Jump to content

στρωσιμο με χαπια ?


jim35

Recommended Posts

υπαρχει περιπτωση να παρεις 1 νεο ενυδρειο να βαλεις νερο απο την βρυση να τοποθετησεις καποια φαρμακα και σε 24 ωρες να ειναι στρωμενο και να βαλεις ψαρακια ? Ετσι μου ειπε καταστηματαρχης...να τον εμπιστευθω ?

Link to comment
Share on other sites

Έχει κυκλοφορίση ένα νέο υλικό από τη tetra που μας λέει ότι κάνει αυτή τη δουλειά ,αλλά επειδή είναι καινούργιο και δεν το έχουμε δούλεψη δεν μπορούμε είμαστε σίγουροι για το κατά πόσο είναι αποτελεσματικό με πλήρη ιχθυοφόρτηση. :welcome:

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα περισσότερο από όσα γράφει επάνω η συσκευασία .

Δεν μας είπες όμως πιο σκεύασμα σου πρότεινε το μαγαζί .

Link to comment
Share on other sites

Εγω επειδη ειμαι καχυποπτος δεν εμπιστευομαι τα σκευασματα των εταιρειων μεχρι να μου

αποδειξουν το αντιθετο.Γι' αυτο στρωσιμο ενυδρειου με τον κλασσικο τροπο της αμμωνιας

και ας ειναι χρονοβορος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ειπε συγκεκριμενα καποιο ονομα ...μονο οτι θα μου δωσει κατι φααρμακα να τα βαλω μεσα στο ενυδρειο για 24 ωρες και μετα οκ....ειναι ετοιμο να του βαλω τα ψαρια......Δεν ξερω ρε φιλε αλλα δυσκολευομαι νατον πιστεψω και ασ μην ξερω καθολου απο ενυδρεια.....

Link to comment
Share on other sites

Εγω επειδη ειμαι καχυποπτος δεν εμπιστευομαι τα σκευασματα των εταιρειων μεχρι να μου

αποδειξουν το αντιθετο.Γι' αυτο στρωσιμο ενυδρειου με τον κλασσικο τροπο της αμμωνιας

και ας ειναι χρονοβορος.

Θα συμφωνησω απολυτα.Ειμαι και εγω αρκετα καχυποπτος με τετοιου ειδους σκευασματα.Θα σου προτεινω τον κλασικο τροπο.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε υπομονή λίγες μέρες και θα έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο και τα χρήματα στην τσέπη σου. :welcome:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει να έχει αναφερθεί αυτό το προϊόν είναι πολύ καινούργιο .

Για το τρόπο που θα στρώσεις το ενυδρείο σου παίζει μεγάλο ρόλο η εμπειρία που έχεις .

Αν είναι η πρώτη φορά που στρώνεις ενυδρείο θα σου πρότεινα και εγώ να ακολουθήσεις τη κλασική μέθοδο .

Αντιχλώριο ζωντανά βακτήρια και υπομονή 40 μέρες .

Από τις 40 μέρες και μετά ξεκινάς και βάζεις από 2 ψαράκια το 48ωρο μέχρι όσα χωράει το ενυδρείο σου .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...