Jump to content

Βοήθειαα :p


Recommended Posts

Μου έσπασε το θερμόμετρο μες το ενυδρείο.... και πέσανε μέσα νομίζω κάτι μαύρα μπιλάκια που έιχε για να βυθίζεται... το κόκκινο υγρό που είχε μεσα όμως δεν έσπασε... τι να κάνω? το ενυδρείο δν έχει ψάρια...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μην ανχωνεσαι ολα καλα,βγαλε αν μπορεις με μια αποχη τα μπιλακια και εισαι ενταξει.. :)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μην ανχωνεσαι ολα καλα,βγαλε αν μπορεις με μια αποχη τα μπιλακια και εισαι ενταξει.. :)

δεν βγήκαν όλα... τα μισά και λιγότερα... δεν μπορώ να τα βγάλω είναι πίσω απο τα φυτά μισοθαμμένα :/

Link to comment
Share on other sites

δεν βγήκαν όλα... τα μισά και λιγότερα... δεν μπορώ να τα βγάλω είναι πίσω απο τα φυτά μισοθαμμένα :/

Αν σιφοναρεις με λαστυχο της βρυσης :)

Link to comment
Share on other sites

και εμενα εχουν σπασει καμποσα καΙ δεν εκανα κατι,και τι στιγμη που το υγρο το πεταξες μην κανεις τιποτα αλλο..

Link to comment
Share on other sites

τελικά βρήκα ένα παρομοιο απο έναν φίλο αλλα χρησιμοποιημένο με πολλά άλατα....

το καθάρισα στο πάνω μέρο με viakal και μετα το πέρασα με ενα βαμβάκι οινόπνευμα... μετα το ξέβγαλα με ΑΦΘΟΝΟ νερό... να το βάλω στο ενυδρείο ?

Έγινε επεξεργασία - Geo100
Link to comment
Share on other sites

τελικά βρήκα ένα παρομοιο απο έναν φίλο αλλα χρησιμοποιημένο με πολλά άλατα....

το καθάρισα στο πάνω μέρο με viakal και μετα το πέρασα με ενα βαμβάκι οινόπνευμα... μετα το ξέβγαλα με ΑΦΘΟΝΟ νερό... να το βάλω στο ενυδρείο ?

και ξυδι να εβαζες θα εκανες δουλεια,αν νομιζεις οτι το ξεπλινες παρα πολυ καλα βαλτο δες αν βρωμαει πρωτα. :)

Link to comment
Share on other sites

και ξυδι να εβαζες θα εκανες δουλεια,αν νομιζεις οτι το ξεπλινες παρα πολυ καλα βαλτο δες αν βρωμαει πρωτα. :)

2 λεπτά το είχα κάτω απο την βρύση αφου το μούλιασα πρώτα... :thumbup: ένα άλλο θέμα τώρα... το ένα ηταν κοκκινο και το άλλο πορτοκαλί παίζει καποιο ρόλο ή απλώς με έχει πιάσει η υπερβολή μου :thumbup:... και τα 2 θερμομετρα δείχνουν την ίδια θερμοκρασία αλλά το νερό εμένα μου φαίνεται πιο κρύο... μήπως φταιει που ανέβηκε η θερμοκρασία δωματίου? γιατι το δοκίμασα με το χερι 2 ωρες πριν....

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά το είχα κάτω απο την βρύση αφου το μούλιασα πρώτα... :) ένα άλλο θέμα τώρα... το ένα ηταν κοκκινο και το άλλο πορτοκαλί παίζει καποιο ρόλο ή απλώς με έχει πιάσει η υπερβολή μου :thumbup:... και τα 2 θερμομετρα δείχνουν την ίδια θερμοκρασία αλλά το νερό εμένα μου φαίνεται πιο κρύο... μήπως φταιει που ανέβηκε η θερμοκρασία δωματίου? γιατι το δοκίμασα με το χερι 2 ωρες πριν....

αναλογος αν εισαι ολυμπιακος ψαξε γρηγορα να βρεις κοκκινο :thumbup::hysterical: περα την πλακα αν σου λενε και τα 2 την ιδια θερμοκρασια ειναι η ιδεα σου.

Link to comment
Share on other sites

αναλογος αν εισαι ολυμπιακος ψαξε γρηγορα να βρεις κοκκινο :hysterical::rasp: περα την πλακα αν σου λενε και τα 2 την ιδια θερμοκρασια ειναι η ιδεα σου.

χαχαχ :) μάλλον είναι ιδέα μου... γιατι ο θερμοστάτης σβήνει κανονικά xD έκτος κι αν το θερμόμετρο τόσο καιρο που το είχε ... έχει λήξει... (αστιεύομαι :thumbup::thumbup: )

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις αμφιβολίες βρες ένα θερμόμετρο ακόμα και τσέκαρε :)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις αμφιβολίες βρες ένα θερμόμετρο ακόμα και τσέκαρε :)

που να τρέχω τώρα... πάντως ανεβοκατεβαίνει κανονικά στο κρύο και στο ζεστό νερό... η μόνη διαφορά του είναι οτι αυτοό που έχω τωρα είναι παλιό και το υγρό μέσα του πορτοκαλί... χωρίς καμία αλλαγή σε θερμοστάτη και τα 2 έδειχναν το ίδιο.. άρα νομίζω οτι δεν υπάρχει θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...