Jump to content

Βοήθεια για Rio 180 - Πρόβλημα βάρους


Recommended Posts

Παιδια γειά σας ..

Αποφάσισα να ασχοληθώ με ενυδρείο ..

Μετα απο ψάξιμο καταστάλαξα οτι μου ταιριάζει το Rio 180 .

Έχω ένα πάσο στην κουζίνα .. 2,00 X 40 ..

Θα ήθελα εκεί να το βάλω το ενυδρείο .. αλλα μίλησα με το κατάστημα μέσω email .. του είπα που θέλω να το βάλω του ανθρώπου και μου είπε οτι πρέπει ο πάγκος ( το πάσο ) να κρατάει 270 κιλα βάρος .. αν αντέχει ..

Ρε παιδιά τι να κάνω? Είναι δυνατόν πάσο κουζίνας να κρατάει 270 κιλα ?? Ε μα αυτο το ενυδρείο τόσο ζυγίζει ??

(55 κιλα το γυαλί , 35 κιλά η άμμος λεει και το υπόλοιπο νερο .. κάτι τέτοιο .. )

Θέλω τα φόντα σας .... τι να κάνω ? Να ενισχύσω τον πάγκο ? Ξέρει κανείς κάτι ??

Γιάννη με λένε , καλως σας βρήκα !

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ... :bowdown:

Έγινε επεξεργασία - Jow
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη καλως ηρθες στην παρεα μας!

Δυστηχως η αληθεια ειναι οτι τα κιλα ειναι πολλα.

Εχω εναν φιλο που το εχει πανω σε πασο και εχει βαλει και πασαλους μεταξυ αυτου και του παγκου που εχει απο κατω και δεν εχει προβλημα.Βεβαια το ολο θεμα εξαρτατε και απο την κατασκευη του πασου σου κατα ποσο μπορει να ειναι σιγουρο το ολο ενχειρημα!

Link to comment
Share on other sites

Αν το σκεφτείς μόνο και μόνο τα 160 λίτρα νερού μαζί με το ενυδρείο είναι πάνω απο 200+ κιλά.Τα πάσο κουζίνα δεν έχουν σχεδιαστεί να σηκώνουν τέτοιο βάρος.Μάλλον θα χρειστείς σίγουρα βάση εκτος αν κάνεις μετατροπές στο πάσο σου.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα παιδιά ..

.. η αλήθεια είναι οτι εκέι ήθελα να το βάλω .. θα δω τι θα κάνω τωρα .. θα μιλήσω με ένα μαραγκο να μου πεί .. με ενοικιο είμαι και δε μπορω να κανω μετατροπη .

Ευχαριστώ πάντως ..

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μήπως μπορεί κάποιος να βάλει κανενα link με το/τα καταστήματα με τις καλύτερες τιμές για Ελλάδα ?

Ίσως χρειαστεί να το πάρω με το έπιπλο τελικά ..

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μήπως μπορεί κάποιος να βάλει κανενα link με το/τα καταστήματα με τις καλύτερες τιμές για Ελλάδα ?Σ' αυτό θα πρέπει να κάνεις μια έρευνα αγοράς μόνος σου, μπες στο link με τα καταστήματα, ρώτησε, πάρε τηλέφωνα, ψάξε γιατί κατά καιρούς ακόμα και τα "ακριβά" βγάζουν προσφορές...

Ίσως χρειαστεί να το πάρω με το έπιπλο τελικά ..

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες όλους .. και ιδιαιτερως τα Commanda που μου έστειλαν PM .. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...