Jump to content

Το Παιδι μου!!!


Recommended Posts

ειδου το νεο μελος της οικογενειας μου του ζωικου βασιλειου!!!!

σας συστηνω τον Εκτορα (νομιζει οτι ειναι super ηρωας με μπερτα το μαρουλι)

ειδου λοιπον το παιδι.... :)

post-1783-1163769586_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει.Ωραίος και μάγκας . Περίμενω να μας πείς τις εντυπώσεις σου απο το νέο ζωάκι. :):blink::ballistic:

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει.Ωραίος και μάγκας . Περίμενω να μας πείς τις εντυπώσεις σου απο το νέο ζωάκι. :):blink::ballistic:

μαγκας δε λες τιποτα..

τωρα που ειναι αρχη μεχρι να τον ακουμπησω με μαστιγωνει με την ουρα του.

μολις βαρεθει και δει πως δε μασαω ανεβαινει στο χερι μου..

φοβερα πραγματα

Έγινε επεξεργασία - Malawi
Link to comment
Share on other sites

ειδου το νεο μελος της οικογενειας μου του ζωικου βασιλειου!!!!

σας συστηνω τον Εκτορα (νομιζει οτι ειναι super ηρωας με μπερτα το μαρουλι)

ειδου λοιπον το παιδι.... :)

Είναι κούκλος :rasp::thumbup:

Αν και δε μας κάλεσες στα βαφτίσια να σου ζήσει ο Έκτορας σου και να τον δεις όπως επιθυμείς.

:2guns::ballistic: :wheelchair: :thumbup::blush::ballistic::blink::thaman::rasp::rasp::rasp::rasp:

Link to comment
Share on other sites

Είναι κούκλος :blush::thumbup:

Αν και δε μας κάλεσες στα βαφτίσια να σου ζήσει ο Έκτορας σου και να τον δεις όπως επιθυμείς.

ευχαριστω Γιαννακη!!!!!! :blink: τον ονειρευομαι μεγαλο δεινοσαυρο δεμενο στην πορτα να φυλαει το σπιτι!!!!! :ballistic:

για να δουμε.... :)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!κουκλος ο μικρος!!!!μου θυμιζει τον δικο μου πριν βαλει περιπου κανα μετρο μηκος και περιπου 700 γραμμαρια βαρος!!!!!!εχω αρκετα καλη εμπειρια φιλε οποτε οτι θελεις εδω ειμαι!!!!εξαλου ειναι το αγαπημενο μου ζωακι!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κουκλος ειναι!!Να σου ζησει.

Εχει ενας ξαδερφος μου ιγκουανα και οποτε παω να το πιασω με μαστιγωνει

με την ουρα του.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!κουκλος ο μικρος!!!!μου θυμιζει τον δικο μου πριν βαλει περιπου κανα μετρο μηκος και περιπου 700 γραμμαρια βαρος!!!!!!εχω αρκετα καλη εμπειρια φιλε οποτε οτι θελεις εδω ειμαι!!!!εξαλου ειναι το αγαπημενο μου ζωακι!!!!!!!!!

νικο καλημερα.

νομιζω πως θα χρειαστω συμβουλες για το πως θα μαθουμε ο ενας τον αλλο..

προς το παρον κανω αργες κινησεις... και εκεινος γρηγορες...(καταλαβαινεις)

ευχαριστω και για τα καλα λογια για το παιδι!! :)

Link to comment
Share on other sites

Κουκλος ειναι!!Να σου ζησει.

Εχει ενας ξαδερφος μου ιγκουανα και οποτε παω να το πιασω με μαστιγωνει

με την ουρα του.

εδω να δεις μαστιγωμα!!! αν σου αρεσει κιολας ελα απο εδω... θα εχεις αφθονο!!!! φοραμε και δερματινα παρακαλω :)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο και απο εμενα ΠΑΤΕΡΑ. :blink:

Να σου ζησει. :)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο και απο εμενα ΠΑΤΕΡΑ. :ballistic:

Να σου ζησει. :blink:

ο ατιμος ο πατερας, τι DNA εχω... εβγαλα παιδι φτυστο εγω!!!! ευχαριστω πολυ Johny!!!!! :blush::)

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει ο νεαρός (ή μήπως νεαρά???)

Είμαι αρκετά εξοικειωμένος με αυτό το ζωάκι, αφού ο γιος μου φιλοξενεί με μεγάλη επιτυχία ένα ίδιο, τον Ingo.

Είναι και αυτός χαζομπαμπάς σαν εσένα, αφού θέλει να πιστεύει πως είναι γιος.

Το ίδιο έκανε και με τη γάτα μας. Μόλις όμως του έφερε τα γατάκια της στο σπίτι, τότε πια άλλαξε γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει ο νεαρός (ή μήπως νεαρά???)

