Jump to content

βέργα κληματαριάς σε ενυδρείο


Recommended Posts

μπορώ να βάλω μια βέργα κληματαριάς σε ενυδρείο αν ναι τι διαδικασία πρέπει να κάνω για τα την καθαρίσω

Link to comment
Share on other sites

1 )Μονο εαν εισαι σιγουρος οτι η κληματαρια δεν εχει φαει εδω και αρκετο καιρο οποιδηποτε ειδος λιπασματος.

2) Μονο εαν ειναι εντελος ''στεγνο''

3) Προσωπικα ΔΕΝ θα το εβαζα , υπαρχουν χομπιστες που το εχουν βαλει χωρις καποιο προβλημα , για μενα ειναι Ρισκο !!!

4)εαν το βαλεις εχε το νου σου σε εξαρση αμμωνιας Η σε οτιδηποτε ''διαφορετικο'' δεις στο νερο σου ( πχ καποια θολουρα ) .

Link to comment
Share on other sites

το ρωτάω γιατί η κληματαριά είναι δικιά μου και δεν την έχω ραντίσει ποτέ ναι θα το βάλω καμιά βδομάδα να ξεραθεί στον ήλιο χωρίς την φλούδα

Link to comment
Share on other sites

μπορώ να βάλω μια βέργα κληματαριάς σε ενυδρείο αν ναι τι διαδικασία πρέπει να κάνω για τα την καθαρίσω

chris χετικα με αυτο που ρωτας απο προσφατη δικια μου εμπειρεια δεν θα στο συνιστουσα !!

Εγω εβαλα στο ενυδρειο μου κορμους απο κλιματαρια και παρολο που ειχαν μεινει στον ηλιο ειχαν καθαρηστει εξονυχιστικα , μετα απο λιγες μερες αρχισαν και επιαναν μια γλιτσα. Αποτελεσμα.....αμμωνιες και τα συναφη ανεβηκαν στα κοκκινα το νερο μυριζε ασχημα και αναγκαστικα να τα βγαλω .

Ειναι ωραια σαν κλαρια αλλα HIGH RISC.

Link to comment
Share on other sites

το ρωτάω γιατί η κληματαριά είναι δικιά μου και δεν την έχω ραντίσει ποτέ ναι θα το βάλω καμιά βδομάδα να ξεραθεί στον ήλιο χωρίς την φλούδα

ουτε για ζητω δεν φτανει η βδομαδα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

αν τα αφήσω να ξεραθούν καλά και μετά τα βάλω σε μια λεκάνη με νερό και μικρο φιλτράκι με άνθρακα για πολύ καιρό μέχρι να βγάλει τις επιβλαβείς ουσίες και μετά ? :thumbup::thumbup:

ουτε για ζητω δεν φτανει η βδομαδα
και παραπάνω ένα παράδειγμα είπα Έγινε επεξεργασία - chris99
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να το κανεις μεγαλη διεργασια και νομιζω δεν αξιζει τον κοπο...

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

το ρωτάω γιατί η κληματαριά είναι δικιά μου και δεν την έχω ραντίσει ποτέ ναι θα το βάλω καμιά βδομάδα να ξεραθεί στον ήλιο χωρίς την φλούδα

Κανένα ... έτος καλύτερα! :thumbup:

Νομίζω κάποιο παλικάρι στο παρελθόν είχε μιλήσει για χρονοβόρα διαδικασία!

Έχω μια παρατημένη μέσα στο ποτάμι εδώ και κανένα χρόνο, θα την αφήσω κι άλλο! (παρθένα περιοχή)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...