Jump to content

Αρσενικοσ Μονομαχοσ Με Γκαπι Και Molly Baloon


georgeguppy

Recommended Posts

θα σασ φανει πολυ τρελο αυτο που εκανα και δεν νομιζω να το εχει επειχηρισει κανενασ αλλος αυτο.λοιπον εχουμε και λεμε μια μερα που εψαχνα πληροφοριεσ για γκαπισ ειδα σε ενα site τι σιγκατικουσ μπορουμε

να βαλουμε μαζι και στο τελοσ εδειχνε αρσενικο μονομαχο τρελαθικα λεω καποιο λαθοσ 8α εχουν κανει γιατι οποσ ολοι ξερουμε αρσενικοσ μονομαχοσ δεν παει με κανενα αλλο ψαρι και ειδικαμε γκαπι λοιπον εκεινι την ωρα μου ηρθε η ιδεα να βαλω τον μονομαχο μου μαζι με τα γκαπισ και τα molly baloon απο την ωρα που τον εβαλα μεσα καθομουνα με τισ ωρεσ και παρατηρουσα τον μονομαχο να δω αμα κυνιγισει ή σκοτωσει κανα ψαρι ..μεχρι και το βραδι με φακο εβλεπα αυτο το εκανα για 1 εβδομαδα και δεν ειχε πειραξει ουτε ενα ψαρι και μετα για 2 εβδομαδεσ δηλαδη μεχρι τωρα δεν εχω καμια απωλεια ψαριου ή ουρασ αρσενικου γκαπι ουτε και την ωρα του φαγητου κανει τιποτα το μονο που εχω προσεξει ειναι οτι κυνηγαει μωρα γκαπισ τα οποια δεν μπορει να πιασει θα βαλω και μερικεσ φωτογραφιεσ αυριο γιατι τωρα εχουν κλεισει τα φωτα

περιμενω σχολια απο ολουσ σασ

Έγινε επεξεργασία - georgeguppy
Link to comment
Share on other sites

Είχες τα guppies και τα platies στο ενυδρείο και μετά έβαλες τον μονομάχο, έτσι?

Link to comment
Share on other sites

τι ενοεισ αμα ειχα τα ψαρια και μετα τα εβγαλα και εβαλα μονομαχο??

τα ψαρια ειναι ολα μαζι και τα γκαπισ και τα molly baloon και ο μονομαχος

Έγινε επεξεργασία - georgeguppy
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ, αν είχες τα υπόλοιπα ψάρια στο ενυδρείο για κάποιο διάστημα και μετά έβαλες τον μονομάχο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εννοεί αν ειχες πρωτα στο ενυδρειο τα guppy και τα molly και αργότερα, σε μετεπειτα χρονικη περιοδο προσθεσες και τον μονομαχο....

(που μαλλον αυτο εκανες)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννούσα.

Φίλε daimosth, σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι προτιμότερο να μην βάζουμε μονομάχους με ζοωτόκα, γιατί ακόμα και στην περίπτωση που ο μονομάχος είναι πολυ ήρεμος και δεν ενοχλεί τα υπόλοιπα, δεν παύει να έχουν διαφορετικές απαιτήσεις σε παραμέτρους νερού.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...