Jump to content

Εχινοδορος-


Recommended Posts

καλησπερα

εχω ενα μικρο ενυδρειο 25 λιτρα που θα μεινει σε λιγες μερες χωρις ψαρια ,και εχει μεσα 2 εχινοδορους.θα φυγω διακοπες για 3 εβδομαδες και θα το αφησω χωρις ανεμηστηρακι.η θερμοκρασια σε κλειστο σπιτι θα ανεβει αρκετα,και θα ηθελα να μαθω αν θα αντεξουν τα φυτα αυτα σε υψηλες θερμοκρασιες.(το φιλτρο του θα λειτουργει κανονικα )

ρανια

Link to comment
Share on other sites

οποιος σου απαντησει με σιγουρια,πιθανοτατα θα βγει ψευτης.θα ζοριστουνε αρκετα και ισως την βγαλουν.....αλλα και παλι υποθεση κανουμε.αν μπορεις δωστα για φιλοξενια σε καποιον αλλον για αυτες τις μερες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς εναλλακτικά από την στιγμή που θα έχεις και το φίλτρο σε λειτουργιά να βάλεις ένα απλό ανεμιστήρακι επάνω σε έναν χρονοδιακόπτη ώστε να λειτουργεί κάποιες ώρες την ημέρα!

Δες εδώ μια απλή και φθηνή λύση!

http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=product&pid=2183

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ebenos, το έχεις δοκιμάσει το συγκεκριμένο ανεμιστηράκι; Από θόρυβο πως πάει;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ebenos, το έχεις δοκιμάσει το συγκεκριμένο ανεμιστηράκι; Από θόρυβο πως πάει;

Θεόδωρε καλησπέρα!

Ναι το έχω σε ενα μικρό 25αρι!

Αν και είμαι φανατικός αντικινεζος ομόλογο ότι με εξέπληξε θετικά η απόδοση και η ποιότητα του! Να φανταστείς ήμουν σίγουρος ότι θα έβγαινε off και παρήγγειλα δυο!

Όσο από θόρυβο δεν μπορώ να πω ότι κάνει ιδιαίτερο!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι πως το μεγαλύτερο πρόβλημα που θα αντιμετωπίσεις θα είναι η εξάτμιση. Γι αυτό πιστεύω πως η χρήση ανεμιστήρα στο 25λτ ίσως επιδεινώσει το φαινόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι πως το μεγαλύτερο πρόβλημα που θα αντιμετωπίσεις θα είναι η εξάτμιση. Γι αυτό πιστεύω πως η χρήση ανεμιστήρα στο 25λτ ίσως επιδεινώσει το φαινόμενο.

Σωστός ρε Σωτήρη! Παρέλειψα να αναφέρω στην φίλη μας για την εξάτμιση που θα υπάρξει αλλά παρόλα αυτά με τον χρονοδιακόπτη ίσως και τα καταφέρει! 3 εβδομάδες βέβαια είναι πολλές!

Link to comment
Share on other sites

...και ετσι ερχομαστε στα λογια μου...... :bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

...και ετσι ερχομαστε στα λογια μου...... :bigemo_harabe_net-145:

Δεν πας καμιά βδομαδουλα ακόμα διακοπές εσύ….άντε!!!! χαχαχαχα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με τις υπάρχουσες θερμοκρασίες που θα επιβαρυνθούν, και από το κλειστό σπίτι πιστεύω πως με την επιστροφή μετά από τρείς εβδομάδες, το φίλτρο θα είναι στον αέρα και το νερό αρκετά κάτω από τη μέση. Οπότε δυστηχώς ερχόμαστε (στο καλύτερο σενάριο) στα λόγiα του klaz. ίσως :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...