Jump to content

Νέο 90 Λιτρο


Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

σκέφτομαι να στίσω ενα 90λιτρο που έχω και κά8ετε και 8α 8ελα να με βοη8ήσετε με την επιλογή των ψαριών. Σκέφτομαι να βάλω ένα ζευγάρι ή ένα αρσενικό και 2 8υλικά apistogramma agassizii και κάποια CORYDORAS PYGMAEUS .να προσ8έσω πως μάλλον τα ψάρια 8α είναι άγρια ποιασμένα. να τα προτιμίσω ή να κοιτάξω για αναπαραγωγής. ποιά η γνώμη σας για την ψαροσύνθεση οσον αφορα τα λίτρα? τί άλλο 8α μου προτέινατε?

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

σκέφτομαι να στίσω ενα 60λιτρο που έχω και κά8ετε και 8α 8ελα να με βοη8ήσετε με την επιλογή των ψαριών. Σκέφτομαι να βάλω ένα ζευγάρι ή ένα αρσενικό και 2 8υλικά apistogramma agassizii και κάποια CORYDORAS PYGMAEUS .να προσ8έσω πως μάλλον τα ψάρια 8α είναι άγρια ποιασμένα. να τα προτιμίσω ή να κοιτάξω για αναπαραγωγής. ποιά η γνώμη σας για την ψαροσύνθεση οσον αφορα τα λίτρα? τί άλλο 8α μου προτέινατε?

το ζευγαρι πιστοποιημενο η εννοεις 1 αρσ κ 1 θυλ? αν οχι τοτε 1 αρσεν + 2-3 θυλ ωςπου να βγει ζευγαρι....κ μετα απομακρυνεις ισως τα αλλα.

τωρα για τα corry ειναι απο τα αγαπημενα μου......

θα πηγαινα για εκτροφης!

κ τα δυο ειδη θελουν μαλακο νερακι.............

απο διακοσμηση θα το κανεις βιοτοπικο?

Link to comment
Share on other sites

Τι χαρακτήρα έχουν τα agassizii; Θα ανεχτούν τα cory σσε αυτά τα λίτρα;

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι θα σου προτεινα να δεις και τα pseudomugil furcatus η τα pseudomugil gertrudae.Νομιζω οτι μπορεις να βαλεις μια ομαδα απο ενα ειδος,ειναι πολυ ομορφα ψαρακια!Θα μπορουσες να βαλεις και μερικες γαριδες και ισως και καποια κορυ.

Link to comment
Share on other sites

το ζευγαρι πιστοποιημενο η εννοεις 1 αρσ κ 1 θυλ? αν οχι τοτε 1 αρσεν + 2-3 θυλ ωςπου να βγει ζευγαρι....κ μετα απομακρυνεις ισως τα αλλα.

τωρα για τα corry ειναι απο τα αγαπημενα μου......

θα πηγαινα για εκτροφης!

κ τα δυο ειδη θελουν μαλακο νερακι.............

απο διακοσμηση θα το κανεις βιοτοπικο?

ενα αρσενικο και ενα 8υλ. εννοω. απο διακοσμηση σκευτόμουν να εβαζα κανενα φυτακι και ριζες..

Link to comment
Share on other sites

Τι χαρακτήρα έχουν τα agassizii; Θα ανεχτούν τα cory σσε αυτά τα λίτρα;

αυτο αναρωτιεμαι και εγω.. :)

Link to comment
Share on other sites

Κωστη εγω αν θα εβαζα απιστο θα το εκανα βιοτοπικο,δηλαδη αμμο,ξυλα,πολυ λιγα φυτα και φυλλα καταπα

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι θα σου προτεινα να δεις και τα pseudomugil furcatus η τα pseudomugil gertrudae.Νομιζω οτι μπορεις να βαλεις μια ομαδα απο ενα ειδος,ειναι πολυ ομορφα ψαρακια!Θα μπορουσες να βαλεις και μερικες γαριδες και ισως και καποια κορυ.

πολυ ενδιαφέρων πρόταση.. 8α την παρω σοβαρα υποψην μου. βρισκονται ευκολα τα συγκεκριμενα στην ελληνικη αγορα?

Link to comment
Share on other sites

Κωστη τα furcatus ναι τα αλλα ειναι λιγο πιο δυσκολα αλλα και αυτα τα βρισκεις κατα καιρους

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια κ απο τα αγαπημενα μου ειναι τα κ τα apistogramma nijsseni

οσο για το aquascape συμφωνω με τον rasta..........βιοτοπικο!

ριξε κ μια ματια εδω!

Link to comment
Share on other sites

το 8έμα σε αυτα τα λίτρα μπορώ να βάλω και τιποτα άλλα ψαρια μαζι με τα apistogramma?

Έγινε επεξεργασία - kostis
Link to comment
Share on other sites

το 8έμα σε αυτα τα λίτρα μπορώ να βάλω και τιποτα άλλα ψαρια μαζι με τα apistogramma?

θα προτιμουσα οχι κωστη.τα απιστογραμματα ειναι ιδιαιτερα ζωα.
Link to comment
Share on other sites

german blue ramirezi????? ωραιες νανοκιχλιδες κι αυτες!

sorry αλλα εγω δεν καταλαβα καλα.........νομιζα αντι των απιστο!

Link to comment
Share on other sites

οχι εννοουσα μαζι με τα απιστογραμμα αν 8α μπορουσα να βαλω και καποιο αλλο ειδος ψαριου μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά στο αρχικό θέμα τα λίτρα ήταν 60 και στη συνέχεια της κουβέντας αποφάσισες να τους δώσεις περισσότερα λίτρα; Ή κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

OK, γιατί όσα λέγαμε ως ένα σημείο αφορούσαν 60λιτρο ενυδρείο...

Link to comment
Share on other sites

είχε γίνει λάθος στις διαστάσεις Θοδωρή. 94 λίτρα βγένουν περίπου. για να ακουσω και αλλες απόψεις :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...