Jump to content

Τι Θεραπεια Να Το Κανω?sos Αμεσα Παρακαλώ


Recommended Posts

σημερα το απογευμα πηγα στο ενυδρειο μετα χρυσοψαρα οπου μεσα εκει εχω και τον πλακοστομο sea.ξαφνικα βλεπω τον sea να εχει πεσει με μανια επανω στο  λαιον χεντ που εχω και να το εχει στριμωξει στην γωνια στο ενυδρειο και να το τσιμπαει στην ραχοκοκαλια σε βαθμο απο λευκο να εχει γινει κατακοκκινο.εμεσως το πηρα και εβαλα νερο σε ενα 15 λιτρο απο το ενυδρειο να μην το στρεσαρω με αλλαγη θερμοκρασιας και το εβαλα μονο του.ειδη ειχε αρχισει να την ταση να γυρισει αναποδα και να μην κολιμπα αλλα ανεπνεε.πηρα τηλ ενα φιλαρακι και με ειπε ριξε μιση κουταλια αλατι χοντρο και παρακολουθατο.αυτο εγινε στις 8 το απογευμα.τωρα εχει 30 λεπτα και αρχισε να κολιμπαει ξανα το εδωσα και τροφη και εφαγε.πειτε μου σαν ποιο εμπιροι τι αγωγη να του κανω και γιατι ο sea το εκανε ετσι?περιμενω αμεσα απαντησεις αν ειναι εφικτο για να προλαβω αυριο πρωι πριν γυρισω απο την δουλεια και ερχωμε σπιτι να δω τι προτηνεται να παω να τα παρω και να την αρχισω αμεσα.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε ένα καινούργιο θέμα στις ασθένειες και συμπλήρωσε την φόρμα διάγνωσης μαζί με τις απαραίτητες φωτογραφίες!

Γι’αυτο φωνάζουμε να μην βάζουμε pleco μαζί με χρυσόψαρα!

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένουμε το θέμα σου στις ασθένειες και σίγουρα φωτογραφία είναι απαραίτητη αλλά από την περιγραφή σου πιστεύω ότι το SAE δέν είναι η αιτία του προβλήματος αλλά απλά πήγε να 'τσιμπολογήσει' από το τραυματισμένο(?) ψάρι...Περιμένουμε το συντομότερο νέα σου για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε...

Link to comment
Share on other sites

7 το πρωι και 7 το απογευμα + - τα ταιζω.το ψαρι ηταν μια χαρα και μαλιστα επειδη ειναι νεοφερτα στην παρεα μου τα χαζευω αρκετα.ηταν μια χαρα αλλα μετα την επιθεση να το πω του sea εγιναν τα σημαδια.το καλο ειναι οτι τωρα κολυμπαει ξανα και φενεται να συνερχεται.το κακο ειναι οτι εχει τα κοκκινα σημαδια σαν αιματωμα σταν ραχοκοκαλια.εκει θελω να το βοηθεισω να γινει καλα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...