Jump to content

Πετρες-ξυλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Παιδια θα ηθελα τη βοηθεια σας στης απορειες μου.....

1 μπορω να βαλω ξυλα η ριζες στο ενυδρειο απο τη φυση? Και αν ναι απο τη δεντρο και τη προετιμασια χρειαζεται για να τα βαλω?(βρασιμω???ποσες ωρες?????)

2 πετρες απο τη θαλασσα μπορω??????????????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ.......

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα τη βοηθεια σας στης απορειες μου.....

1 μπορω να βαλω ξυλα η ριζες στο ενυδρειο απο τη φυση? Και αν ναι απο τη δεντρο και τη προετιμασια χρειαζεται για να τα βαλω?(βρασιμω???ποσες ωρες?????)

2 πετρες απο τη θαλασσα μπορω??????????????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ.......

:thumbup:

μπορεις να βαλεις αλλα εισαι σιγουρος οτι θες να μπεις σε τετοια διαδικασια? επισης για πετρες παιζει ρολο το ειδος των ψαριων που θελεις να βαλεις για να διαλεξεις πετρες απο θαλασσα

Link to comment
Share on other sites

Της θαλασσας η πετρες κατα κανονα ειναι ασβεστολυθηκες και ανευαζουν σκληροτητες και ΡΗ.Οποτε εξαρτατε τι ψαρια θα μπουν μεσα.

Οσο για τα ξυλα,αν και εγω ειμαι αντιθετος ,γιατι δεν ξερεις ποτε.Πρεπει να ειναι ξεραμενα στην φυση οταν τα μαζεψεις,να τα βαλεις στον φουρνο για 3-4 ωρες σε μετρια δερμοκρασια,μετα να το βρασεις,3-4 ωρες,να το ξεφλουδισεις πολυ καλα,μετα να το ξαναβρασεις αλλες 3 φορες παντα με αλλαγες νερου.Το ξαναβαζεις στον φουρνο να ξεραθει ,και ελπιζεις να ειναι ενταξει.

Καποι δενδρα δεν κανουν καθολου,οπος ο ευκαλυπτος,τα ελατα .Καποια παιδια εχουν βαλει με επιτυχια ξυλα απο αμπελι. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

εχω 4 ζεβρακια ενα ζευγαρι ξιφοφοπους και 1 γατοψαρο.

μεγαλη ταλεπορια για τα ξυλα δεν αξιζει τον κοπο .

τορα που σας ειπα τη ψαρια εχω τη πετρες μπορω να βαλω!!!!!!!!!!!!!1 :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...