Jump to content

Kribensis


alcapone

Recommended Posts

καλησπερα και απο εμενα φιλοι μου...θελω καποιος να μου απαντησει εαν το φυλλο τον ψαριων μου ειναι οντως 1 αρσενικο 1 θυληκο....οι φωτο

post-45333-1316280908_thumb.jpg

post-45333-1316280937_thumb.jpg

sorry αλλα ειναι απο κινητο....

Link to comment
Share on other sites

εχεις μεσα 3 κριμπ..?

σιγουρα εχεις 1 αρσενικο,και μαλλον 2 θυληκα.δεν βοηθουνε ιδιαιτερα οι φωτος σου....

Link to comment
Share on other sites

εχεις μεσα 3 κριμπ..?

σιγουρα εχεις 1 αρσενικο,και μαλλον 2 θυληκα.δεν βοηθουνε ιδιαιτερα οι φωτος σου....

2 ειναι φιλε μου..απλα τα εχω σε 2 φωτο..θα προσπαθησω τωρα για καλυτερες.... :D

Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο θυληκο που βλεπεις Κωστα πρεπει να ειναι αντανακλαση :hysterical:

:D:hysterical: ειπα και εγω...ειναι νωρις για ξυδια.... :hysterical:
Link to comment
Share on other sites

ο αρσενικος

post-45333-1316281882_thumb.jpg

η θηλυκια

post-45333-1316281954_thumb.jpg

λοιπον την γνωμη σας και την εμπειρια σας εχω 1 αρσενικο και ενα θηλυκο? :D

Link to comment
Share on other sites

ο αρσενικος

post-45333-1316281882_thumb.jpg

η θηλυκια

post-45333-1316281954_thumb.jpg

λοιπον την γνωμη σας και την εμπειρια σας εχω 1 αρσενικο και ενα θηλυκο? :D

:hysterical:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυυυυυυυυυυυυυυ..χαχαχα...τα εψαχνα πολυ καιρο και σημερα το πρωι μπαινω στο πετ σοπ που πηγαινω και να τα μπροστα μου...αλλα ειχε μονο αυτα τα 2....ελπιζω να δημιουργηθει ζευγαρακι...αν και ολη την ωρα ειναι μαζι..το ενα ακολουθει το αλλο οπου και να πηγαινει..... :D

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να βάλεις σκουρόχρωμο υπόστρωμα, έχει παρατηρηθεί σε ανοιχτόχρωμο να στρεσάρονται

Link to comment
Share on other sites

τα ψαρακια μου εκλεισαν 8 μερες στο ενυδρειο και ολα πανε περιφημα...εκτος βεβαια απο ο τι ειναι λιγο επιθετικα προς τα αλλα ψαρακια οταν πλησιαζουν την σπηλια τους...εχω ομως μια απορεια..γιατι εχουν γινει πολυ εντονα τα χρωματα τους απο οτι ηταν οταν τα πηρα...ειδικα η κοιλια τους εχει γινει κατακοκκινη...

Link to comment
Share on other sites

Σε πόσα λίτρα και με τι συγκατοίκους τα έχεις; Γιατί σε περίπτωση γέννας μπορεί να υπάρξει πρόβλημα. :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

σε 65 λιτρα μαζι με ενα ζευγαρακι μολλυ και τρεις κορυντορες..ξερω οτι κανονικα δεν πανε μαζι..αλλα ευτηχως δεν εχω ακομα προβλημα.....

Link to comment
Share on other sites

Τα κορυς θα έχουν σοβαρό πρόβλημα μόλις το ζεύγος αρχίσει να βγάζει βόλτα τα μικρά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

σημερα η θυληκια δεν εχει βγει καθολου απο την φωλια..μονο το κεφαλακι της βγαζει αρεα και που...ο αρσενικος εχει γινει κατακοκκινος και κυνηγαει οτι πλησιαζει εκει...

Link to comment
Share on other sites

σημερα η θυληκια δεν εχει βγει καθολου απο την φωλια..μονο το κεφαλακι της βγαζει αρεα και που...ο αρσενικος εχει γινει κατακοκκινος και κυνηγαει οτι πλησιαζει εκει...

Προφανώς εχουν γεννήσει......Υπομονή και ψυχραιμία!

Αν διαβασες παραπάνω καλό θα ηταν να απομακρύνεις τους συγκατοίκους γιατι θα τους κυνηγήσουν ασχημα!

Link to comment
Share on other sites

ειμαι συνεχεια απο διπλα..εαν δω οτι πανε να αγριεψουν τα πραγματα θα τους απομακρινω αμεσως τους συγκατοικους.... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

φιλε μου τα κριμπενσις ειναι απο τα καλυτερα ψαρια για καποιον που δεν εχει απειρο χρονο να ασχολειται !

Εγω τα εχω ερωτευτει φαντασου ότι τα έχω 6 μηνες σε 120 λιτρα ενα ζευγαρι εβαλα και τωρα εχω γεμισει κριμπενσις και δεν ξερω που να τα βαλω !

Με λιγη προσοχη θα δεις σιγουρα γενα και θα δεις φυσικα και την καταπλικτική συμπεριφορά των κιχλιδων και την προστατευτικότητα που δειχνουν στα μικρά τους !

Είμαι βεβαιος ότι θα σε αποζημειώσουν φίλε μου καλή συνεχεια και ότι θες εδω ειμαστε αν ενδιαφερεσαι αργοτερα και για ανταλλαγες πληθησμων στειλε μου πμ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...