Jump to content

Απουσια Και Επιστροφη Με Αποριες


Recommended Posts

μολις γυρισα απο 5 ημερες διακοπων και

1) δεν βλεπω το ενα απο τα χρυσοψαρα μου. Μπορει να πεθανει και να το εφαγαν και ολοκληρο σε 5 μερες?

2) μια λαμπιντο μου ηταν μπουκωμενη. Δεν ειναι πια μπουκωμενη αλλα δε βλεπω και ψαρακια. τι μπορει να εγινε?

Link to comment
Share on other sites

μαλλον λαθος μου που δεν το ανεφερα αλλα δεν περιμενα και κανεις να νομιζε οτι θα ηταν στο ιδιο ενυδρειο... το λεει εξαλλου στην υπογραφη μου

Link to comment
Share on other sites

σου τα ρουφηξε το φιλτρο.....

Link to comment
Share on other sites

μολις γυρισα απο 5 ημερες διακοπων και

1) δεν βλεπω το ενα απο τα χρυσοψαρα μου. Μπορει να πεθανει και να το εφαγαν και ολοκληρο σε 5 μερες? Ή να πήδηξε και να το έφαγε κανένα ποντίκι . Πόσα χρυσόψαρα έχεις .

2) μια λαμπιντο μου ηταν μπουκωμενη. Δεν ειναι πια μπουκωμενη αλλα δε βλεπω και ψαρακια. τι μπορει να εγινε? Πόσα ψάρια είναι σε αυτο το ενυδρείο και τι κρυψώνες υπάρχουν ; Αν και πιστεύω οτι έγιναν τροφή .

Link to comment
Share on other sites

σου τα ρουφηξε το φιλτρο.....

Ρωτησα ενω ηταν μπουκωμενη και μου ειπαν οτι μολις τα βγαλει απο το στομα ειναι αρκετα μεγαλα για το φιλτρο και δε χρειαζεται να βαλω τουλι η κατι τετοιο

Ψάξε τριγύρω και κάτω από το έπιπλο. μπορεί να πήδηξε έξω.......

δεν υπαρχει ψαρι απο εξω, δεν ηταν και στα καλα του ετσι κι αλλιως.

τι ποντικι καλε? 13 χρυσοψαρα εχουν μεινει

στις λαμπιντο εχω 7 και υπαρχουν αρκετες κρυψωνες απο πετρες αλλα δεν τις βλεπω καπου. να εγιναν τροφη ειναι λογικο αλλα το κανουν αυτο οι λαμπιντο? εγω ηξερα οτι ειναι προστατευτικες

Link to comment
Share on other sites

Φαγωθηκαν και το χρυσοψαρο και τα νεογεννητα.Στο ενυδρειο με τα χρυσοψαρα ψαξε να βρεις τον σκελετο του

ψαριου.

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα για σκελετο αλλα δεν βρηκα κατι. Τα λαμπιντο γιατι φαγωθηκαν; Ποια ειναι η σταση των γονιων στις γεννες;

Αν ηταν μονη η μανα,θα τα προστατευε για πολλες μερες ακομα,ματα την εξοδο τους απο το στωμα,αλλα επειδη υπαρχουν και αλλες θηλυκες ,μαζι με τον αρσενικο,και σε συνδιασμο πετρων (Αν εχεις λιγες) στα φαγανε τα αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα για σκελετο αλλα δεν βρηκα κατι. Τα λαμπιντο γιατι φαγωθηκαν; Ποια ειναι η σταση των γονιων στις γεννες;

Μπορεί να τα έφαγε η ίδια από απειρία, πράγμα που συμβαίνει κάποιες φορές στην πρώτη γέννα ή μπορεί να τα έφαγε άλλο ψάρι. Μην σε στεναχωρεί, θα έχεις νέα γέννα σύντομα, απλά φρόντισε να υπάρχουν αρκετές κρυψώνες για να μπορεί να προστατεύεται η μάνα.

:)

Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις πολλές πέτρες κάποια στιγμή μπορεί και να δεις ενα ή δυο ψαράκια.(ξέρουν να κρύβονται παρα πολύ καλά)

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δε βλεπω ακομα κανενα. θα σκεφτομαι οτι τα φαγανε να μην εχω κι ελπιδες. ας ελπισουμε οτι θα γεννησουν συντομα και παλι

Link to comment
Share on other sites

Σου ξαναλέω οτι ξέρουν να κρύβονται πολυ καλά.Εγω ειδα ψαρακι μετα απο ενα μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...