Jump to content

ενυδρειο Desingner


Recommended Posts

Ένα χρήσιμο εργαλείο που με βοήθησε πολύ κάποτε . Ίσως θα βοηθήσει και κάποιον άλλων. Προορίζετε για τους ανθρώπους που ξεκινάνε τώρα το χόμπι . Καλή επιτυχία http://www.petfish.net/adr/

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που θα σ απογοητεύσω αλλά ο συνδυασμός των ψαριών (κιχλίδες) με τις επιλογές του ντεκορ είναι παντελώς άσχετος..... όπως και οι επιλογές που σου δίνει !!!

Απλά είναι απλό μα πολύ απλό (μη το χαρακτηρίσω αλλιώς)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο οτι ναναι..Αν θελει καποιος να χρησιμοπιοισει κατι τετοιο καλητερα να παιξει μ αυτο http://www.theaquatools.com/aquasketcher

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που θα σ απογοητεύσω αλλά ο συνδυασμός των ψαριών (κιχλίδες) με τις επιλογές του ντεκορ είναι παντελώς άσχετος..... όπως και οι επιλογές που σου δίνει !!!

Απλά είναι απλό μα πολύ απλό (μη το χαρακτηρίσω αλλιώς)

:)

Ευχαριστούμε όμως που έκανες τον κόπο να το μοιραστείς μαζί μας! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που θα σ απογοητεύσω αλλά ο συνδυασμός των ψαριών (κιχλίδες) με τις επιλογές του ντεκορ είναι παντελώς άσχετος..... όπως και οι επιλογές που σου δίνει !!!

Απλά είναι απλό μα πολύ απλό (μη το χαρακτηρίσω αλλιώς)

Μην λυπάσαι , δεν απογοητεύομαι .Έχω μάθει ότι στο κόσμο τον ανδρών η γνώμη μιας γυναίκας -και στην προκειμένη περίπτωσης ξανθιάς [πω-πω , τι ανέκδοτα έχω να ακούσω τώρα :bowdown: ]- δεν εκτιμάτε . Έιμαι 1] Το εργαλειάκη δεν έχει να κάνει με την επιλογή τον ψαριών αλλά με την φύτευση και τον φόντο . Όταν δεν έχεις πείρα συχνά παραφορτώνεις το ενυδρείο με άσχετα πράγματα επειδή απλώς δεν μπορείς να φανταστείς την τελική κατάληξη και από την λαχτάρα σου αγοράζεις πολύ περισσότερα άπω ότι μπορεί να χωρέσει το ενυδρείο σου- ιδικά αν έχεις μπλέξει με κάποιον μαγαζάτορα που προσπαθεί να σου φορτώσει όσο περισσότερα μπορεί .Και μετά αναρωτιέσαι τι να τα κανείς όλα αυτά τα πράγματα που τελικά σε περίσσεψαν , να φτιάξεις ακόμη ένα ενυδρείο ? 2] Διευκρίνισα ότι το άρθρο προορίζετε για τους αρχάριους . Δεν ξέρω πόσα χρόνια ασχολείσθε με το ενυδρείο όμως νομίζω ότι έχεις ξεχάσει πώς είναι να ξεκινάς , κανένας δεν άρχιζε φτιάχνοντας ένα βιοτοπικό - εκτός βεβαία αν είσαι ιδιοφυΐα και κατάφερες το ακατόρθωτο..