Είμαι αρκετά εξοικειωμένος με αυτό το ζωάκι, αφού ο γιος μου φιλοξενεί με μεγάλη επιτυχία ένα ίδιο, τον Ingo.

Είναι και αυτός χαζομπαμπάς σαν εσένα, αφού θέλει να πιστεύει πως είναι γιος.

Το ίδιο έκανε και με τη γάτα μας. Μόλις όμως του έφερε τα γατάκια της στο σπίτι, τότε πια άλλαξε γνώμη.

πρωτη φορα "ενυδρειο" μεσα στο σπιτι και χωρις ΝΕΡΟ. αλλα ειναι αξιαγαπητος ο "γιος" και ειμαι πραγματι χαζομπαμπας αφου θεωρω τον εαυτο μου πατερα σκυλου,κιχλιδων και ερπετου!!!παλι καλα που μενω μονος μου ο "ταρζαν" γιατι οι γονεις μου θα επαιρναν τα βουνα και τα λαγκαδια...

φιλε Νικο σε ευχαριστω... αντε να δουμε τι αλλο θα γεννησω.... :)

Link to comment
Share on other sites

Polu omorfos o Ektoras,na sou zisei kai na ton prosexeis.

τον προσεχω, τον προσεχω!!!! και εχω πεσει μεσα σε 2 βιβλια για να πανε ολα καλα!!! :)

ειναι παντως πρωτογνωρη εμπειρια

Link to comment
Share on other sites

φιλε σορυ που αργησα να απαντησω....οσο για τις μεταξυ σας σχεσεις απλα τα πραματα.....δωστου χωρο και χρονο και παντα να τον ταιζεισ στο χερι....5-10 λεπτα καθε μερα, οταν αρχισει να τρωει απτο χερι σου, να τον βγαζεις και να τον αφεινεις να περπαταει επανω σου.....μεθα του απο μικρο οτι πρεπει να του κοβεις τα νυχεια....και ποτε μα ποτε αν εχει σηκωμενο προγουλι μην τον αγγιζεις....εγω εδω ειμαι ρωτα πραμα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε σορυ που αργησα να απαντησω....οσο για τις μεταξυ σας σχεσεις απλα τα πραματα.....δωστου χωρο και χρονο και παντα να τον ταιζεισ στο χερι....5-10 λεπτα καθε μερα, οταν αρχισει να τρωει απτο χερι σου, να τον βγαζεις και να τον αφεινεις να περπαταει επανω σου.....μεθα του απο μικρο οτι πρεπει να του κοβεις τα νυχεια....και ποτε μα ποτε αν εχει σηκωμενο προγουλι μην τον αγγιζεις....εγω εδω ειμαι ρωτα πραμα!!!!!

νικο το να φαει απο το χερι μου το θεωρω προς το παρον δυσκολο... δεν πλησιαζει, καθεται ακινητος και το στομα ΚΛΕΙΣΤΟ!!!! προγουλι σχεδον παντα τεντωμενο και γενικα σε κατασταση συναγερμου οταν βλεπει το χερι μου μεσα.

τα μαστιγωματα εχουν ελαττωθει. καμια φορα δε σηκωνει την ουρα του ουτε μια φορα να με χτυπησει αλλα γενικα ενω κανω αργες κινησεις ειναι παντα σε εγρηγορση!!!

καχυποπτος και ας του λεω γλυκολογα <_<

Link to comment
Share on other sites

χωρις γλυκολογα δεν γινεται......αστον πεινασμενο μια μερα και την επομενη προσφερε του μαρουλακι αλλα το χερι σου να ειναι εξω απο το σπιτακι του,μονο το φαι μεσα......

Link to comment
Share on other sites

και κατι σοβαρο που ξεχασα....αν τυχον εχεισ θεμενομενες πετρες βγαλτες.....το καλυτερο ειναι το θερμενομενο υποστρωμα που μπαινει κατω απο το τερραριουμκ...ουτε τα θερμενομενα καλωδια κανουν.....

ΠΟΛΥ ΦΡΕΣΚΙΑ ΤΡΟΦΗ (ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΦΡΕΣΚΙΑ) ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΚΑΙ ΨΕΚΑΣΜΕΝΕς ΜΕ ΦΟΣΦΟΡΟ ΚΑΙ ΑΣΒΕΣΤΙΟ

καθε μερα ενα ελαφρυ ψεκασμα με νερακι...κανει θαυματα....

Link to comment
Share on other sites

Για εμάς που παρακολουθούμε με ενδιαφέρον τη συζήτηση - και σαν πιθανοί μελλοντικοί φροντιστές τέτοιων ζώων - θα είχε μεγάλο ενδιαφέρον στις διάφορες σχετικές συμβουλές, να αναφερόταν και το εκάστοτε "γιατί".

