Jump to content

SOS ΕΠΕΙΓΟΝ ΔΙΑΒΑΣΤΕ!


Recommended Posts

Το ενυδρείο μου ράγισε, τα νερά του τρέχουν και το αδειάζω. Ενα Πακού περίπου 35 cm χρειάζεται άμεσα χώρο για στέγαση.Πάρτε με τηλέφωνο στο 693-2820373.ΕΠΕΙΓΟΝ!

Είμαι Αγιο Δημήτριο, Αθήνα. Παρακαλείται όποιος μπορεί να φιλοξενήσει το ψάρι για 2-3 μέρες.....

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο μου ράγισε, τα νερά του τρέχουν και το αδειάζω. Ενα Πακού περίπου 35 cm χρειάζεται άμεσα χώρο για στέγαση.Πάρτε με τηλέφωνο στο 693-2820373.ΕΠΕΙΓΟΝ!

Είμαι Αγιο Δημήτριο, Αθήνα. Παρακαλείται όποιος μπορεί να φιλοξενήσει το ψάρι για 2-3 μέρες.....

Κάνω refresh κάθε λεπτό μήπως βρω εστω και μια λέξη συμβουλευτική αλλά βλέπω εντελώς σιωπή.

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο που ράγισε, μπορεί να κρατήσει καθόλου νερό, μπας και μείνει μέσα το ζώο, έστω και στα ρηχά?

Αν όχι, πόσο είναι το μεγαλύτερο δοχείο ή ενυδρείο που έχεις και μπορείς να το βάλεις?

Σε άλλο μήνυμα λες ότι το ψάρι που έχεις, είναι 45 πόντους. Πόσο είναι τελικά ακριβώς?

Αν δεν βρεις λύση μέχρι αύριο το απόγευμα, έχω ένα 300άρι άδειο...

Στείλε μου pm να το κανονίσουμε...

Έγινε επεξεργασία - filoxenos
Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο που ράγισε, μπορεί να κρατήσει καθόλου νερό, μπας και μείνει μέσα το ζώο, έστω και στα ρηχά?

Αν όχι, πόσο είναι το μεγαλύτερο δοχείο ή ενυδρείο που έχεις και μπορείς να το βάλεις?

Σε άλλο μήνυμα λες ότι το ψάρι που έχεις, είναι 45 πόντους. Πόσο είναι τελικά ακριβώς?

Αν δεν βρεις λύση μέχρι αύριο το απόγευμα, έχω ένα 300άρι άδειο...

Στείλε μου pm να το κανονίσουμε...

Eχει μείνει νερό 10 εκατοστά μόνο.Αυτό είναι νέο Πακού, τα άλλα τα έδωσα λόγω χώρου. Το πάω σε μισή ώρα στο κατάστημα του ΑΝΤΩΝΑΚΑΗ στην Καλλιθέα και τον ευχαριστώ θερμά, τον πήρα στο κινητό, ήταν στον δρόμο, ερχόταν απο επαρχία και θα ανοίξει σε λίγο το μαγαζί του να το βάλω μέσα....

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε τελικα ? ολα καλα με το ψαρακι ?

Σε τι κατασταση ειναι το ενυδρειο τελικα ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θερμά τον ΓΙΩΡΓΟ ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗ στην Καλλιθέα, Λασκαρίδου, ο οποίος εχθές το βράδυ 10.20μμ, δηλαδή Σαββατόβραδο, ήρθε απο επαρχία, παρέλαβε το Πακού και το έβαλε στο μεγάλο του ενυδρείο στην βιτρίνα.

Πραγματικά πιστέψτε με, νόμιζα πως έχανα ένα κομμάτι απο μέσα μου όταν έβλεπα εγώ και η γυναίκα μου το ενυδρείο να έχει ραγίσει η οθόνη μπροστά και τα νερά να τρέχουν.......

Ευχαριστώ και τον φίλο FILOXENOS για το άμεσο ενδιαφέρον του και την προθυμία του να βοηθήσει.

Ευχαριστώ πολύ και τον φίλο ΝΙΚΟ με το PETTAXI του www.pettaxi.gr βοήθησε αφιλοκερδώς όπως και οι άλλοι για την απομάκρυνση του ενυδρείου απο τον χώρο του σπιτιού μου.

Λοιπόν, τώρα που έχω συνέλθει απο το σοκ (σωματικό και ψυχολογικό) θα σας πω τι έγινε....

Το ενυδρείο ήταν απο τζάμι 10αρι, και το είχα γύρω στα 10 χρόνια, απο τα παλιά καλά DIY ενυδρεία...Ηταν η εισοδός μου στον χώρο των ενυδρείων.

Ακούμπησα το ένα καπάκι απο τα δύο που είχε επάνω, με δύναμη γιατί μου έφυγε απο χέρια, και έπεσε στο πάνω ακριβώς μέρος της οθόνης...Αποτέλεσμα ήταν να ραγίσει απο πάνω μέχρι κάτω. Η πρώτη μου σκέψη και φόβος ήταν το "σκάσιμο" του ενυδρείου λόγω της μεγάλη πίεσης. Εβαλα 2 σωλήνες να τραβάνε το νερό στο μπαλκόνι, ενώ το νερό που έτρεχε σαν μια μικρή βρύση απο ένα σημείο ειδικά της οθόνης είχα βάλει μια τεράστια πετσέτα που το ρουφούσε και μετά την έστυβα έξω στο μπαλκόνι...Ετσι απέφυγα την πλημμύρα που κινδύνευε να πάει σε όλο το σπίτι!

Απέφευγα να ακουμπήσω το κρύσταλο με τον φόβο μήπως οδηγήσω το ενυδρείο σε πλήρες "σκάσιμο"....Κάποια στιγμή το νερό σταμάτησε να τρέχει όταν έφτασε σε ύψος περίπου 15 εκατοστά, περίπου υπολογίζω. Το Πακού είχε πάθει σοκ, σπαρτάραγε και κάποια στιγμή ηρέμησε. 'Ημουν σε διακρή επικοινωνία με τον Γ. Αντωνακάκη, και κατέβασα τις υδροροές της αντλίας μέχρι τον πάτο και τους οξυγονωτές ωστε να έχω μια υποτυπώδη οξυγόνωση στο νερό.

Μετά είχα έναν καθαρό κουβά, το έβαλα μέσα και το πήγα στο κατάστημα όπου βρήκε την φιλοξενία του! :lol:

Εύχομαι εκ βάθους καρδίας να μην συμβεί σε κανέναν αυτό. Ομως το γεγονός αυτό όχι μόνο δεν με πτόησε αλλά απο αύριο το πρωί θα ψάξω να βρω το επόμενο "σπίτι" και τους νέους "κατοίκους" του!

Ευχαριστώ και πάλι τον φίλο FILOXENOS και όλους σας για το ενδιαφέρον σας! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Τελος καλο ολα καλα...τουλαχιστον οσο αφορα το ψαρακι!

Καλο ψαξιμο για το νεο ενυδρειο σου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελος καλο ολα καλα...τουλαχιστον οσο αφορα το ψαρακι!

Καλο ψαξιμο για το νεο ενυδρειο σου :lol:

Σ' ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Αφού βρέθηκε λύση και τη γλύτωσε το ψαράκι, όλα καλά. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...