Jump to content

συνδυασμος


dimos

Recommended Posts

ερωτηση

τι μπορω να βαλω μαζι με oscar

Link to comment
Share on other sites

Οπως λες και στην υπογραφή σου... τα λιτρα ποτε δεν ειναι αρκετα.

Πόσα οσκαρ εχεις στα πόσα λίτρα?

Link to comment
Share on other sites

Οπως λες και στην υπογραφή σου... τα λιτρα ποτε δεν ειναι αρκετα.

Πόσα οσκαρ εχεις στα πόσα λίτρα?

Δυο έχω φίλε το ξέρω ότι Είμαι οριακά αλλα έλεγα να βάλω κάτι σε μικρότερο μέγεθος που δε θα επιβαρύνει το ενυδρειο και βέβαια δε θα κινδυνεύει να φαγωθεί

Link to comment
Share on other sites

Δυο έχω φίλε το ξέρω ότι Είμαι οριακά αλλα έλεγα να βάλω κάτι σε μικρότερο μέγεθος που δε θα επιβαρύνει το ενυδρειο και βέβαια δε θα κινδυνεύει να φαγωθεί

φίλε εγώ με τα oscar μου τα οποια είναι περίπου 9 cm έχω μαζί τους ένα pleco 10cm και 4 Peppered Corydoras μικρά ..τα οποια "καταπαραξενο" λόγο δεν τα άγγιξαν ποτε ..δεν ξέρω γιατί..νομίζω ευθύνεται το χρώμα τους.

Επίσης ότιδήποτε άλλο μικρότερο, KATA Eμένα είναι εντελώς λάθος να μπει μαζί με τα "oscar"

ακόμα και τα Peppered Corydoras

Aquarium-Catfish.jpg

επίσης έχω και κάτι άλλο μαζί τους το οποιο δεν είναι ανάγκη να σημειωθεί γιατί στην περίπτωση σου δεν παιζει να μπει έτσι ψάρι. :thumbup::P

Έγινε επεξεργασία - christos k
Link to comment
Share on other sites

για γατοψαρα σκεφτομαι και εγω που δεν τα πειραζουν

ευχαριστω :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

για γατοψαρα σκεφτομαι και εγω που δεν τα πειραζουν

ευχαριστω :thumbup:

Παρακαλώ..Και καλή τύχει! :P

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι καλη ιδεα να βαλεισ κορι μαζι με οσκαρ γιατι το μεγαλο ψαρι τρωει το μικρο!!και μολισ φτασουν τα οσκαρ σε ενα μεγεθοσ 20++ δεν θα μεινει τιποτα!!

φιλικα παντα κων/νοσ :thumbup::P

αν σου επιτρεπουν τα λιτρα σου βαλε botia(γινονται τερατακια) :ninja:

Έγινε επεξεργασία - konstantinos 808
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι καλη ιδεα να βαλεισ κορι μαζι με οσκαρ γιατι το μεγαλο ψαρι τρωει το μικρο!!και μολισ φτασουν τα οσκαρ σε ενα μεγεθοσ 20++ δεν θα μεινει τιποτα!!

φιλικα παντα κων/νοσ :thumbup::P

αν σου επιτρεπουν τα λιτρα σου βαλε botia(γινονται τερατακια) :ninja:

μαλλον δε θα βαλω τιποτα θα μεινω με τα οσκαρ και αργοτερα αναλογα και με το ποσο γρηγορα θα μεγαλωσουν θα δουμε . γιατι στα λιτρα ειμαι πολυ οριακα 250 καθαρα

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι καλη ιδεα να βαλεισ κορι μαζι με οσκαρ γιατι το μεγαλο ψαρι τρωει το μικρο!!και μολισ φτασουν τα οσκαρ σε ενα μεγεθοσ 20++ δεν θα μεινει τιποτα!!

Aυτο φαντάζομαι είναι δεδομένο??

Επειδή και τώρα μπορούν να τα καταπιούν αλλά δεν ασχολούνται...Τα κορι ήταν πριν βάλω τα οσκαρς..

Ίσως να έχει σχέση ?

Link to comment
Share on other sites

Aυτο φαντάζομαι είναι δεδομένο??

Επειδή και τώρα μπορούν να τα καταπιούν αλλά δεν ασχολούνται...Τα κορι ήταν πριν βάλω τα οσκαρς..

Ίσως να έχει σχέση ?

Προς το παρόν δεν ασχολουνται Χρηστο. Ξαφνηκα.... οταν δε θα ταισεις 2-3 μερες ήταν θα ξυπνησει το ενστικτο.... τοτε θα ξεκινησουν.

Θεωρω πως σχεδον τιποτα δεν ειναι στανταρ. Εχουν δει τα ματια μου πολλα στανταρ να καταρυπτονται.

Εμεις στην ουσια μιλαμε με πιθανοτητες. Τι ειναι πιθανον να συμβει. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δεν ασχολουνται Χρηστο. Ξαφνηκα.... οταν δε θα ταισεις 2-3 μερες ήταν θα ξυπνησει το ενστικτο.... τοτε θα ξεκινησουν.

Θεωρω πως σχεδον τιποτα δεν ειναι στανταρ. Εχουν δει τα ματια μου πολλα στανταρ να καταρυπτονται.

Εμεις στην ουσια μιλαμε με πιθανοτητες. Τι ειναι πιθανον να συμβει. :thumbup:

:P:ninja: θα έχω τα ματιά μου 14 ..και λίγο βαρύ χέρι στο τάισμα!! οχι πως αυτό θα αλλάξει κατι..το ένστικτο είναι ένστικτο.

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι οπωσ λεει ο νικολιοσ!!

εγω το περνω ωσ δεδομενο και σιγουρο οτι τηα τα πειραξουν!!οχι μονο απο ενστικτο αλλα και απο αναγκη επιβιωσησ μεσα στο ενυδρειο η ακομα και κυριαρχια!!

μακαρι να υπαρχει μια αρμονικη συμβιωση και ολα να πανε καλα!! :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...