Jump to content

Ερωτηση Για Κυκλοφορητη


Recommended Posts

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει κανενας κυκλοφορει κανενας κυκλοφοριτης πολυ μικρος και διακρητικος για να τον τοποθετησω σε ενα κρυφο σημειο στο ενυδρειο ωστε να μη φαινεται, για να υπαρχει κυκλοφορια νερου σε ενα σημειο μπροστα απο ενα ξυλο που εχω.

το ενυδρειο ειναι αυτο που φαινεται στη φωτο. ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Κοραλια νανο

Υπάρχουν και κάποιοι μικροί κινεζικοι στα πέτ σοπ θα βρεις σίγουρα κάποιο μικρο

Link to comment
Share on other sites

αυτο τι μεγεθος εχει? μπορω να το κριψω πισω απο φυτα?

Link to comment
Share on other sites

Η νανο μάλλον δεν θα σου κάνει τώρα που το σκέφτομαι λίγο καλύτερα

Βρες έναν μικρο κινέζικο μπορει να τα καταφέρεις να τον κρυψεις με λίγο ζορι

Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανεναν το ματι σου.... εχω ανοιξει τρυπες στο σπρει μπαρ του φιλτρου μου αλλα το συγκεκριμενο σημειο το κρυβει το ξυλο και μαζευει συνεχεια ακαθαρσιες και ειναι και τετοιο το σημειο που δεν μπορω να κανω και σκουπα βυθου.... πρεππει να κανω κατι οπως και δηποτε...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις αγόρασα τον pico 600 της hydor για το εσωτερικό φίλτρο του ενυδρείου μου, στα 15,50 ευρώ. Ο συγκεκριμένος δεν έχει βεντουζίτσες, αλλά το αμέσως επόμενο μέγεθος ( ο 800) πρέπει να έχει. Μια σταλιά είναι πάντως. Δε ξέρω βέβαια πόσα λίτρα ανά ώρα θέλεις,.

Link to comment
Share on other sites

Για το εσωτερικό φιλτρο τι εννοείς;; Έχω φιλτρο εξωτερικό, κάτι να δημιουργεί κίνηση στα νεκρά σημεία του ενυδρειου θέλω το οποίο κρίνοντας το απλά να είναι σαν να μην υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να είναι κάτι το πολυ 10-15cm, αλλιώς πάω σε DIY...

Link to comment
Share on other sites

Ένας κοραλια νανο όπως είπε και ο Geosid θα ήταν ο ιδανικός http://www.hydor.it/index.php/prodotti/show/famprod/28/list/12 αλλά είσαι σίγουρος ότι το χρειάζεσαι? Αυτοί οι κυκλοφορητές έχουν πολύ μεγάλη ροη 900l/h και μήπως δημιουργήσει πρόβλημα στην πλεύση των ψαριών σου! Πως είσαι σίγουρος ότι έχεις νεκρά σημεία? Τη διαστάσεις έχει το ενυδρείο σου?

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρειο μου ειναι αυτο που φαινεται στην εικονα ειναι 100 λιτρα και εχω φιτρο το 2217 και το πρεσεξα διοτι οι ακκαθαρσιες ειναι στασιμες σε ενα συγκεκριμενο σημειο μπροστα απο το ξυλο ενω ολο το υπολοιπο ενυδρειο ειναι καθαρο....

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρειο μου ειναι αυτο που φαινεται στην εικονα ειναι 100 λιτρα και εχω φιτρο το 2217 και το πρεσεξα διοτι οι ακκαθαρσιες ειναι στασιμες σε ενα συγκεκριμενο σημειο μπροστα απο το ξυλο ενω ολο το υπολοιπο ενυδρειο ειναι καθαρο....

Σίγουρα πάντα θα υπάρχουν κάποια νεκρά σημεία σε όλα τα ενυδρεία αλλά το μήκος σου προφανώς και είναι μικρότερο το 1μετρου και πολύ φοβάμαι ότι θα σου δημιουργήσει το πρόβλημα που σου ανέφερα με την πλεύση των ψαριών σου! Δοκίμασε το αν νομίζεις αλλά μπορεί να τα ταλαιπωρεί! Είναι προτιμότερο να κάνεις μια ελαφριά σκουπιτσα κάθε εβδομάδα πιστεύω εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...