Jump to content

Καταδικοι ζευγαρακι


YDROVIOS

Recommended Posts

Καλημερα και καλο μηνα σε ολους...εβαλα στο ενυδρειο μου ενα αρσενικο (πολυ μεγαλο) και ενα κοριτσακι ...απο την αρχη ειναι διπλα διπλα και δεν υπαρχει προβλημα...καθονται μαζι στην φωλια τουσ κλπ....αλλα καποιεσ φορεσ αρχιζει και την κυνηγαει εντονα....και μετα παλι ολα καλα...ειναι φυσιολογικοι αυτη η σταση απο το αρσενικο????

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις μια φωτο η να μου πεις το επιστημονικο του ονομα ,να το ψαξω στο νετ.Ειμαι πολυ περιεργος να δω ποιο ψαρι ειναι αυτο :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Φωτο δεν εχω τωρα....πατα convict και θα σου τις βγαλει....καποιοι τισ λενε και ζεβρεσ λογο χρωματοσ αλλα ειναι λαθοσ αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Φωτο δεν εχω τωρα....πατα convict και θα σου τις βγαλει....καποιοι τισ λενε και ζεβρεσ λογο χρωματοσ αλλα ειναι λαθοσ αυτο..

Σευχαριστω πολυ :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Απλα να βοηθησω με το τροπο που εγω μπορω! Μιλας γι αυτο το ειδος?

Εγω δεν μπορω να σε βοηθησω παραπερα.

Περιμενε ομως να μπουν και αλλοι, μην βιαζεσαι. Ολο και καποιος θα σου δωσει τα φωτα του!

Link to comment
Share on other sites

ειναι κοντο γυρω στους 70 ποντος..γιατι ειναι πιο πολυ σαν κυβος...και απο οτι ξερω θελουν μεγαλυτερο μηκος...ετσι δεν ειναι???

Link to comment
Share on other sites

ειναι κοντο γυρω στους 70 ποντος..γιατι ειναι πιο πολυ σαν κυβος...και απο οτι ξερω θελουν μεγαλυτερο μηκος...ετσι δεν ειναι???

Aκριβως αυτο,γιατι αν θυμαμαι καλα αν φτασουν τελικο μεγεθος πανε περιπου στους 15 ποντους......

Link to comment
Share on other sites

μηπως ειχες διαβασει οτι το καθε ψαρι χρειαζεται 100 λιτρα?

Εχει διαφορα. Ενα ψαρι μονο του δεν ζει. υπαρχουν ψαρια που ζουν σε χαρεμια πχ 1 αρσενικο 3 θυληκα, αρα 4 ατομα, αρα 400 λιτρα. Αλλα ζουνε ζευγαρια, αρα 200 λιτρα.

Ελπιζω να καταλαβες. Κι εμενα μου φαινονται λιγα τα λιτρα σου για το συγκεκριμενο ψαρι, αν και δεν γνωριζω απο τα συγκεκριμενα ειδη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.....αυτα τα ψαρια θελουν να ειναι ζευγαρακι....θα κοιταξω να τα βαλω σε κατι μεγαλυτερο οσο πιο γρηγορα γινεται....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

file mou eixa ta idia psaria se omada 5 atomwn prin 2 xronia oxi omws tis zebres alla ta rozakia...einai idia akrobws omada psariwn..ta eixa se 90l enudreio apo tote exw kanei arketes gennes.oso gia ta litra den einai stantar auto.. auth thn stigmh exw se ena 200 l 4 tetoia pou molis ex8es ekolafthkan ta auga kai se ena allo enudreio 200; 40-5- mikra apo prohgoumenh genna.k kati akoma..gia ta 15 cm pou proanafer8hke egw den sumfwnw.exw to zeugari 1 xrono se 200 l kai den ksepernane 7-8 cm kai einai en zwh 3 xronia oti allo 8es rwthse me

a,kai nai to erseniko kunhgaei arketes fores thn 8ulikia gia na ftiaksoun fwlia kai na zeugarwsoun alla mhn eisai sigouros oti einai zeugari akoma toulaxiston sto enudreio s

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Κώστα όπως σου είπαν και σε άλλο θέμα, μην γράφεις με greeklish. Μόνο με ελληνικούς χαρακτήρες.

:)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες....εκαναν μωρακια...........

:thumbup::D

να σου ζησουν :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου...πηρα μεγαλη χαρα πραγματικα....εχω κανει ενα θεμα που εχω καποιες αποριες ..αν ξερεις κατι πεσμου,.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...