Jump to content

Θελω Να Βαλω Αγγελοψαρα Στο Ενυδριο Μου.


Recommended Posts

Γεια σας παιδια..θελω να βαλω αγγελοψαρα στο ενυδριο που εχω(300 λιτρα)..θελω να μαθω ποσα μπορω να βαλω και τι αλλα ψαρια μπορω να βαλω μαζι με τα αγγελοψαρα...μεσα στο ενυδριο εχω 1 pleco(γυρος στα 17-18cm), 3 γατοψαρα(2 Corydoras paleatus Peppered Catfish τετοια εχω και ενα ακομα albino), 3 νεον και 3 γαριδες γκρι...ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εννοειται πως οτι εχεις μεσα απο ζωντανα βγαινουν,οπως και ο θερμοστατης.μπορεις να βαλεις 6-ψαρια,ολα κρυου νερου.υπαρχουν αρκετα ειδη χρυσοψαρων για να επιλεξεις.

Link to comment
Share on other sites

εννοειται πως οτι εχεις μεσα απο ζωντανα βγαινουν,οπως και ο θερμοστατης.μπορεις να βαλεις 6-ψαρια,ολα κρυου νερου.υπαρχουν αρκετα ειδη χρυσοψαρων για να επιλεξεις.

κωστα θελει να βαλει αγγελοψαρα,οχι χρυσοψαρα.........................

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως σορρυ.κεκτημενη ταχυτητα...

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βαλεις 6 σκαλαρια,να μεγαλωσεις το κοπαδι γατοψαρα,να βαλεις ενα κοπαδι καρδιναλιους η ροδοστομους και ισως ενα ζευγαρι απιστο η ραμιρεζι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ρίξε μια ματιά εδώ και θα πάρεις αρκετές πληροφορίες για τα σκαλαρια!

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=61576&pid=554297&st=0entry554297

Υ.Γ πολύ καλή η επιλογή σου!

Link to comment
Share on other sites

Klaz γιατι να βγαλω το θερμοστατη?με παπαγαλοψαρα μπαινουν τα σκαλαρια?και μονο με αυτα τα ψαρια που γραφετε πιο πανω μπαινουν?εγω σας ρωταω επειδι δεν ξερω και πολλα ψαρια και μην παω σε κανενα pet shop και με δωσουν οτι να ναι να βαλω μεσα..ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον..

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια αναζητηση και διαβασε για τα παπαγαλοψαρα.

Link to comment
Share on other sites

Klaz γιατι να βγαλω το θερμοστατη?με παπαγαλοψαρα μπαινουν τα σκαλαρια?και μονο με αυτα τα ψαρια που γραφετε πιο πανω μπαινουν?εγω σας ρωταω επειδι δεν ξερω και πολλα ψαρια και μην παω σε κανενα pet shop και με δωσουν οτι να ναι να βαλω μεσα..ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον..

Στην περιπτωση που θα εβαζες ψαρια κρυου νερου,αλλα εσυ επειδη θα βαλεις αγγελοψαρα,δεν θα την βγαλεις :) Κοιτα και αυτο που σου λεει ο Σταβ.γιατι αυτα τα ψαρια ειναι <<κατασκευες>> ανθρωπινες και δεν πρεπει να τα βαζουμε μεσα στα ενυδρεια μας.

Link to comment
Share on other sites

γαρίδες δεν παίζουν...ωραίος μεζές! την έπαθα!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για το ενδιαφερον...απο οτι με ειπε ενας φιλος μου δεν μπαινουν τα παπαγαλοψαρα...δηλαδη τα μονα ψαρια που μου προτεινετε ειναι νεον, κορδιναλιους και ροδοστομους?

Link to comment
Share on other sites

τα νεον μπορει να γινουν μεζες, οπως σου ειπα και πιο πανω μπορεις να βαλεις και νανοκιχλιδες και γατοψαρα εκτος απο ροδοστομους και καρδιναλιους

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έβαζα 4-5 αγγελόψαρα 12-15 νέον και μερικά corydoras και θα είσαι οκ!

Όσο για τον μεζέ αν τα σκαλαρια είναι σχετικά μικρά δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Α παιδια και κατι ακομα που δεν μου ειπατε.με τα ψαρια που εχω μεσα θα εχω προβλημμα.μονο για τις γαριδες και τα γατοψαρα μου ειπατε.εγω τα αγγελοψαρα θα τα αγορασω 3-4 εκατοστα απο το μαγαζι.με το pleco(γυρος στα 17-18 cm) θα εχω προβλημμα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...