Jump to content

Ερωτηση Για Κιχλιδα


Recommended Posts

καλησπερα! εχω ενα ενυδρειο 200 λιτρα με 2 σεβερουμ,2 σκαλαρια και 2 κιχλιδες αφρικανικες.τι τροφη χρειαζονται οι αφρικανες? δεν τρωνε τη τροφη που ριχνω στα αλλα ψαρια.(sera parrot & tetra colour).

Link to comment
Share on other sites

:welcome: Ποιες αφρικανες εχεις?Παντος να ξερεις η αφρικανες δεν ταιριαζουν με τα αλλα ψαρια που εχεις.
Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω ακριβως τι ειδος κιχλιδα ειναι.πως μπορω να βαλω μια φωτογραφια για να τη δειτε?

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η κιχλιδα!

Έγινε επεξεργασία - JOHN1801
Link to comment
Share on other sites

Δεν την ξερω αλλα απο οτι καταλαβαινω πρεπει να ειναι αρσενικια και σαρκοφαγα.Ας περιμενουμε να μας πουν οι αλλοι φιλοι.

Link to comment
Share on other sites

Αμερικάνικη κιχλίδα είναι.

Για Jack dempsey (blue dempsey)μου φαίνεται.

μπααα...δεν μοιαζουν καθολου

Link to comment
Share on other sites

Αμερικάνικη κιχλίδα είναι.

Για Jack dempsey (blue dempsey)μου φαίνεται.

Kαι εμενα προς τα εκει πηγε ο νους μου.

Για δες το ψαρι στο ακολουθο λινκ

http://jackdempseycichlid.com/general/electric-blue-jack-dempsey-cichlid/

Η φωτο δεν ειναι καλη,αν εχεις καποια αλλη,θα βοηθαγε

:)

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμενα προς τα εκει πηγε ο νους μου.

Για δες το ψαρι στο ακολουθο λινκ

http://jackdempseyci...empsey-cichlid/

Η φωτο δεν ειναι καλη,αν εχεις καποια αλλη,θα βοηθαγε

:)

δεν θα επρεπε να ειναι οπως δειχνει στο λινκ που εδωσες??(σκουρο μπλε?)και αν δεις στο κεφαλι του εχει καποιες διαφορες....

Link to comment
Share on other sites

δεν θα επρεπε να ειναι οπως δειχνει στο λινκ που εδωσες??(σκουρο μπλε?)και αν δεις στο κεφαλι του εχει καποιες διαφορες....

Αν μεγαλωσει και ειναι σε καλη κατασταση ναι.Το ψαρι της φωτο δειχνει τρομαγμενο και κυνηγημενο ισως.Ισως δεν προκειται για ''καθαρο'' ψαρι και αυτο μας μπερδευει.Γιαυτο ζητησα και αλλες φωτο.Εχεις καποια υποψια τι μπορει να ειναι;

:)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ποιο ειδος ειναι..μαλλον προκειται για υβριδιο... απλως εμαθα πολλα πραγματα για αυτο το jack dempsey και σχεδον μπορω να ξεχωρισω αυτο το ειδος και το εχω παρει στο ματι....

Link to comment
Share on other sites

φοβαμαι οτι τις κιχλιδες τις κυνηγανε τα σεβερουμ και φαινονται τρομαγμενες,μηπως να εδινα τις κιχλιδες και να κρατουσα τα 2 σεβερουμ και τα 2 σκαλαρια που εχω?

Link to comment
Share on other sites

φοβαμαι οτι τις κιχλιδες τις κυνηγανε τα σεβερουμ και φαινονται τρομαγμενες,μηπως να εδινα τις κιχλιδες και να κρατουσα τα 2 σεβερουμ και τα 2 σκαλαρια που εχω?

Σε αυτα τα λιτρα θα κραταγα μονο τα σεβερουμ.

:)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη στα 200 λιτρα να κρατησω μονο 2 σεβερουμ? μεχρι ποσα σεβερουμ μπορω σε αυτα τα λιτρα?

Έγινε επεξεργασία - JOHN1801
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη στα 200 λιτρα να κρατησω μονο 2 σεβερουμ? μεχρι ποσα σεβερουμ μπορω σε αυτα τα λιτρα?

Κανονικά μόνο τα δυο!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...