Jump to content

Aqualobby-Achilles-Skimmer


Recommended Posts

Καλη χρονια σε ολους τους τρελους χομπιστες θελω να σας πω τις εντυπωσεις μ για το νεο μ skimmer ειναι αυτο εδω

Θελω να πω οτι ειναι πολυ μουρατο,αθορυβο,με την ασπρη αντλια της deltec κ πολυ αποτελεσματικο ρυθμιζομενο κ πανω απο ολα δεν πληρωσα την μαρκα οπως με ειχαν ξυρισει με το παλιο deltec mce 600 που πληρωσα μονο την φιρμα που στην ουσια η αντλια κανει την δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Σαν να βλέπω το MCE600...

Kάτι πρέπει να κάνεις όμως και γι αυτούς που δεν έχουν Facebook...

Έγινε επεξεργασία - Alexpsycho
Link to comment
Share on other sites

Κάποια μέλη μας το έχουν πάρει και είναι πολύ ευχαριστημένοι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδια πρωτα το ειδα σε ενα φιλο κ αυτος με συστησε σε αυτον που τα φτιαχνει ειναι πολυ τρελος ο τυπος θα βαλω κ φωτογραφιες για τα αλλα μελη να τις δουν θελουν μια μετατροπη

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδια πρωτα το ειδα σε ενα φιλο κ αυτος με συστησε σε αυτον που τα φτιαχνει ειναι πολυ τρελος ο τυπος θα βαλω κ φωτογραφιες για τα αλλα μελη να τις δουν θελουν μια μετατροπη

Μονο κρεμαστα κανει?Κατι πειρε το αυτι μου ξωφαλτσα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα πάρω και γω το συγκεκριμένο σκίμερ απο μέρα σε μέρα, και έχω αγωνία να έρθει! Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια απ'όλα τα παιδιά που το είχαν. Πρέπει να είναι άπεχτο το εργαλείο!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, καλογέμιστο και καλοαφριστό, είμαι σίγουρος ότι θα το ευχαριστηθείς...

Link to comment
Share on other sites

μερικοι εχετε πλακα(με την καλη εννοια).μα αν εκατσε καποιος και αντεγραψε το πλαστικο-πλεξι κουτι του ντελτεκ και χρησιμοποιει και την αντλια του ντελτεκ,τοτε δεν το εχει κανει ντελτεκ??

δεν σας καταλαβαινω ωρες ωρες που αναρωτιεστε αν κατι τετοιο δουλευει καλα.ολη η μαγκια ειναι να αντιγραφει το κουτι σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε κλαζ γιατι να πληρωσω το mce 600 με το media box 410 ευρο κ να μην παρω αυτο με 235 που εχει κ διαφορα στα χιλιοστα που τα οποια κανουν την διαφορα στον αφρο-skimming.Και τι με νοιαζει απο που ειναι στις μερες μας τα λεφτα εμεις η χομπιστες τα μετραμε πολυ ετσι δεν ειναι

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε κλαζ γιατι να πληρωσω το mce 600 με το media box 410 ευρο κ να μην παρω αυτο με 235 που εχει κ διαφορα στα χιλιοστα που τα οποια κανουν την διαφορα στον αφρο-skimming.Και τι με νοιαζει απο που ειναι στις μερες μας τα λεφτα εμεις η χομπιστες τα μετραμε πολυ ετσι δεν ειναι

Μπορεις φιλε μου να μου το εξηγησεις λιγο;

:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε κλαζ γιατι να πληρωσω το mce 600 με το media box 410 ευρο κ να μην παρω αυτο με 235 που εχει κ διαφορα στα χιλιοστα που τα οποια κανουν την διαφορα στον αφρο-skimming.Και τι με νοιαζει απο που ειναι στις μερες μας τα λεφτα εμεις η χομπιστες τα μετραμε πολυ ετσι δεν ειναι

Συμφωνω βεβαιως βεβαιως.Τελικα μονο κρεμαστα κανει?

Link to comment
Share on other sites

αγαπητε μου ματζα μαζι σου και εγω αν ειναι να γνει οικονομια και να κανει και τη δουλεια σου σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Και τι με νοιαζει απο που ειναι στις μερες μας τα λεφτα εμεις η χομπιστες τα μετραμε πολυ ετσι δεν ειναι

Απο Γερμανία δεν έρχεται?

