Jump to content

ΧΡΥΣΟΨΑΡΑ-ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ???


Recommended Posts

Γεια σας! Λοιπόν έχω σε ένα ενυδρείο 13 λίτρων έναν μονομάχο και 2 σαλιγκάρια..Ο αδερφός μου έχει δύο χρυσόψαρα σε μία μικρή γυάλα 2 λίτρων και του είπα ότι δεν θα ζήσουν σε τόσο λίγα λίτρα και ότι θα ληταν καλύτερο να τα βάλουμε στο ενυδρείο μαζί με τον μονομάχο..Εσείς τι λέτε??Θα υπάρχει πρόβλημα συμβίωσης μεταξύ τους? :D

Link to comment
Share on other sites

να θα υπαρξει.πες τον αδελφο σου πως ουτε ενα χρυσοψαρο δεν μπορει να ζησει σε τοσο λιγο νερο.ας τα δωσει πισω να μην τυρανιουνται τα ζωντανα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα υπάρξει.

Τα Χρυσόψαρα δεν φημίζονται για την ταχύτητα τους, οπότε θα είναι και εύκολος στόχος για τον Μονομάχο.

Άλλωστε 15λτ ενυδρείο με δύο Χρυσόψαρα δεν το λες καλό περιβάλλον :D

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλια που το ειχα κανει σε ενα 20λιτρο εγινε χαμος!Τον επιασαν τα χρυσοψαρα και τον εκαναν κομματια!!!

Δεν χω δει κατι χειροτερο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην τα λιτρα ειναι παρα πολυ λιγα και για μονομαχο και για χρυσοψαρα.ο μονομαχος ειναι τροπικο ψαρι ενω τα αλλα οχι.ο μονομαχος θελει 25 λιτρα και πανω ενω τα χρυσοψαρα πολυ παραπανω και αυτοι που τα πουλανε σε γυαλες τα κανουν για εμποριο.

Link to comment
Share on other sites

Καλα μην το παμε και στο αλλο ακρο.Νομιζω οτι μονομαχος στα 15 ειναι σχετικα ενταξει,με λιγα φυτακια και σωστη φροντιδα!

Τα χρυσοψαρα σιγουρα θελουν πολυ χορο!

Link to comment
Share on other sites

Bασικά νομίζω πως δεν είναι χρυσόψαρα..Έκανα λάθος..Βάζω 2 φωτογραφίες για να μου πείτε τι ψάρια είναι και αν μπορούν να συμβιώσουν με τον μονομάχο.

post-44795-1316519683_thumb.jpg

post-44795-1316519705_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο μονομαχος ΔΕΝ συμβιωνει με αλλα ηδη, εκτως απο περιπτωσεις σε πολλαααα λιτρα και καλο φυτεμενα οπου θα εχει τον χωρο του... αλλα και παλι δεν συνηστατε..

Ο μονομαχος να μεινει εκει που ειναι, και ο αδερφος σου η να δωσει πισω τα καιμενα τα fancy goldfish (αν ειδα καλα απο της θολες φωτο ειναι ενα Ranchu και ενα Fantail) ή αλλιως να τους αγωρασει ενα ενυδρειο γυρο στα 70 λιτρα...

καλη συνεχεια ευχομαι.. :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...