Jump to content

ΦΙΛΤΡΟ JUWEL


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΟ RIO180.ΤΑ ΦΙΛΤΡΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΗΣ JUWEL

KAI ENA EHEIM2213. TO ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΑ ΥΛΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΑ...

Link to comment
Share on other sites

Αν και το κουτι του φιλτρου του 'βολευει' για μια τετοια κινηση, κατ'αρχην δε γνωριζω αν γινεται και κατα δευτερον , μηπως ειναι λιγο υπερβολικο?

Αφου εχεις ηδη το καλο το εξωτερικο....

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ιδιο ενυδρειο και στο εσωτερικο εχω βαλει siporax και μαυρη τυρφη καθως και υαλομβαμβακα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΟ RIO180.ΤΑ ΦΙΛΤΡΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΗΣ JUWEL

KAI ENA EHEIM2213. TO ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΑ ΥΛΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΑ...

Στο αντίστοιχο φίλτρο έχω κρατήσει τα πυκνά σφουγγάρια και έχω αντικαταστήσει τα αραιά (βιολογικό φιλτράρισμα) με SubtratePRO το οποίο έχω βάλει πρώτα σε δικτάκι. Ταυτόχρονα στο RIO125 έχω και εξωτερικό το TETRA 700 με υλικά τόσο δικά του όσο και έχτρα (subtratePro). Στο RIO 300, το οποίο χάλασα και ξαναστήνω για διάφορους λόγους (αλλά πάλι malawi), έχω αντίστοιχο στήσιμο με εσωτερικό - εξωτερικό και άλλα υλικά στο εσωτερικό. Νομίζω ότι είναι καλή κίνηση να το κάνεις αλλά πρόσεξε, εννοείται ότι τι άλλο φίλτρο σου είναι στρωμένο ώστε να μην έχεις πρόβλημα με την προσωρινή μείωση της βιολογίας στο εσωτερικό. Στίψε τα σφουγγάρια πριν τα βγάλεις μέσα στο φίλτρο επάνω στο καινούργιο υλικό.

Φιλικά

Ανδρέας

Έγινε επεξεργασία - acg301
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...