Jump to content

Επιγων Θεμα


Recommended Posts

Γεια σας φίλοι μου,

Εχω ενα ενυδρειο 54λ με τεσσερα ινδιανακια. Τον τελευταιο μηνα παρατιρησα στο ενυδρειο μου κυανο βακτηριο πιστεβα οτι αν το βγαλω δυο τρεις φορες θα εξαφανιστει αλλα τελικα δεν εγινε οπως το φανταζομουν. Το κυανο βακτηριο συνεχος αυξανεται. Θα μπορουσατε να με βοηθησετε στην καταπολεμιση του; :hysterical::wootwoot:

Σας ευχαριστω πολυ.

Φιλικά,

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου,

Εχω ενα ενυδρειο 54λ με τεσσερα ινδιανακια. Τον τελευταιο μηνα παρατιρησα στο ενυδρειο μου κυανο βακτηριο πιστεβα οτι αν το βγαλω δυο τρεις φορες θα εξαφανιστει αλλα τελικα δεν εγινε οπως το φανταζομουν. Το κυανο βακτηριο συνεχος αυξανεται. Θα μπορουσατε να με βοηθησετε στην καταπολεμιση του; :hysterical::wootwoot:

Σας ευχαριστω πολυ.

Φιλικά,

Γιώργος

Οταν λες κυανο βακτηριο μπορεις να μας εξηγησε μας τη εννοεις?

Καποια αλγη?

Link to comment
Share on other sites

εαν και εφοσων ειναι σιγουρος ο φιλος μας ,δεν μιλαει για αλγη αλλα για κυανοβακτηριο.

τροπος εξαφανισης του ειναι λιγο καλυτερη κυκλοφορια,συχνες και μικρες αλλαγες νερου,σκοταδιασμα φουλ στο ενυδρειο για τουλαχιστον 3 μερες ,πολυ επιμονη σε ολα αυτα ξανα και ξανα και εαν και εφοσων δεν φυγει τοτε και τοτε μονο καταφευγουμε σε λυση ερυθρομηκηνης αλλα με αρκετη προσοχη για να μην χασουμε βιολογια λογω του συγκεκριμενου χημικου.

Link to comment
Share on other sites

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...F5+%E1%EB%E3%E7 δες αυτο είναι τ ίδιο πρόβλημα με εσένα που είχα!!! Τώρα είμαι κομπλε!!! Καλή επιτυχία !!! Ότι άλλο θες εδω!!!
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ.

Το ενυδρειο μου εχει αυτο που δειχνει ο φιλος μας ο kalmichalis αλλα οχι βεβεα σε τοσο μεγαλο βαθμο.

Φίλε μου klaz σε ευχαριστω πολυ. Θα εφαρμοσω αυτα που μου πρότεινες.

Ευχαριστω πολυ,

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

και να θυμασαι το εξης... οταν το καταπολεμας και επανερχεται... επανερχεται πολυ πιο ανθεκτικο...

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου εγω εκανα αυτα που μου ειπατε αλλα το βακτηριο απλα μειωθηκε δεν εξαφανιστηκε ...

ειπαμε, θελει υπομονη αρκετη μην πω γαιδουρινη πριν καταφυγεις στις χημειες.....
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...