Jump to content

Νεο μελος στο ενυδρειο


Recommended Posts

Παιδεια καλυσπερα! :P ...σημερα αγορασα μια γαριδουλα(πολυ μικρι :thumbup: )...αμα την βαλω μαζι με τον μονομαχο και εναν γλυφτη σε 25 λιτρα θα εχει προβλημα???Προς το παρον την εχω σε ενα 15ρι με αλλα 3 gubby(Μιας και τα gubby ειναι ψαρια επιφανειας και δεν θα το ενοχλουν στο βυθο :ninja: )...λετε να εχει προβλημα επειδη σε αυτο εχω πετρες με χαλικακι?? :D

Να μια παλια φοτο απο τις πετρουλες...! :P

post-42220-1302607527_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια καλυσπερα! :P ...σημερα αγορασα μια γαριδουλα(πολυ μικρι :thumbup: )...αμα την βαλω μαζι με τον μονομαχο και εναν γλυφτη σε 25 λιτρα θα εχει προβλημα???Προς το παρον την εχω σε ενα 15ρι με αλλα 3 gubby(Μιας και τα gubby ειναι ψαρια επιφανειας και δεν θα το ενοχλουν στο βυθο :ninja: )...λετε να εχει προβλημα επειδη σε αυτο εχω πετρες με χαλικακι?? :D

Να μια παλια φοτο απο τις πετρουλες...! :P

Σε 25λτρ πλέκο?? Τι είδος πλεκο εχεις σε τοσα λίτρα?

Υ.Γ.Η γαριδα με το μονομαχο πιθανον να μην εχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια καλυσπερα! :P ...σημερα αγορασα μια γαριδουλα(πολυ μικρι :thumbup: )...αμα την βαλω μαζι με τον μονομαχο και εναν γλυφτη σε 25 λιτρα θα εχει προβλημα???Προς το παρον την εχω σε ενα 15ρι με αλλα 3 gubby(Μιας και τα gubby ειναι ψαρια επιφανειας και δεν θα το ενοχλουν στο βυθο :ninja: )...λετε να εχει προβλημα επειδη σε αυτο εχω πετρες με χαλικακι?? :D

Να μια παλια φοτο απο τις πετρουλες...! :P

Βασικά πρέπει τουλάχιστον να βάλεις τα guppy στο 25άλιτρο και τον μονομάχο στο 15άλιτρο και να δώσεις τον πλέκο...

Τώρα για την γαρίδα υπάρχουν αναφορές και για τα guppy αλλά και για τους μονομάχους(ανάλογα με την προσωπικότητα του ψαριού) ότι τις πειράζουν...

Εγώ προσωπικά έχω κρατήσει red cherry με guppy και ήταν αδιάφορα για τις γαρίδες...

Σε κάθε περίπτωση οι γαρίδες καλό είναι να κρατιούνται σε ομάδες 5 ατόμων το ελάχιστο... Γιατί αλλιώς είναι δειλές και χάνονται μέσα στο ενυδρείο...

Τι είδος γαρίδας έχεις εσύ;

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα σου λεω πως δεν θα εχεις προβλημα.

Γιατι αυτη τη στιγμη που σου μιλαω εχω γαριδες με καμια 20-30 guppy και ειναι οκ !!

Link to comment
Share on other sites

Σε 25λτρ πλέκο?? Τι είδος πλεκο εχεις σε τοσα λίτρα?

Υ.Γ.Η γαριδα με το μονομαχο πιθανον να μην εχει προβλημα.

ΟΧι πλεκο....ενα μικρο σαν οτο ειναι...!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πρέπει τουλάχιστον να βάλεις τα guppy στο 25άλιτρο και τον μονομάχο στο 15άλιτρο και να δώσεις τον πλέκο...

Τώρα για την γαρίδα υπάρχουν αναφορές και για τα guppy αλλά και για τους μονομάχους(ανάλογα με την προσωπικότητα του ψαριού) ότι τις πειράζουν...

Εγώ προσωπικά έχω κρατήσει red cherry με guppy και ήταν αδιάφορα για τις γαρίδες...

Σε κάθε περίπτωση οι γαρίδες καλό είναι να κρατιούνται σε ομάδες 5 ατόμων το ελάχιστο... Γιατί αλλιώς είναι δειλές και χάνονται μέσα στο ενυδρείο...

Τι είδος γαρίδας έχεις εσύ;

Δεν εχω πλεκο...ενα μικρο ειδος ειναι...οχι γατοψαρο...γλυφτες τους λεει ο καταστηματαρχης...πιστευω πως ειναι σαν ενα μικρο οτο...κατι τετοιο...!!

Πηστευω πως επειδη ειναι ψαρια επιφανειας....και πρως το παρον δεν εχει κανενα απολυτος προβλημα...!!

Τορα φιλε μου για την γαριδουλα τι να σου πω τωρα...ειναι παρα πολυ μικρη...σαν διαφανη ειναι...θα βγαλω φοτο και θα σου δειξω...αν την βρω :thumbup: ...!!παντος αυτο με την ομαδα...δεν μπορω να την βαλω...γιατι εχω οριακα ψαρακια στο 15ρι...το αρσενικο gubby ειναι 2 εκατοστα οι 2 θυλικιες ειναι απο 3 η καθε μια...!

Στο 25ρι που εχω...δεν τολμω γιατι φοβαμαι τον μονομαχο...αν και οταν ειχα τα gubby μεσα δεν ειχε προβλημα...!!Ευχαριστω παντος για τις συμβουλες φιλε :P

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα σου λεω πως δεν θα εχεις προβλημα.

Γιατι αυτη τη στιγμη που σου μιλαω εχω γαριδες με καμια 20-30 guppy και ειναι οκ !!

ΕΥχαριστω παρα πολυ φιλε...για την συμβουλη σου :thumbup::ninja: ..ανακουφιστικα τωρα :P

Link to comment
Share on other sites

Καλυσπερα...παιδεια...οι γαριδουλες τι τρονε??εχω τροφη φυλλαρακια και worms...!Επισης πρεπει να μπαινουν σε ομαδουλα 2 με 3??ΕΥχαριστω...!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...