Jump to content

βαση


thanashs

Recommended Posts

παιδια καλησπερα......

στο καινουργιο σπιτι που θα παω θα παρω φυσικα μαζι και τα ενυδρεια μου.....

σκεφτηκα να φτιαξω μια βαση των παρακατω διαστασεων....2.80μηκος 60 υψος 50 πλατος..δεν με ενδιαφερει ν ειν καλημενη με ξυλο αλλα απο πανω θα μπει ενα χοντρο κομματι κοντρα πλακε για να πατησουν πανω τα ενυδρεια......οι απορειες μου ειναι 2.....

απορια Νο1 μηπως ξερετε ποσο μπορει ν στοιχιζει αυτο????

απορια Νο2 μπορω κατω απο τη βαση αυτη να φτιαξω ενα σαμπ και να καθαριζει και τα 3 ενυδρεια το ιδιο σαμπ η αυτο που λεω ειναι αδυνατον????

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα......

στο καινουργιο σπιτι που θα παω θα παρω φυσικα μαζι και τα ενυδρεια μου.....

σκεφτηκα να φτιαξω μια βαση των παρακατω διαστασεων....2.80μηκος 60 υψος 50 πλατος..δεν με ενδιαφερει ν ειν καλημενη με ξυλο αλλα απο πανω θα μπει ενα χοντρο κομματι κοντρα πλακε για να πατησουν πανω τα ενυδρεια......οι απορειες μου ειναι 2.....

απορια Νο1 μηπως ξερετε ποσο μπορει ν στοιχιζει αυτο????

απορια Νο2 μπορω κατω απο τη βαση αυτη να φτιαξω ενα σαμπ και να καθαριζει και τα 3 ενυδρεια το ιδιο σαμπ η αυτο που λεω ειναι αδυνατον????

μπορεις να φτιαξεις τη βαση που λες

δεν θα προτεινα κοινο σαμπ για 3 ενυδρεια με το φοβο μεταδοσης ασθενειων απο το ενα ενυδρειο στο αλλο .

κοστος θα μπορεσει να σου πει ο Παντελης :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

παντως κανενα απο τα ενυδρεια δεν εχει περασει καμια ασθενεια........το οτι εχουν διαφορετικες παραμετρους μεταξυ τους τα ενυδρεια δεν θα επηρεαστει απο το ιδιο σαμο η συνθηκες του ενος με του αλλου????

και ποιος ειν ο Παντελής????? :hysterical::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

παντως κανενα απο τα ενυδρεια δεν εχει περασει καμια ασθενεια........το οτι εχουν διαφορετικες παραμετρους μεταξυ τους τα ενυδρεια δεν θα επηρεαστει απο το ιδιο σαμο η συνθηκες του ενος με του αλλου????

και ποιος ειν ο Παντελής????? :wootwoot::wootwoot:

και αυτο ειναι ενα θεμα , δεν γινεται να εχεις στο ενα ενυδρειο νερο οσμωσης και στο αλλο αραγωνιτη και να περιμενεις να δουλεψουν με κοινο σαμπ :hysterical:

irongud = Παντελης

:wub:

Link to comment
Share on other sites

φιλε geosid μια ερωτηση μιας και το κατεχεις :hysterical::wootwoot:

ποσο μπορει να στοιχησουν 3 σαμπ οχι πολυ μεγαλα το ποιο μεγαλο ενυδρειο ν καταλαβεις ειναι ενα 200αρι

Link to comment
Share on other sites

φιλε geosid μια ερωτηση μιας και το κατεχεις :hysterical::wootwoot:

ποσο μπορει να στοιχησουν 3 σαμπ οχι πολυ μεγαλα το ποιο μεγαλο ενυδρειο ν καταλαβεις ειναι ενα 200αρι

δεν γνωριζω το κοστος , μιας και παιζουν ρολο το μεγεθος , τα χωριαματα , το παχος του τζαμιου .

αν βαλεις 3 σαμπ θα πρεπει να βαλεις και 3 υπερχειλισεις και 3 αντλιες επιστροφης συν τους θερμοστατες που ουτως η αλλως θα τους εβαζες .

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα......

στο καινουργιο σπιτι που θα παω θα παρω φυσικα μαζι και τα ενυδρεια μου.....

σκεφτηκα να φτιαξω μια βαση των παρακατω διαστασεων....2.80μηκος 60 υψος 50 πλατος..δεν με ενδιαφερει ν ειν καλημενη με ξυλο αλλα απο πανω θα μπει ενα χοντρο κομματι κοντρα πλακε για να πατησουν πανω τα ενυδρεια......οι απορειες μου ειναι 2.....

απορια Νο1 μηπως ξερετε ποσο μπορει ν στοιχιζει αυτο????

απορια Νο2 μπορω κατω απο τη βαση αυτη να φτιαξω ενα σαμπ και να καθαριζει και τα 3 ενυδρεια το ιδιο σαμπ η αυτο που λεω ειναι αδυνατον????

αν ησουν αττικη με 230 θα ηταν στην πορτα σου... αν μπορεις να ερθεις να την παρεις απο αναβυσσο 200.

σιδερο 40Χ40Χ2 βαρεως τυπου με πανω και κατω οριζοντια για να μπουν και στα 2 ξυλα

Έγινε επεξεργασία - irongud
Link to comment
Share on other sites

ειμ πολυ μακρυα οποτε δεν γινεται διστηχως.......

κατι αλλο για το σαμπ...σε ενα μεγουτσικο μπορουν να μπουν 2 αφρικανικα?????

βρηκα εναα 40 ευρωπαικα + siporax.......εκτος απο αυτο τα υπολοιπα ποσο κοστιζουν???αντλια υπερχιληση...θερμοστατη εννοεις μεσα στο σαμπ η αυτον του ενυδρειου......παιδια ευχαριστω που βοηθατε :hysterical::wootwoot::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...