Jump to content

SCALARAKIA ARAZOUN STO FILTRO


Recommended Posts

KALUSPERA... EXW ENA CAREFOUR 120LT... EXW MESA 5 SERPAE TETRA KAI 2 SILVER SCALARIA. TA SCALARAKIA ARAZOUN OLH THN HMERA KATW APO TO FILTRO. OTAN TA TAIZW PARAMENOUN EKEI. TA SERPAE TOU TSAMPOUKALEUONTE ALLA KAI TA FOBOUNTAI. TA SCALARIA EINAI KURIAXA STON XORO KATO APO TO FILTRO... POU KAI PO7U KANOUN BOLTITSES ALLA GIA LIGO.. MESA EXW 3 ANNUBIES KAI MIA DIY SPHLIA EMPNEYSH THS FANTASIAS MOU.. TI NA FTAIEI POU EINAI SUNEXWS EKEI?

MONOMAXINES MPWRO NA BALW? MONMAXO DEN NOMIXW E? ME TI ALLA MPORW NA TA SUNDIASW?

Έγινε επεξεργασία - egmajo
Link to comment
Share on other sites

ειχα και γω 2 σκαλαρακια αλλα τα εδωσα λογω ασυμβατοτητας με τα υπολοιπα ψαρακια μου...και εμενα καθοντουσαν συνεχεια διπλα στο φιλτρο,ηταν ο χωρος τους και δεν αφηναν κανενα να πλησιασει...ωσπου μετα απο μερικες εβδομαδες.......................................................ΒΡΗΚΑ ΑΥΓΟΥΛΑΚΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΦΙΛΤΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ;) .....σου ευχομαι να βρεις και συ αυγουλακια και να μην συμβαινει τπτ στα ψαρακια σου!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε Μονομάχο, ούτε Μονομαχίνες. Αυτά τα ψάρια καλύτερα να ζουν μόνα τους και με τις συνθήκες που πραγματικά χρειάζονται, οι οποίες είναι λίγο διαφορετικές από αυτές των κοινωνικών ενυδρείων (εκφράζω προσωπική γνώμη).

Τα σκαλάρια πράγματι μπορεί να έχουν αυγά. Για κοίτα προσεχτικά μήπως δεις τίποτα... ;)

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΑΥΓΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΟΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΩΡΑ... ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΟΧΙ... ΜΟΥ ΠΡΟΕΚΥΨΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΜΟΝΙΑ... ΕΧΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 0,3.. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΜΟΝΙΜΑ?

Link to comment
Share on other sites

Για την αμωνια αλλαγη νερου 50%, καινουργια μετρηση αυριο και αν ξαναδεις αμωνια ξανα αλλαγη νερου.

Βεβαιωσου πρωτα οτι μετρας σωστα επαναλαμβανοντας το τεστ. Ελεγξε και αν ολα τα ψαρακια σου ειναι ζωντανα.

Νομιζω οτι ειναι αυτονοητο οτι εχεις στρωσει το ενυδρειο σου, ετσι;;;

Τα τεστ που χρησιμοποιεις ειναι υγρα;

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς μετά τις αλλαγές νερού να προσθέτεις και λίγα ενεργά βακτήρια!

:)

Link to comment
Share on other sites

Ο PETSHOPAS ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΜΑΚΑΡΟΝΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΣΕΙ Η ΑΜΩΝΙΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΩ. ΤΟ ΣΤΡΩΣΙΜΟ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΡΙΧΝΩ ΓΙΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΒΑΚΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΝΑ ΒΑΛΩ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΨΑΡΙΑ..... ΕΧΩ ΜΕΣΑ 5 SERPAE TETRA 2 SILVER SCALARE 1 SILVER SHARK

1 RAINBOW SHARK KAI 2 PLECO.. ΖΩΝΤΑΝΑ ΦΥΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΤΑΙΖΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΩΝΙΑ..

ΣΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΕΧΩ ΥΑΛΟΒΑΜΒΑΚΑ, ΑΝΘΡΑΚΑ,ΜΠΛΕ ΣΦΟΥΓΚΑΡΙ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΜΑΚΑΡΟΝΙ. ΑΛΛΑΞΑ ΤΟΝ ΥΑΛΟΒΑΜΒΑΚΑ ΑΦΟΥ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΜΩΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΓΕΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΛΙΠΑΣΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΧΕ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΟ ΟΤΑΝ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΦΥΤΟ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ.. ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ SILVER SCALARE ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΑΣΙΜΟ ΣΕ ΜΕΓΕΘΟΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΠΕΤΑΞΕ ΜΠΟΙ.. (1 ΜΕΡΑ ΤΟ ΕΝΑ SERPAE ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΔΙΠΛΑΣΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ. ΣΑΝ ΠΡΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ. ΕΙΧΕ ΠΕΤΑΧΤΕΙ ΕΞΩ ΠΟΥ ΛΕΜΕ.. ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...