Συμφωνω βεβαιως βεβαιως.Τελικα μονο κρεμαστα κανει?

Νομίζω ναι. Πάντως αν δεν το θες στο κύριως ενυδρείο μπαίνει και στο σαμπ κρεμαστα όμως. Τώρα για άλλη τοποθέτηση δεν γνωρίζω να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Απο Γερμανία δεν έρχεται?

Νομίζω ναι. Πάντως αν δεν το θες στο κύριως ενυδρείο μπαίνει και στο σαμπ κρεμαστα όμως. Τώρα για άλλη τοποθέτηση δεν γνωρίζω να σου πω.

Για το συγκεκριμενο δε μπορω να πω.

Το deltec παντως μπαινει και μεσα στο σαμπ.

Link to comment
Share on other sites

Για το συγκεκριμενο δε μπορω να πω.

Το deltec παντως μπαινει και μεσα στο σαμπ.

Όταν λές μέσα στο σαμπ? Κρεμαστά στο σαμπ? Ή μέσα στο σαμπ? Αν κάνει το προτότυπο πάντως λογικά θα κάνει και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω παρει εγω αυτο το σκιμμερ.ειναι σχεδον ιδιο με το κανονικο.ειναι παρα πολυ καλο και εμενα προσωπικα με υπερκαλυπτει!

Μια διευκρινηση να κανω ειναι οτι την παρελαβα με μια αντλια λευκη η οποια ηταν πολυ πιο δυνατη απο την aquabee (νομιζω τρεις φορες πιο δυνατη) και εκανε και πολυ καλο σκιμμινγκ αλλα ο θορυβος δεν παλευοταν!

Έγινε επεξεργασία - takiscorfu
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις φιλε μου να μου το εξηγησεις λιγο;

:)

Ναι φιλε μ Δια θα σου πω τι μ ειπε αυτος ειναι ενα ειδικο ψημενο ακριλικο ειδος που κανει την ροη καλυτερη μεσα στο skimmer κ βοηθαει τον αφρο να γλυστραει πιο καλα στο κουτι συλλογης.Και τωρα θα πω την δικια μ γνωμη οτι όντως απο οτι ειδα το νεο μ skimmer εχει πιο λεια επιφανεια απο το pvc του deltec. Και επίσης εχει διαφορα ηψους κ πλατους για καποια χιλιοστα

Link to comment
Share on other sites

Το να εχει καποιες διαφορες απο το πρωτοτυπο το καταλαβαινω,αλλα για αλλους λογους πιθανολογω :)

Link to comment
Share on other sites

Το εχω παρει εγω αυτο το σκιμμερ.ειναι σχεδον ιδιο με το κανονικο.ειναι παρα πολυ καλο και εμενα προσωπικα με υπερκαλυπτει!

Μια διευκρινηση να κανω ειναι οτι την παρελαβα με μια αντλια λευκη η οποια ηταν πολυ πιο δυνατη απο την aquabee (νομιζω τρεις φορες πιο δυνατη) και εκανε και πολυ καλο σκιμμινγκ αλλα ο θορυβος δεν παλευοταν!

για σου φίλε μου τακη και χρονιά πολλά,να διορθώσω λιγάκι.για 1 φασει παρελαβες με την μαύρη αντλία aquabee 38w και μετά σου στηλα την deltec 12w η όπια είναι της aquabee και αφτη,άπλα πληρώνουμε το όνομα deltec! μπαίνει και μέσα στο sump κρεμαστό αλά και χωρείς κρεμάλα!

Link to comment
Share on other sites

μερικοι εχετε πλακα(με την καλη εννοια).μα αν εκατσε καποιος και αντεγραψε το πλαστικο-πλεξι κουτι του ντελτεκ και χρησιμοποιει και την αντλια του ντελτεκ,τοτε δεν το εχει κανει ντελτεκ??

δεν σας καταλαβαινω ωρες ωρες που αναρωτιεστε αν κατι τετοιο δουλευει καλα.ολη η μαγκια ειναι να αντιγραφει το κουτι σωστα.

+1000000000000

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...