Jump to content

Τροφες Διαρκειας Αποριες


Recommended Posts

Μιας και θα φυγω για 2 εβδομαδες και δεν θα εχω κανεναν να μου τα ταισει, θα ηθελα να ρωτησω τι ακριβως γινεται με τις τροφες διαρκειας. Σε τι μορφη ειναι, πως τις ταιζεις? τι διαφορα εχουν απο τις κανονικες, και γενικα οτι πληροφορια μπορειτε να μου δωσετε

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ριξε αν θες μια ματια.

http://www.fish-fish-fish.com/api-pyramid-7-day-fish-feed.html

Παραπανω πληροφοριες δεν μπορω να σου δωσω γιατι δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε

:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το διαβασα αυτο αλλα δεν ειναι ξεκαθαρο

ας πουμε το συγκεκριμενο ειναι καποιος κυβος που σιγα σιγα απελευθερωνει τροφη. Εγω ξερω για τροφη σκετη, μπορει να κανω και λαθος. Απο την αλλη λεει για 20 ψαρια και για 7 μερες. Αν εγω εχω ας πουμε 5 ψαρια δε σημαινει οτι θα μου τα ταισει υπερβολικα? αν ελευθερωνει την τροφη οπως λεει.

πφφφφ θελει ψαξιμο και καποιον να ξερει! ασε που θα παρω προιον απο πετ σοπ και μονο για να ξερω τι παιρνω!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου,μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω περισσοτερο.

Ας περιμενουμε καποιον που εχει χρησιμοποιησει να δουμε....

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω χρησιμοποιησει 2 φορες παλιοτερα ταμπλετες και προσοπικα δεν τις εμπιστευομαι.Και τις 2 φορες ειχα ριξει την ποσοτητα που λεγανε οι οδηγιες,την πρωτη φορα γυρισα και βρηκα ενα ενυδρειο με κιτρινο νερο και την δευτερη φορα γυρισα 2 μερες αργοτερα αποτι υπολογιζα και βρηκα πανω απο τα μισα ψαρια ψοφια.Δεν θελω να σε τρομαξω απλα λεω την εμπηρια μου, εγω παντος θα σου πρωτηνα να πας στην λυση της ταιστρας που μπορεις να βρεις μια κινεζικη οικονομικη και να κανεις την δουλεια σου πιο σωστα.

Link to comment
Share on other sites

καλα κανεις και λες την γνωμη σου. Αν μπορουσα να βρω ταιστρα με 10 ευρω θα την επαιρνα αλλα οταν η φθηνοτερη που βρισκω στα πετ σοπ κανει 30... δε γινεται

Link to comment
Share on other sites

στην ουσια οταν μιλαμε για ''τροφες'' διαρκειας,μιλουμε για ηλεκτρολυτες και ιχνοστοιχεια τα οποια ''κρατανε'' τα ζωα μας.οταν επιστρεψουμε χρειαζεται μια μεγαλη αλλαγη νερου συντομα και να αφαιρεσουμε και να πεταξουμε οτιδηποτε τυχον υπολλειματα της ''τροφης''.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα μια σε ενα πετ σοπ σημερα. Ειναι ενας σαν κυβος/ κωνος και το βαζεις στο νερο και κραταει τα ψαρια για 2 βδομαδες. Αξιζει λετε; 1,5 ευρω εχει. Μηπως κανει κακο;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...