Link to comment
Share on other sites

Μην λυπάσαι , δεν απογοητεύομαι .Έχω μάθει ότι στο κόσμο τον ανδρών η γνώμη μιας γυναίκας -και στην προκειμένη περίπτωσης ξανθιάς [πω-πω , τι ανέκδοτα έχω να ακούσω τώρα :thumbup: ]- δεν εκτιμάτε . Έιμαι 1] Το εργαλειάκη δεν έχει να κάνει με την επιλογή τον ψαριών αλλά με την φύτευση και τον φόντο . Όταν δεν έχεις πείρα συχνά παραφορτώνεις το ενυδρείο με άσχετα πράγματα επειδή απλώς δεν μπορείς να φανταστείς την τελική κατάληξη και από την λαχτάρα σου αγοράζεις πολύ περισσότερα άπω ότι μπορεί να χωρέσει το ενυδρείο σου- ιδικά αν έχεις μπλέξει με κάποιον μαγαζάτορα που προσπαθεί να σου φορτώσει όσο περισσότερα μπορεί .Και μετά αναρωτιέσαι τι να τα κανείς όλα αυτά τα πράγματα που τελικά σε περίσσεψαν , να φτιάξεις ακόμη ένα ενυδρείο ? 2] Διευκρίνισα ότι το άρθρο προορίζετε για τους αρχάριους . Δεν ξέρω πόσα χρόνια ασχολείσθε με το ενυδρείο όμως νομίζω ότι έχεις ξεχάσει πώς είναι να ξεκινάς , κανένας δεν άρχιζε φτιάχνοντας ένα βιοτοπικό - εκτός βεβαία αν είσαι ιδιοφυΐα και κατάφερες το ακατόρθωτο..

:bowdown::)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά δεν έχει να κάνει η γνώμη μου με το αν κάποιο μέλος είναι γυναίκα...

Απλά είδα το συγκεκριμένο λίνκ πολύ φτωχό και άτοπο ....

Το σχόλιο αφορούσε το ίδιο το λίνκ και τις δυνατότητες που προσφέρει... σε αντίθεση μ αυτό του rastafarian

Link to comment
Share on other sites

Σβετα οπως ειπε και ο Aiolos δεν εχει να κανει αν το ποσταρε αντρας η γυναικα,αν ψαξεις εδω θα βρεις πολλες γυναικες με πολυ ομορφα ενυδρεια(εσυ ακομα δεν μας εχεις δειξει το δικο σου :bowdown: )Το σχολιο ηταν αποκληστικα για το λινκ γιατι δεν εχει πολλα πραγματα για να παιξεις.Το λινκ που σου εδωσα σου εχει τις ονομασιες των φυτων που βαζεις και των ξυλων ωστε να τα βρεις και στο εμποριο.Επεισης φυλαξε αυτο το λινκ που σου εβαλα γιατι εχει πολλα και χρησιμα πραγματα οπως για να μετρας το co2,τον φωτησμο σου,την λυπανση,ψαξτο λιγο ειναι ωραιο λινκ

Link to comment
Share on other sites

Σβετα οπως ειπε και ο Aiolos δεν εχει να κανει αν το ποσταρε αντρας η γυναικα,αν ψαξεις εδω θα βρεις πολλες γυναικες με πολυ ομορφα ενυδρεια(εσυ ακομα δεν μας εχεις δειξει το δικο σου :bowdown: )Το σχολιο ηταν αποκληστικα για το λινκ γιατι δεν εχει πολλα πραγματα για να παιξεις.Το λινκ που σου εδωσα σου εχει τις ονομασιες των φυτων που βαζεις και των ξυλων ωστε να τα βρεις και στο εμποριο.Επεισης φυλαξε αυτο το λινκ που σου εβαλα γιατι εχει πολλα και χρησιμα πραγματα οπως για να μετρας το co2,τον φωτησμο σου,την λυπανση,ψαξτο λιγο ειναι ωραιο λινκ

Σίγουρα θα το κρατήσω , ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

Σβετα οπως ειπε και ο Aiolos δεν εχει να κανει αν το ποσταρε αντρας η γυναικα,αν ψαξεις εδω θα βρεις πολλες γυναικες με πολυ ομορφα ενυδρεια(εσυ ακομα δεν μας εχεις δειξει το δικο σου :bowdown: )Το σχολιο ηταν αποκληστικα για το λινκ γιατι δεν εχει πολλα πραγματα για να παιξεις.Το λινκ που σου εδωσα σου εχει τις ονομασιες των φυτων που βαζεις και των ξυλων ωστε να τα βρεις και στο εμποριο.Επεισης φυλαξε αυτο το λινκ που σου εβαλα γιατι εχει πολλα και χρησιμα πραγματα οπως για να μετρας το co2,τον φωτησμο σου,την λυπανση,ψαξτο λιγο ειναι ωραιο λινκ

Μάλλον κάποιος άλλος στην παρέα ειναι ξανθιά .Εζω και μερες κανω την συζήτηση πως να στρώσω πιο γρήγορα το ενυδρείο μου .Πως θέλεις να σου το δείξω , με ''σοβάδες'' :)

Link to comment
Share on other sites

Σβετα

Δημοσίευση #10

A.......

