Jump to content

clown τρωει cardinal


Recommended Posts

Γεια σε ολους

Πριν λιγες μερες πηρα 5 cardinal για να τα βαλω μαζι με 2 clown , μεσα σε 2 μερες εχασα τα 4 απο αυτα.

Την πρωτη μερα που βρηκα τα 2 νεκρα το μονο που δεν μπορουσα να φανταστω ηταν οτι εφταιγαν τα clown

Την δευτερη που το ειδα να συμβαινει ηταν αργα...

Τι μπορει να πηγε στραβα;

'Η μηπως εχω τοσο αγνοια και απλα οι clown τρωνε cardinal;

Τα ειχα για τα πιο φιλικα ψαρια

Υ.Γ. Παλιοτερα ειχα clown με neon χωρις κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Εξελιχθηκαν σε καρχαρίες οι κλοουν :angry2: !!

Ισως πρέπει να τους ταίζεις ποιο συχνα. εγω τους εχω με γκαμπυ, μολλυ και κατι βατραχακια(που ειναι πολυ γλυκουλια) και δεν μου τα πειραζουν. 5 ειναι και ο ενας φτανει τα 8-9 εκ. τους ριχνω ταμπλετες σπιρουλινας και κατι αλλα χαπια που εινα για γατοψαρα.

Ριξτους κανα χαπι μολις σβησεις τα φωτα! σιγουρα θα κανουν τσιμπουσι <_<

Φυτα-κρυψωνες να φανταστω εχεις στο ενυδρειο. ειναι μεγαλο το ενυδρειο σου? ποσα εκ?

πιστευω παντος με το ταιζμα να ισυχασουν....

εγω δεν εχω τετιο προβλημα που εχω 5 κλοουν χελι corydoras και πεφτει πολυ ανταγωνισμος στην τροφη στον πυθμενα του ενυδρειου. καποτε ειχα και 2-3 γαριδες και σαλιγκαρια....αλα οι κλοουν τα εκαναν ολα αυτα μεζεδακι :angry2:

Link to comment
Share on other sites

'Η μηπως εχω τοσο αγνοια και απλα οι clown τρωνε cardinal;

Τα ειχα για τα πιο φιλικα ψαρια

Υ.Γ. Παλιοτερα ειχα clown με neon χωρις κανενα προβλημα

Οχι δεν τα τρώνε εκτός και αν τα βρούν νεκρά απο πρίν.

Link to comment
Share on other sites

Την Πρωτη γορα που ειχα παρει clown δεν ειχα ρωτησει τι πρεπει να τρωνε..και φανταστικα οτι η τροφη που εριχνα για τα αλλα ψαρακια εκανε!(μη γελατε ημουν μολις 15 χρονων και μεχρι πριν ειχα χρυσοψαρα) :rasp: με αποτελεσμα μετα απο 2-3 μερες απο την εισαγωγη τους στο ενυδρειο μου να κυνηγανε τα υπολοιπα σαν καρχαριες κυριολεκτικα!! εχασα μερικα.. <_< αλλα μετα βρηκα τη χρυση τομη της τροφης..Απλα ταιζε τα σωστα(ταμπλετες κυριως) και δεν θα εχεις προβλημα! :angry2::angry2::rasp:

Link to comment
Share on other sites

εχω clowns περιπου 2 χρονια...τους εχω εναν αμφορεα στο ενυδρειο και ειναι η κρυψωνα τους..δεν μου εχουν φαει κανενα νεον ουτε καρδιναλιο και γενικα δεν μου πειραζουν κανενα απ τα ψαρακια...βγαινουν,τρωνε οτι υπαρχει κατω στο βυθο απο υπολειμματα τροφης και μετα παλι στη σταμνιτσα τους!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την διαθεση και τις πληροφοριες

Τους clown τους ειχα σε 60 cm ενυδρειο με φυτα και κρυψωνες αλλα τωρα αλλαξαν κατοικια σε μεγαλυτερο και με αλλους 3 clown συντροφια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...