Jump to content

Απορρία Σχετικα Με Αντιστροφη Οσμωση


Recommended Posts

Καλημερα σε ολους.

Θα ηθελα να ρωτησω οποιον εχει εμπειρια με το θεμα αντιστροφης οσμωσης αν η παρακατω συσκευη http://www.aquamasters.gr/index.php?page=shop.product_details&product_id=511&flypage=flypage.tpl&pop=0&option=com_virtuemart&Itemid=80 αξιζει να την αγορασω για ενα ενυδρειο 60 λιτρων με καρδιναλιους και 2 ραμιρεζι για να προετοιμαζω καταλληλα το νερο; Προς το παρόν πετυχαίνω τις σωστες παραμετρους με απιονισμένο νερό αλλα καθώς δεν το θεωρω και πολυ αξιοπιστο σκεφτικα να αγοράσω την παραπάνω συσκευη και θα ηθελα την συμβουλη απο καποιον ποιο εμπειρο.Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

και βεβαια σου κανει.το απιονισμενο των σουπερ μαρκετ κρυβει πολλους κινδυνους για τα ψαρια σου.εχει ξανασυζητηθει πολλες φορες εδω μεσα.

απο εκει και μετα υπαρχουν αντιστοιχες οσμωσεις αλλα πολυ φθηνοτερες λυσεις απο την συγκεκριμενη που βρηκες.

πχ.

δες την πρωτη μαζι με το flash kit

http://www.waterwaves.gr/index.php?target=categories&category_id=189

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση. Οπότε αγοράζω συσκευη α.ο άμμεσα.

Αυτην που ανέφερα εγω παραπάνω την εχω βρει μεταχειρισμενη στα 50 ευρω. :)

Link to comment
Share on other sites

η γνωμη μου για να εχεις πιο ησυχο το κεφαλι σου ειναι η καινουργια.ειναι ελαχιστη η οικονομικη διαφορα.μην ξεχνας πως η μεμβρανη ειναι ολη η αξια στην οσμωση.δηλ τα 3/4 της αξιας.και επειδη δεν ξερεις τι χρηση και τι φροντιδα της εκανε ο προηγουμενος κατοχος,καλυτερα πανε σε καινουργια.

Link to comment
Share on other sites

Οκ λοιπον,θα ακούσω την συμβουλη σου!!

Ευχαριστω και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ κατι τελευταίο.Τι θα πρεπει να προσεχω στην συσκευη;Επειδη δεν γνωριζω απολυτως τιποτα σχετικα με αυτες τις συσκευες υπάρχει καποιο αρθρο που μπορεις να με παραπεμψεις;

Link to comment
Share on other sites

+1 κι εγω την εχω για 100λιτρα... κομπλε ειναι

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...