Ομάδα: Mέλη με δικαίωμα ψήφου

Δημοσιεύσεις: 33

Εγγραφή: 14/07/2011

Αρ. μέλους: 44.481

Φύλο: Γυναίκα

Ενυδρεία στην κατοχή μου:

35+65+100 λιτρα :bowdown::):thumbup::thumbup::wootwoot:

Εμπειρία: Δεν απαντώ

Νομός: Έβρου

Χώρα:Ukraine

Link to comment
Share on other sites

Σβετα

Δημοσίευση #10

A.......

Ομάδα: Mέλη με δικαίωμα ψήφου

Δημοσιεύσεις: 33

Εγγραφή: 14/07/2011

Αρ. μέλους: 44.481

Φύλο: Γυναίκα

Ενυδρεία στην κατοχή μου:

35+65+100 λιτρα :bowdown::):thumbup::thumbup::wootwoot:

Εμπειρία: Δεν απαντώ

Νομός: Έβρου

Χώρα:Ukraine

Τα 2 μικρά είναι για τα γεννητούρια και το νοσοκομείο , το 100 λ ''στρώνετε '' Θέλεις να σου δείξω καμιά πέτρα - η την φωτογραφία του γάτου μου του Ιβάν τον Τρομερό που είναι ξανθός και εκείνος . . :D:D:rasp::rasp::rasp:

Link to comment
Share on other sites

εγω να προσθεσω το δικο μου σχολιο.

οταν ξεκιναμε να φτιαξουμε ενα ενυδρειο, η να αγορασουμε ενα αυτοκινητο η να φτιαξουμε ενα σπιτι πρωτα κανουμε ευρεση αγορας \ ρωταμε / βλεπουμε / την ψαχνουμε τελος παντον και μετα πρατουμε.συνηθως εως τωρα στην χωρα μας συμβενη παντα το πρωτο.πρωτα την παταμε και μετα ψαχνουμε να δουμε γιατι την πατισαμε και βλεπουμε σε site αναλογα οι ακουμε τους ειδη παθοντες.

Link to comment
Share on other sites

εγω να προσθεσω το δικο μου σχολιο.

οταν ξεκιναμε να φτιαξουμε ενα ενυδρειο, η να αγορασουμε ενα αυτοκινητο η να φτιαξουμε ενα σπιτι πρωτα κανουμε ευρεση αγορας \ ρωταμε / βλεπουμε / την ψαχνουμε τελος παντον και μετα πρατουμε.συνηθως εως τωρα στην χωρα μας συμβενη παντα το πρωτο.πρωτα την παταμε και μετα ψαχνουμε να δουμε γιατι την πατισαμε και βλεπουμε σε site αναλογα οι ακουμε τους ειδη παθοντες.

Δεν έχεις και άδικο ,θα ήταν ΤΈΛΙΑ αν όλοι θα ξέραμε τα πάντα όμως αυτό δεν είναι εφικτό. Κάποιος σοφός - μου διαφεύγει τώρα το όνομά του - είπε κάποτε ότι οι άνθρωποι μοιράζονται σε 3 κατηγορίες 1]οι σοφοί που μαθαίνουν από τα λάθη τον άλλων 2] οι έξυπνου που μαθαίνουν από τα δικά τους λάθη και 3] οι χαζοί που δεν μαθαίνουν ποτέ . Τυχαίνει να μην είμαστε όλοι σοφοί οπότε καλό είναι τουλάχιστον να μαθαίνουμε από τα δικά μας λάθη επειδή έτσι είναι ο άνθρωπος , κάνει λάθη για να μπορεί να τα διορθώσει .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...