Jump to content

κουρασμενες θηλυκες μαλαουι


Recommended Posts

εχω 2 θηλυκα λαμπιντοχρομις που εχουν γεννησει 4 φορες τα βλεπω λιγο πιο αδυνατα και καπως μαζεμενα να τα βαλω σε αλλο ενυδρειο να ξεκουραστουν ενω εχω και αλλα θηλυκα τα συγκεκριμενα γεννανε συνεχεια και δεν τα μπερδευω με τα αλλα γιατι αυτα ειναι πολυ αδυνατα το ιδιο γινετε και με τα ασει το ενα ειναι συνεχεια μπουκωμενο αν τα βγαλω για να ξεκουραστουν θα στρεσαριστουν? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Να έχεις υπόψη σου πως εαν τις βγάλεις, υπάρχει το σοβαρό ενδεχόμενο να στρεσάριστούν κατά την επιστροφή τους. Τα άλλα πως γνωρίζεις ότι είναι κοπελιές? μήπως είναι αρσενικά?

Βιταμίνες τα ταϊζεις? αν όχι βοηθάει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Να έχεις υπόψη σου πως εαν τις βγάλεις, υπάρχει το σοβαρό ενδεχόμενο να στρεσάριστούν κατά την επιστροφή τους. Τα άλλα πως γνωρίζεις ότι είναι κοπελιές? μήπως είναι αρσενικά?

Βιταμίνες τα ταϊζεις? αν όχι βοηθάει πολύ.

ευχαριστω για την απαντηση ειναι σιγουρα θηλυκα δεν δινω βιταμινες τα ταιζω καλα και με τροφη που φτειαχνω και αγοραζω αλλα αυτα ειναι συνεχεια μπουκωμενα και δεν τρωνε τα αρσενικα φαινονται τις κυνηγανε ολες υπαρχει περιπτωση να πεθανουν?

Link to comment
Share on other sites

Εγω στην θεση σου θα τα ''ξεκουραζα'' σε αλλο ενυδρειο( η τους αρσενικους σε αλλο ενυδρειο) με μπολικη τροφη για καμια 20 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω στην θεση σου θα τα ''ξεκουραζα'' σε αλλο ενυδρειο( η τους αρσενικους σε αλλο ενυδρειο) με μπολικη τροφη για καμια 20 μερες.

ευχαριστω πολυ για την απαντηση θα τα βγαλω πολυ προσεκτικα και θα τα ταισω και το ασει οταν τα αφησει θα το βγαλω και αυτο ειναι πολυ αδυνατα και εβγαλαν πολλα ψαρακια κατα τα χριστουγεννα θα σας χαρισω ψαρακια υπαρχει υπερπλυθησμος στο ενυδρειο μου

Link to comment
Share on other sites

τα ψαρακια μου πανε πολυ καλυτερα μπορει να κλησει το θεμα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα έβαλες ξεχωριστά;

Link to comment
Share on other sites

τα ψαρακια μου πανε πολυ καλυτερα μπορει να κλησει το θεμα ευχαριστω

Δεν υπαρχει λογος να κλεισει το θεμα :P

Link to comment
Share on other sites

Εγω στην θεση σου θα τα ''ξεκουραζα'' σε αλλο ενυδρειο( η τους αρσενικους σε αλλο ενυδρειο) με μπολικη τροφη για καμια 20 μερες.

Νομίζω πως εάν είναι να απομακρυνθουν ψάρια από το κυρίως ενυδρείο για τους λόγους που γράφει η χριστινα.κ... τότε ναι και εγώ τα αρσενικά θα έβγαζα για κανά μήνα και όχι τα θηλυκά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μολις ειδα οτι δεν το κλεισατε το θεμα τα αρσενικα δεν πιανονται ενω τις μανες τις επιασα ευκολα τις εχω μονες τους και πανε πολυ καλα θα τις κρατησω καμια δεκαπενταρια μερες ακομα και μετα θα δω σκεφτομαι νυχτα με το μπλε φως να τις ριξω μεσα και να ριξω και λιγες σταγονες για το στρες

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...