Jump to content

δίλημμα


Recommended Posts

σκέπτομαι να στήσω εξ αρχής ένα ενυδρείο 54 λίτρων με επαρκή φωτισμό και το δίλημμα μου είναι α) ψιλό χαλικάκι λίγα εύκολα φυτά και ένας μονομάχος, β) άμμος θαλάσσης ασβεστολιθικές πέτρες και τρείς κιχλίδες (δεν γνωρίζω όνομα) είναι από φίλο και έως 7 εκατοστά το μεγαλύτερο που έχει (δεν υπάρχει η δυνατότητα φωτογραφίας λόγω μεγάλης απόστασης και μη εξοικείωσης του φίλου με την τεχνολογία) και γ) τι φίλτρο εσωτερικό να αγοράσω? όλα τα άλλα ενυδρείο, εξοπλισμός υπάρχουν ήδη και τα ψάρια τα προσφέρουν φίλοι. Ευχαριστώ και περιμένω τις πολύτιμες γνώμες σας γιατί είχα παλαιότερα ενυδρείο, για το οποίο έχω τύψεις σήμερα, με αυτά που διαβάζω και ενημερώνομαι από το forum και την ταλαιπωρία που είχαν υποστεί τα ψαράκια τότε. :P

Link to comment
Share on other sites

Εγω μπορω να σου πω για τις κιχλιδες ,οτι δεν κανουν γιαυτο το ενυδρειο.Ο μονομαχος θα ειναι αρχοντας μεσα.Οσο για το φιλτρο δεν καταλαβα,εχεις εξωτερικο και θελεις εσωτερικο?Παντος καθε ενυδρειο θελει φιλτρο :P

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω καθόλου φίλτρο, θέλω να αγοράσω κάποιο εσωτερικό σκέπτομαι αλλά δεν ξέρω πόσο νερό να φιλτράρει την ώρα γι' αυτά τα λίτρα. έχεις καμμιά πρόταση? ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

γ) τι φίλτρο εσωτερικό να αγοράσω?

Eheim Pick Up 2008 νομίζω σε καλύπτει δες εδω

Link to comment
Share on other sites

μονομαχοςμονομαχοςμονομαχοςμονομαχοςμονομαχοςμονομαχος :P

Link to comment
Share on other sites

μονομαχοςμονομαχοςμονομαχοςμονομαχοςμονομαχοςμονομαχος :P

Και νέον τέτρα δεν θα ταίριαζαν ωραία;

Link to comment
Share on other sites

μονομαχος σε 54 λιτρα ειναι υπερβολη.απο την φυση τους δεν χρησιμοπειουν πανω απο 15-20 λιτρα.ενα κοπαδοψαρο 10-15 νεον θα ειναι καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...