Jump to content

απορία


Recommended Posts

γεια σας

αποφάσισα να στισω το ενυδρειο μουα απο την αρχη φυσικα θα το κανω με ολοκληρη την διαδικασι που χρειαζετε 1 μήνας περιπου στο θεμα μας θελω να βαλω guarami και θέλω να τα σινοδεψω με γαριδες :thumbup:

επίσης τι φυτα να βαλω ????

:bowdown:

το ενυδρείο μου είναι 85 λύτρα και θέλω να βαλω 1 αρσενικό και 2 θυλικα gourami

Link to comment
Share on other sites

επίσης τι φυτα να βαλω ????

Κατ' αρχάς υπάρχουν φυτά εύκολα, μέτρια και αρκετά δύσκολα. Η δυσκολία τους συνήθως έγγυται στον υψηλό φωτισμό που χρειάζονται (κυρίως τα φυτά με τα κόκκινα φύλλα), στην παροχή CO2, στην τακτική και σωστή λίπανσή τους, κτλ.

Αν δεν θες να μπλέξεις με τα παραπάνω, να προτιμήσεις εύκολα φυτά, όπως οι ανούμπιες, οι βαλισνέριες, κάποια είδη εχινόδορων, οι κρυπτοκορίνες και άλλα.

Αν δεις κάποιο φυτό στο κατάστημα και σου αρέσει, μπορείς πριν το αγοράσεις να ανατρέξεις στα προφίλ φυτών του Aquazone και να αντλήσεις πληροφορίες για αυτό.

Θα μας βοηθούσε πολύ, αν μας ανέφερες το φωτισμό που έχει το ενυδρείο και το βυθό που σκοπεύεις να δημιουργήσεις.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω που απαντισες οσο αφορα με τα φυτα ξερεις αμα θα πειραξει αμα βαλω γαριδες;;;

Oχι δεν υπάρχει θέμα με φυτά και γαρίδες απο οσο γνωρίζω!

Link to comment
Share on other sites

για γαριδες πρεπει να περιμενεις τουλαχιστουν 3-4 μηνες για να στρωθει ο βυθος σου... σε πρωτη φαση μονο ψαρακια

Link to comment
Share on other sites

για γαριδες πρεπει να περιμενεις τουλαχιστουν 3-4 μηνες για να στρωθει ο βυθος σου... σε πρωτη φαση μονο ψαρακια

οκ ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...