Jump to content

Λεω Να Βαλω Κιχλιδες


fotaros

Recommended Posts

Γεια.σας παιδια εχω ενα ριο 240 και σκεφτομαι.να βαλω αμ ερικανες γτ το εχω φυτεμενο. Θελω κατι με χρωμα ναναι κινητικο και να μην γινεται πολυ μεγαλο. Ειμαι στο ψαξιμο τι να βαλω στο 240αρι μου

Link to comment
Share on other sites

Τα Ramirezi ειναι πολυ ομορφα ψαρακια με τελικο μεγεθος στα 8 εκατοστα πχ. Το θεμα ομως ειναι σε τη συνθηκες νερου θα τα φιλοξενισεις, ΡΗ;

Link to comment
Share on other sites

Για κιχλίδες αμερικάνικες είσαι στο όριο και όχι για όλες! Πολύ ωραία ψαρια είναι τα severum, αλλά δεν ξερω αν μπορείς να βάλεις ένα ζευγαράκι στα λίτρα σου. Είσαι πολύ στο όριο!!

Εκτός και αν το κάνεις με ραμ, κοπαδόψαρα και Cory !!

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λίτρα αντί για ζευγάρι severum θα σου πρότεινα να επιλέξεις μια severum, μια blue acara και μερικές firemouth, μιας και για ζευγάρι τα λίτρα σου είναι οριακά.

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα ψαρια που ανεφερες φτανουν τα 30 εκατοστα σωστα? πως γινεται να χωρεσουν τρια σε 240 λιτρα?

Link to comment
Share on other sites

Τα σέβερουμ δεν πάνε 30 εκατοστά. Πάνε 20 με το ζόρι(σε ενυδρεία) και είναι απο τις πιο ειρηνικές αμερικάνικες κιχλίδες. Αλλά άστο καλύτερα. Βάλε κάτι που θα είναι πιο προσιτό στα λίτρα σου!

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα ψαρια που ανεφερες φτανουν τα 30 εκατοστα σωστα? πως γινεται να χωρεσουν τρια σε 240 λιτρα?

Κανένα απο τα ψάρια που ανέφερα δεν φτάνει τα 30 εκατοστά πέραν των σεβέρουμ, και συνήθως δεν τα πιάνουν ούτε αυτές.

Έγινε επεξεργασία - JohnnieWalker
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...