Jump to content

Εωτερικο Φιλτρο Και Φυτα


Recommended Posts

εχω δυο αποριες 1η ποια ειναι η σειρα κατα την γνωμη σας των υλικων ενος εξωτερικου φιλτρου,θελω να ειναι πολυ καλη η βιολογια και η φιλτραρινση του, στο εσωτερικο ειχα στην εισοδο του νερου σφουγκαρι μπλε με ανοιχτους πορους μετα με κλειστους πορους μετα σιποραξ μετα βιολογικο κ μετα το σφουγκαρι του φιλτρου με κλειστους πορους,κ μια δευτερη απορια,καπου ειδα οτι καποιος στα φυτα κ συγκεκριμενα στισ βαλισβεριες εκανε αυτο παρακατω...ειναι σωστο κ αν ναι τι προσφερει?

post-50657-0-15992700-1346740319_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οσο για την φιλτρανση ποιο φιλτρο εχεις; Δεν χρειαζονται υπερβολες απλα να ακολουθουμε την ρουτινα συντηρησεις του ενυδρειου μας και του φιλτρου τακτικα.

Οσο για τα φυτα στις συγκεκριμενες φωτο αυτο που μπορω να φανταστω ειναι οτι ο συγκεκριμενος χρηστης χρησημοποιει τα σιποραξ για μια καλυτερη αγκυστρωση του φυτου σε αμμωδες βυθο.

Link to comment
Share on other sites

ποιο φιλτρο εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Οκ, απο οτι καταλαβα εχεις 120 λιτρα και πας για εξωτερικο, ποιο;

Link to comment
Share on other sites

σε καθε φιλτο παει αλλη σειρα στα υλικα?

ρωταω γιατι το καθε ενα φιλτρο μπορει να δουλευει διαφορετικα ως προς την κατευθυνση ροης που μπορει να εχει.

Link to comment
Share on other sites

αυτο η να τα εκανε βιολογικη καλιεργια!!!χαχχχαχα

Ειναι ανουσιο για καποιο αλλο σκοπο!

Link to comment
Share on other sites

jbl ενταξει, αλλα ποιο μοντελο; Συνηθως τα φιλτρα ειναι ηδη εξοπλισμενα με τα καταλληλα υλικα οποτε απο εκει και περα το μονο που χρειαζεται ειναι ενα καλο στρωσιμο του και μια καλη συστηρηση στο μελλον.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω JBL και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος όποτε το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...