Jump to content

καλώς ηρθαααα


Recommended Posts

Γεια σε ολους!!!!!!!

Χαιρομαι που ξαναβρισκομαι παλι στο καλο μου χομπι!!!

Αλλα κ στην Ελλαδα!!!

Ωραια η ιταλια αλλα σαν την ελλαδα καμια!!!!!

Λοιπον στο θεμα μας...

Οταν γυρισα σπιτι κ ειδα το ενυδρειο το νερο ειχε γινει καταπρασινο (η αδερφη μου δεν ειχε αλλαξει το νερο μονο τα ταιζε :) ) τα ψαρακια ευτηχως ολα μια χαρα και ολα εχουν μεγαλωσει πολυ....

Αλλαξα αμεσως το 1/3 και εβαλα τα φαρμακα..

Να ρωτησω... μου ειπανε οτι δεν χρειαζεται να αλλαζω το 1/3 καθε μηνα και να βαζω και φαρμακα κτλ... μονο καθε μηνα να προσθετο οσο εχει εξατμιστει χωρις φαρμακα. και καθε χρονου αλλαγη νερου? ε? λαθος μου ακουγεται!

Επισης σκεφτηκα οτι ειναι πολυ πρασινο το νερο γιατι εχω βαλει πολλα φυτα μεσα ε?

Τα φυτα μου δυστηχως εχουν μαυρισει σαπισει και τα εχουν φαει τα πιο πολλα καθε μηνα τους εβαζα σιδηρο/// αλλα πηγα στο πετ σοπ και μου εδωσαν ενα αλλο φαρμακο ..εχω εχω τησ JBL το ferropol

αλλα μου ειπαν να μην ξαναβαλω αυτο αλλα να βαλω το flourish trace της seachem. καθε 15 μερες και οχι μια φορα το μηνα.

Επισης πριν 2 μερες ετσι ξαφνικα μου πεθανε ο γλυφτηςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς ξαφνικα!!!!!ΟΛΑ ηταν μια χαρα μου ειπανε οτι δεν θελουν πολυ φως τραβανε την ηλεκτρικη ενεργεια κατι τετοιο....μου ειπαν κ πεθαινουν συχνα!

Ξεχασα να σας πω οτι λιγο πριν μου πεθανει πηγα κ πηρα ενα πολυ ομορφο καινουργιο φυτο κ 3 μικρα ψαρακια καινουργια ειναι πολυ μικρα κ φοβομουνα για τον καρχαρια μην μου τα πειραξει αλλα τελικα ειναι μια χαρα!

Αυτα εκανα μερικες μετρησεις λοιπον......

ΝΟ3=40

ΝΟ2=0

GH=10

KH=7

pH=7,5

NO4=

post-1907-1167129652_thumb.jpg

post-1907-1167130472.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...