Jump to content

Λύση για τάισμα σε περίοδο διακοπων


Recommended Posts

Καλησπέρα, έχω ένα 20άρι με ένα μονομάχο μέσα και θα ήθελα γνώμες για το τι να κάνω όταν θα φύγω για διακοπές για 12 μέρες καθώς δε θα υπάρχει κάποιος που θα μπορεί να μου τον ταίζει...φαντάζομαι ότι το διάστημα είναι αρκετά μεγάλο για να μείνει ατάιστος...

επίσης δεν είμαι θετικός στο θέμα της ταίστρας διότι αυτή τη στιγμή δε διαθέτω τα λεφτά για να αγοράσω μία και επίσης καθότι το ενυδρείο μου είναι μικρο δεν υπάρχει προβλεπόμενος χώρος για να τη βάλω...

κάποια άλλη λύση??βρήκα αυτό το προιόν στο ίντερνετ αλλά δεν το έχω ξαναδεί...

http://cgi.ebay.co.uk/SUPA-WEEKEND-HOLIDAY...=item4aac786c9b

επίσης από το μέρος που πήρα το bloodworms μου είπαν ότι μπορώ να ρίξω ένα κυβάκι μέσα αφού το διαλύσω σε νερό ενυδρείου και το στραγγίσω και αυτό θα κρατήσει για καμιά εβδομάδα...ισχύει?

ευχαρριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για εικοσάρι

το παίρνεις, το πας σε φίλο-γνωστό-γείτονα-συνάδελφο-συγγενή και τον ταΐζει :P

Χώρο δεν πιάνει, μηδέν μπελάς...

Link to comment
Share on other sites

Για εικοσάρι

το παίρνεις, το πας σε φίλο-γνωστό-γείτονα-συνάδελφο-συγγενή και τον ταΐζει :P

Χώρο δεν πιάνει, μηδέν μπελάς...

καλη λυση :thumbup:

αλλο θεμα ειναι οτι ο μονομαχος μπορει σιγουρα να μεινει αταιστος για μια βδομαδα αν ταιστει καλα 2-3 μερες πριν ειναι μια καλη νηστεία τωρα για 12 θα σου πουν και αλλοι!!αλλα σε συνδιασμο μ αυτο που αναφερεται απο τον φιλο ποιο πανω αν βρεις καποιον να του δωσει σημασια 2-3 μερες πιστευω ολα θα πανε καλα

η ταμπλετα holιdays ειχα παρει και εγω και πεταξα για πλακα γιατι πηρα ταιστρα τελικα και δεν δοκιμασε κανενα ψαρι!!!

Link to comment
Share on other sites

παδιά η μεταφορά ενυδρείου δεν παίζει διότι είμαι εξωτερικό και δεν υπάρχει κάποιο σπίτι κοντά που να βολεύει...

Link to comment
Share on other sites

Πλούσια τροφή μια εβδομάδα πριν την αναχώρηση.

Πλούσια δεν εννοώ μεγάλες ποσότητες αλλά πρωτεΐνη (bloodworm, artemia, daphnia...)

μια εβδομάδα αντέχει, τις παραπάνω μέρες θα ταλαιπωρηθεί.

Αν μπορεί κάποιος έστω για μια φορά να το ταΐσει μετά τη βδομάδα θα είναι πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...