Jump to content

Βαρεθηκα το κοινωνικο!


Recommended Posts

κοιτα φιλαρακι εγω εχω 200 λιτρα και μεσα σε αυτο εχω 1 χαρεμι 3θυλικα 1 αρσενικο (αφικανικο) saulosi αλα το εχω φτιαξει μεσα νταμαρι και χαζευω οταν το κοιταω και πιστεψε με επειδει ειχα Οσκαρ και το εδωσα στα 27 εκατοστα 1. δεν ειχα χωρο ετρωγε τα αλα ψαρια ασιμφορο με την τροφη και αργοκινιτο (τα ζωα μου αργα)... γιαυτο κατσε σκεψου τι θεσ να βαλεις (γνωμη μου βαλε κοπαδι red belly) θα δεις κινηση ζωηραδα (χρωμα) οχι πολλυ :thumbup:

Συγνωμη φιλε, αλλα τη κινηση να δεις σε ενα μετρο ενυδρειο με Οσκαρ;

Σιγουρα δεν ειναι αφρικανες που σου κανουν το ενυδρειο πλυντιριο κι οταν τα παρακολουθεις το ενα σου ματι φευγει προς Τοκιο και το αλλο προς Πεκινο. :bowdown:

Τα Οσκαρ ειναι cool power ψαρια και σιγουρα σε ενα διμετρο θα δεις την αρχοντικη τους κινιση, οπως με τα σκυλια, αλλο ειναι ενα μεγαλο Husky και αλλο το κανις που σου ζαλιζει τα καρουμπαλα!

Φιλε irongud, αν οντως θες Οσκαρ θα πρεπει να φτιαξεις ενα διμετρο ενυδρειο και με οτι συνεπαγεται σε εξοπλισμο και κοστος γιατι οι απαιτησεις στα παντα θα πρεπει να τα σκεφτεσαι στα διπλα απο τα υπολοιπα ψαρια εως 15 εκατοστων.

Και εγω αρχισα με διακοσαρι, πειρα δυο μικρα Οσκαρ που φιλοξενηθηκαν για ενα μικρο χρονικο διαστημα και μετα εφτιαξα το διμετρο. :)

Link to comment
Share on other sites

Τα λιτρα σου ειναι για ψαρια μεχρι 13 αντε 15 ποντους.Εγω μπορω μονο απο την Αφρικη να σου πω,και εχεις πολλες επιλογες.

Πχ ενα σπεις με ντεμασονι η ενα χαρεμι απο φρερι και μερικους συνοδοντιδες ,τους μικρους.Αν κατσει η μπιλια στην Αφρικη ,πεστο και εγινε,θα βρουκαι αλλους συνδιασμους :bowdown:

Συγνωμη φιλε, αλλα τη κινηση να δεις σε ενα μετρο ενυδρειο με Οσκαρ;

Σιγουρα δεν ειναι αφρικανες που σου κανουν το ενυδρειο πλυντιριο κι οταν τα παρακολουθεις το ενα σου ματι φευγει προς Τοκιο και το αλλο προς Πεκινο. :) Τα Οσκαρ ειναι cool power ψαρια και σιγουρα σε ενα διμετρο θα δεις την αρχοντικη τους κινιση, οπως με τα σκυλια, αλλο ειναι ενα μεγαλο Husky και αλλο το κανις που σου ζαλιζει τα καρουμπαλα!

Φιλε irongud, αν οντως θες Οσκαρ θα πρεπει να φτιαξεις ενα διμετρο ενυδρειο και με οτι συνεπαγεται σε εξοπλισμο και κοστος γιατι οι απαιτησεις στα παντα θα πρεπει να τα σκεφτεσαι στα διπλα απο τα υπολοιπα ψαρια εως 15 εκατοστων.

Και εγω αρχισα με διακοσαρι, πειρα δυο μικρα Οσκαρ που φιλοξενηθηκαν για ενα μικρο χρονικο διαστημα και μετα εφτιαξα το διμετρο. :thumbup:

Μελι σταζεις για την Αφρικη, :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Τα λιτρα σου ειναι για ψαρια μεχρι 13 αντε 15 ποντους.Εγω μπορω μονο απο την Αφρικη να σου πω,και εχεις πολλες επιλογες.

Πχ ενα σπεις με ντεμασονι η ενα χαρεμι απο φρερι και μερικους συνοδοντιδες ,τους μικρους.Αν κατσει η μπιλια στην Αφρικη ,πεστο και εγινε,θα βρουκαι αλλους συνδιασμους :wootwoot:

Μελι σταζεις για την Αφρικη, :rasp:

:D:D:rasp::thumbup:

:rasp::rasp::rasp:

Respect!!! :bowdown::):thumbup:

Καθε Ηπειρος εχει την χαρη του αλλα οταν λενε για Οσκαρ σε ενα μετρο ενυδρειο να δουνε κινηση ..........

Κατα τα αλλα σιγουρα ο καθε ενας εχει το μικροβιο του με την καθε Ηπειρο! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

:D:D:rasp::thumbup:

:rasp::rasp::rasp:

Respect!!! :bowdown::):thumbup:

Καθε Ηπειρος εχει την χαρη του αλλα οταν λενε για Οσκαρ σε ενα μετρο ενυδρειο να δουνε κινηση ..........

Κατα τα αλλα σιγουρα ο καθε ενας εχει το μικροβιο του με την καθε Ηπειρο! :rasp:

:thumbup:

Ειδικα τα Οσκαρ ηταν απο τις πρωτες αγαπες μου. :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...