Αν δεν είναι κόπος, θα ήταν πολύ χρήσιμες αυτές οι πληροφορίες. <_<

Link to comment
Share on other sites

και κατι σοβαρο που ξεχασα....αν τυχον εχεισ θεμενομενες πετρες βγαλτες.....το καλυτερο ειναι το θερμενομενο υποστρωμα που μπαινει κατω απο το τερραριουμκ...ουτε τα θερμενομενα καλωδια κανουν.....

ΠΟΛΥ ΦΡΕΣΚΙΑ ΤΡΟΦΗ (ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΦΡΕΣΚΙΑ) ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΚΑΙ ΨΕΚΑΣΜΕΝΕς ΜΕ ΦΟΣΦΟΡΟ ΚΑΙ ΑΣΒΕΣΤΙΟ

καθε μερα ενα ελαφρυ ψεκασμα με νερακι...κανει θαυματα....

εχω θερμενομενο υποστρωμα οποτε δεν εχω προβλημα... επισης το ψεκασματακι του καθε μερα ειναι δεδομενο... το ψεκασμα με φοσφορο και ασβεστιο λειπει... υπαρχει σε σκονη που να διαλυεται σε νερο???

παντως αυριο θα του κανω νηστεια μηπως και γινει επιτελους φιλικος...

Φιλοξενε εγω δεν εχω ακομα κανενα γιατι απαντημενο οποτε προς το παρον στα τυφλα και ευτυχως με την καθοδηγηση φιλων οπως ο νικος

παντως αν το αποφασισεις παρε κ εσυ... ειναι τρομερο ζωο

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πόσο καιρό το θέλω? Δυστυχώς όμως, δεν μένω μόνος μου...

Εδώ μόνο με τα ενυδρεία και έχω κάνει μεγάλο αγώνα...

Αλλά ευτυχώς, "προσαρμοστήκαμε". <_<

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πόσο καιρό το θέλω? Δυστυχώς όμως, δεν μένω μόνος μου...

Εδώ μόνο με τα ενυδρεία και έχω κάνει μεγάλο αγώνα...

Αλλά ευτυχώς, "προσαρμοστήκαμε". :angry2:

ευτυχως που μενω μονος μου φιλε φιλοξενε και εχω ακομα μερικους χωρους κενους να καλυψω!!! και περισσοτερο ευτυχως που αποφασιζω και ετοιμαζω στο λεπτο που λενε!!! στο ευχομαι μεχρι και ελεφαντα να παρεις καποια μερα χωρις αγχος!!! <_<

Link to comment
Share on other sites

:angry2:<_<:angry2:
Link to comment
Share on other sites

ξανα καλησπερα παιδια!!!φιλε φιλοξενε οσο το γιατι??

θερμενομενες πετρες=δεν θερμαινουν σωστα (συνηθως λιγοτερο) και πολλες φορες εχουν αναφερθει βραχυκυκλωματα(οποτε εχουμε ενα κινεζικο-ασυνηθιστο γευμα!)

θερμενομενο καλωδιο=υπερθερμανση και μη σωστη διανομη της θερμοκρασιας στο χωρο

για οτι αλλο θελεται θα απαντησω(για οτι ειμαι σηγουροσ να μην λεω και μ.....ς)

ΦΙΛΕ malawi ισως σε τρομαξει αυτο που θα σου πω αλλα ο δικος μου αρχισε να καθεται ανετος επανω μου μετα απο 4 μηνες περιπου!!!!!πιστεψε με η υπομονη αξιζει!!!!

λουρακι μην δοκιμασεις ακομα, περιμενε να σε συνηθισει και μετα γιατι το μονο που θα του προκαλεσεις ειναι τραυματα...αργοτερςα και εφοσον μαθει να καθεται επανω σου ,οταν σκοπευεις να το βγαλεις εκτος σπιτιου (αυστηρα μονο το καλοκαιρι) μπορεις να του βαλεις ενα λουρακι αο αυτα που πιανουν μονο μπροστα απο τα πισω ποδια...

κατι ακομα που θα πρεπει να προσεχεις ειναι η μεγαλη πηκοιλια απο φρουτα και λαχανικα, οτι εχεις στο σπιτι δινε του και επεμενε να τα φαει...γινονται ευκολα επιλεκτηκα οσον αφορα την τροφη τους και θα δειχνουν ευτυχισμενα και μονο με μαρουλι( το οποιο δεν εχει σχεδον καθολου θρεπτικες αξιες) και να αποφευγεις το λαχανο γιατι δεν μπορει να το χωνεψει ευκολα!!

οσο για τις λαμπες προσπαθησε για ημερας μια UV της sera ειναι φοβερη!!!και καθε 8 μηνες αλλαγη...κατα προτιμηση φθοριου εχει πολυ καλυτερα αποτελεσματα!!!!αυτα για αρχη....για μενα ειναι το πιο θαυμαστο ζωο!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...