to comment
Share on other sites

Για να είσαι σίγουρος, επικέντρωσε το ψάξιμο σου σε κάποιο συγκεκριμένο είδος που σε ενδιαφέρει ή είδες σε κάποιο πετ σοπ. Το να ψάχνεις γενικά και αόριστα, σου δίνει μια γενική ιδέα αλλά δε σε βοηθάει ώστε να διαλέξεις τους κατοίκους του ενυδρείου σου. :P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...