Jump to content

ΚΑΛΗΜΕΡΑ


Recommended Posts

post-2680-1166342763_thumb.jpgpost-2680-1166342839_thumb.jpgΚαλημέρα,Καταρχήν θα ήθελα να δώσω τα συγχαρητήρια μου για την τόσο καλή δουλεία που έχετε κάνει.

έχω δύο ενυδρία εδώ και ένα χρόνο περίπου ένα 80lt και ένα 120lt.

θα ήθελα τα φώτα σας στό πως μπορώ να βρώ την κανονική ονομασία ενος ψαριού,στο καταστημα που τα αγόρασα μου είπαν ότι ονομάζονται Gallacher αλλά δεν μπορώ να βρώ πληροφορίες.

Επίσης κατά διαστήματα μια το ένα και μια το άλλο βγάζουν πάνω στο κεφάλι τους κάτι σας σπυρί είναι φυσιολογικό αυτο????Πρέπει να κάνω κάτι??

επισυνάπτω και ΄φωτογραφία ώστε να γίνω πιό κατανοητός.

Ευχαριστώ

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος όπως βλέπω τις φωτογραφίες δες εδώ

http://www.aquazone.gr/index.php?ind=fishp...ew&iden=649

Link to comment
Share on other sites

post-2680-1166342763_thumb.jpgpost-2680-1166342839_thumb.jpgΚαλημέρα,Καταρχήν θα ήθελα να δώσω τα συγχαρητήρια μου για την τόσο καλή δουλεία που έχετε κάνει.

έχω δύο ενυδρία εδώ και ένα χρόνο περίπου ένα 80lt και ένα 120lt.

θα ήθελα τα φώτα σας στό πως μπορώ να βρώ την κανονική ονομασία ενος ψαριού,στο καταστημα που τα αγόρασα μου είπαν ότι ονομάζονται Gallacher αλλά δεν μπορώ να βρώ πληροφορίες.

Επίσης κατά διαστήματα μια το ένα και μια το άλλο βγάζουν πάνω στο κεφάλι τους κάτι σας σπυρί είναι φυσιολογικό αυτο????Πρέπει να κάνω κάτι??

επισυνάπτω και ΄φωτογραφία ώστε να γίνω πιό κατανοητός.

Ευχαριστώ

Παύλος

Καλοσώρισες φίλε μου... δες και εδώ έχει μεγάλη κουβέντα για τα ψάρια αυτά http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=6013 ...νομίζω φίλε skippergr πάντως ότι είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα για το zacharis καθώς είναι όντως Gallacher και όχι pagasius...όπως και να'χει βέβαια ή δώστα ή ετοίμασε κάνα χιλιόλιτρο για αρχή...εγώ είχα πρίν κάνα χρόνο ένα pagasius σε 240 λίτρα από 6-7 πόντους που το πήρα σε 7-8 μήνες και με 3-4 ταμπλέτες που κατάπινε τη μέρα έγινε γύρω στους 25 πόντους!! Αναγκάστηκα να το δώσω όταν μετά από ολιγοήμερες διακοπές και κακό σχεδιασμό του ταισματός του από την τρελλή του πείνα προσπάθησε να καταπιεί ένα αρκετά μεγαλόσωμο από τα σκαλάρια μου...δεν μπορείς να φανταστείς τι αντίκρυσα γυρνώντας στο σπίτι...

Το μισό κακόμοιρο σκαλάρι μέσα στο στόμα του, το άλλο μισό απ'έξω...για τρείς μέρες πηγαινοερχόνταν με το σκαλάρι σφηνωμένο στο στόμα...δυσκολέυτηκε πολύ να το φτύσει και όταν τα κατάφερε έμεινε με ανοιχτό το στόμα για 2 ακόμα μέρες μέχρι να το κλείσει τελείως...άλλα μια χαρά μετά απτόητος!!! Ότι χωρά ή δεν χωρά όπως αποδείχτηκε στην περιπτωσή΄μου στο στόμα αυτών των ψαριών θα το καταβροχθίσουν...

Όσο για το σπυρί...Ρίξε μια ματιά εδώ... http://www.aquazone.gr/index.php?pid=12 ο Σταμάτης στην κατηγορία αυτή νομίζω θα σε βοηθήσει περισσότερο...he is the Dr...

φιλικά

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...