Jump to content

Recommended Posts

ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΚΑΡΧΑΡΙΑΚΗ GALAHER?ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥ ΡΙΞΩ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΑΤΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Το καρχαριακι που γραφεις δεν ειναι και ακριβως καρχαριακι δες εδω.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...hl=PAROON+SHARK

Σε ποσα λιτρα θελεις να το βαλεις?

post-1249-1164645849_thumb.jpg

post-1249-1164645868_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

θα το βαλω σε 300 λιτρα.γιατι?εχουν καποιο προβλημα τα καρχαριακια αυτα?

Link to comment
Share on other sites

θα το βαλω σε 300 λιτρα.γιατι?εχουν καποιο προβλημα τα καρχαριακια αυτα?

κοιτα φιλε μου.

τα ψαρακια ειναι πολυ ομορφα ,κινητικα και δινουν ισως μια νοτα θαλασσινου ενυδρειου μιας και μοιαζουν σε εμφανιση αλλα και σε κινηση με αληθινους καρχαριες, ιδιως οταν κολυμπουν κουνοντας το πισω μισο του σωματος τους και οχι μονο καποια πτερυγια οπως αλλα ψαρια.

θα μπορουσα να σου πω οτι ορισμενα ειναι και ντροπαλα ψαρακια.

σε σωστες συνθηκες και περιποιηση μπορουν να μεγαλωσουν πολυ.

εχω δει σε καταστημα εναν στο μισο μετρο ενω μου εχουν πει για μεχρι και εναμισο μετρο.

αυτο βεβαια οχι αυριο αλλα μετα απο χρονια.

οποτε θα πρεπει να δεις πως τοτε θα τον φιλοξενεις η οταν περασει τους 40-50 ποντους πως θα του παρεχεις μια ανετη διαβιωση.

παντως ειναι υπεροχοι και μιας και βρισκομαι σε φαση στροφης σε δισκους μου λειπουν οι δικοι μου που αναγκαστηκα να χαρισω .

καλη συνεχεια <_<

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΟΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΕ ΑΠΟΤΡΕΨΕΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΕΝΑ.ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ. <_<

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα 2,το ενα απο 10 εκατοστα περιπου και το αλλο το πηρα 25..μεγγαλωσαν αρκετα γρηγορα...το ενα απεβιωσε και το αλλο αναγκαστηκα να το δωσω γιατι εβλεπα οτι σιγα σιγα θα αρχιζε να μην ειναι και τοσο ανετα στον χωρο που μπορουσα να του προσφερω....σκεψου πριν το παρεις..ειναι αρκετα ομορφα αλλα λερωνει και αρκετα το ενυδρειο απο θεμα τροφης και ακαθαρσιων...και θα δεσμευτεις να βαζεις ψαρακια μεγαλουτσικα για να μην στα τρωει..σκεψου και τα θετικα και τα αρνητικα και αναλογα με την κριση σου θα διαλεξεις τα καταλλλα για το ενυδρειο σου!!!

φιλικα <_<

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο ψάρι πανέμορφο πραγματικά ζωο αλλά θελει τα λίτρα του! Στα 300 αν δεν κάνω λάθος που λες οτι θέλεις να βάλεις θα είσαι οκ για αρκετό διάστημα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...