Jump to content

Συμπλήρωμα υποστρωματος


Recommended Posts

Συνχομπιστες τα φώτα σας παρακαλώ

Έχω στο ενυδρειο μου χαλικι για υπόστρωμα το οποίο ειναι αρκετά χοντρό .Σκέφτομαι αν πάνω απο Αυτό μπορω να προσθέσω χαλαζιακη λευκή άμμο κοκκομετριας 0.3-0.7 .Τι προβλήματα μπορει να προκύψουν ; Εγώ Αυτό που φοβάμαι περισσότερο είναι Μήπως ανακατευτει με την πάροδο του χρόνου και αρχίζει να γίνεται μια συμπαγή μάζα και έχω αλλα θέματα .Ακούω γνώμες και προτάσεις παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα σου προκύψουν προβλήματα στο μέλλον

Βάλε απευθείας χαλαζιακή και θα το ευχαριστηθείς.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα σου προκύψουν προβλήματα στο μέλλον

Βάλε απευθείας χαλαζιακή και θα το ευχαριστηθείς.

Το θέμα είναι ότι το ενυδρειο είναι σε λειτουργία περίπου ένα χρόνο να δοκιμάσω να το ξεστησω ;

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις απο πανω αμμο,με το καιρο η αμμο θα περασει απο το χαλικι και θα παει απο κατω,οπωτε παλι χαλικι θα εχεις..

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν αν αφαιρούσα το χαλικι περιμετρικά απο τις πέτρες και τα φυτά και έβαζα σαν φράγμα γύρω απο αυτα μικρές πέτρες και γέμιζα το υπόλοιπο με την άμμο κάτι θα γινόταν .βέβαια σκέφτομαι αν αυτη η διχρωμια θα ήταν ωραία στην όψη ; Τι λέτε κι εσείς

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν αν αφαιρούσα το χαλικι περιμετρικά απο τις πέτρες και τα φυτά και έβαζα σαν φράγμα γύρω απο αυτα μικρές πέτρες και γέμιζα το υπόλοιπο με την άμμο κάτι θα γινόταν .βέβαια σκέφτομαι αν αυτη η διχρωμια θα ήταν ωραία στην όψη ; Τι λέτε κι εσείς

Δεν ξερω πως θα φαινεται αυτο οπως επεισης δεν ξερω κατα ποσο μπορεις να το κανεις γιατι οι ριζες απο τα φυτα σου θα ειναι παντου τωρα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως θα φαινεται αυτο οπως επεισης δεν ξερω κατα ποσο μπορεις να το κανεις γιατι οι ριζες απο τα φυτα σου θα ειναι παντου τωρα

Σωστό Αυτό που λες μάλιστα οι εχινοδωροι που έχω έχουν πετάξει και σε αλλα σημεία άρα άκυρο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...