Jump to content

απιονισμένο νερό


Recommended Posts

Μια ερώτηση προς τους παλαιότερους. απιονισμένο νερό μπορούμε να βάλουμε στο ενυδρείο και λέγοντας απιονισμένο εννοώ το νερό που βγάζει το κλιματιστικό κατά τι λειτουργία του το καλοκαίρι.

Με αυτή τι ενέργεια μήπως απαλλαχτούμε από το βλαβερό χλώριο.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς τους παλαιότερους. απιονισμένο νερό μπορούμε να βάλουμε στο ενυδρείο και λέγοντας απιονισμένο εννοώ το νερό που βγάζει το κλιματιστικό κατά τι λειτουργία του το καλοκαίρι.

Με αυτή τι ενέργεια μήπως απαλλαχτούμε από το βλαβερό χλώριο.

Καλημερα...εγω ξερω οτι μπορεις να βαλεις απιονισμενο(Αναμυξη με κανονικο νερο βρυσης) που χρησιμοποιουμε για σιδερωμα και ειναι καλο για να ριξεις PH KH...τωρα για αυτο που ρωτας δεν ξερω :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Το νερο της βρυσης περιεχει κι αλλασυστατικα που το κανουν ζωντνο και βοηθαει στα ενυδρεια μας.

Το "νεκρο" νερο, το απιονισμενο δεν εχει τιποτα. Ουτε τα κακα αλλα ουτε τα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το δικό μας νερό δικτύου είναι πολύ σκληρό, προσωπικά στις αλλαγές μου χρησιμοποιώ 50% απιονισμένο (από αυτό που σιδερούμε) και 50% νερό δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το δικό μας νερό δικτύου είναι πολύ σκληρό, προσωπικά στις αλλαγές μου χρησιμοποιώ 50% απιονισμένο (από αυτό που σιδερούμε) και 50% νερό δικτύου.

To ιδιο προβλημα εχω και εγω...και χρησιμοποιω 70% νερο βρυσης και 30% απιονισμενο...!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...