Jump to content

Εξάτμιση


Recommended Posts

Έχω ένα 30αρι ενυδρείο και με θερμοστάτη κα το νερο εξατμίζεται πλ εύκολα :)

τι μπορώ να κάνωω να έχω έτοιμο νερό αποχλωριομένο σε ένα μπουκάλι και να προσθέτω?

το πρόβλημα είναι οτι καμια φορά εξατμίζεται το νερό και ειναι πιο χαμηλα απο την γραμμή που έχει ο θερμόστάτης και επηρρεάζεται η λειτουργια του

Link to comment
Share on other sites

Το νερό που συμπληρώνεις πρέπει να είναι από ΑΟ ή απιονισμένο γιατί αλλιώς οι σκληρότητες θα φτάσουνε στο Θεό. Σκέψου και τη λύση "καπάκι" :)

Link to comment
Share on other sites

Το νερό που συμπληρώνεις πρέπει να είναι από ΑΟ ή απιονισμένο γιατί αλλιώς οι σκληρότητες θα φτάσουνε στο Θεό. Σκέψου και τη λύση "καπάκι" :)

έχει καπάκι... αλλα και πάλι μεσα σε μια εβδομάδα θα χρειαστεί ... να πάρω απιονισμένο απο το super market? αυτο χρειάζεται καποια επεξεργασία?

Link to comment
Share on other sites

έχει καπάκι... αλλα και πάλι μεσα σε μια εβδομάδα θα χρειαστεί ... να πάρω απιονισμένο απο το super market? αυτο χρειάζεται καποια επεξεργασία?

Ναι απο το super market ...ειναι πολυ φρυνο...γυρο στα 0.80(Max) λεπτα το μπουκαλι(4 λιτρα)...αλλα μην το βαλεις ολο...αλλα 3/4 απιονισμενο...και 1/4 νερο βρυσης...με αντιχλοριο κανονικα(γνωμη μου οχι τοσο οσο θα εβαζες σε 4/4 νερο βρυσης)!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...