Jump to content

Ειναι ετοιμο αραγε?


Recommended Posts

Καλησπερα,

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση μιας και ειμαι καινουργιος στο χωρο. Το πρωι του σαββατου αγορασα ενα ενυδρειο 54 λιτρων και θελω να ρωτησω το εξης..

1) Το ενυδρειο ηδη τρεχει 2 μερες προσθετοντας αντιχλωριο οταν το πρωτογεμισα και προσθεσα βακτηρια την κυριακη οπως μου ειχε υποδειξει το Pet shop (και καθε μερα). Επειδη ομως μου ειπε οτι αν θελω μπορω ηδη να προσθεσω αληθινα φυτα απο δευτερα θελω να ξερω αν ειναι ασφαλες.... :P Για τα πρωτα ψαρια ειπαμε την επομενη βδομαδα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση μιας και ειμαι καινουργιος στο χωρο. Το πρωι του σαββατου αγορασα ενα ενυδρειο 54 λιτρων και θελω να ρωτησω το εξης..

1) Το ενυδρειο ηδη τρεχει 2 μερες προσθετοντας αντιχλωριο οταν το πρωτογεμισα και προσθεσα βακτηρια την κυριακη οπως μου ειχε υποδειξει το Pet shop (και καθε μερα). Επειδη ομως μου ειπε οτι αν θελω μπορω ηδη να προσθεσω αληθινα φυτα απο δευτερα θελω να ξερω αν ειναι ασφαλες.... :P Για τα πρωτα ψαρια ειπαμε την επομενη βδομαδα...

Και βεβαια μπορεις να προσθεσεις φυτα.

Μετρησεις κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια μπορεις να προσθεσεις φυτα.

Μετρησεις κανεις?

δεν εχω κανει καμια μετρηση ακομα και αυτο ειναι που με ανησυχει...
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κανει καμια μετρηση ακομα και αυτο ειναι που με ανησυχει...

Nα πας να παρεις να ξερεις που βρησκεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Πριν πάρεις τεστ κλπ διάβασε πρώτα αυτή τη δημοσίευση να δεις λίγο με μια σειρά τα πράγματα

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=526798

Link to comment
Share on other sites

Πριν πάρεις τεστ κλπ διάβασε πρώτα αυτή τη δημοσίευση να δεις λίγο με μια σειρά τα πράγματα

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=526798

ευχαριστω πολυ με βοηθησες αρκετα, μια διευκρινιση μονο... πρεπει να αδειασω το 1/3 του ενυδρειου για να διακοσμησω, μετα να το ξαναγεμισω βαζοντας αντιχλωριο παντα και μετα να κανω τις μετρησεις?
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να το αδειασεις για να το διακοσμησεις. Βαλε οτι θες οπως ειναι τωρα μεσα. Με τα φυτα δεν εχεις κανενα προβλημα αυτη τη στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...