Jump to content

Convict Και Φυτα


Recommended Posts

σκεφτομαι στο ενυδρειο μου με convict να βαλω κερατοφυλο και javamoss(παρεπιπτωντως δεν μπορω να βρω το προφιλ)ομως επειδη εχω pistia startiotes και αποτελουν μεζε για τις convict αλλα και επειδη η ριζες τους μοιαζουν με τα φιλα του κερατοφυλου και του java moss ρωταω,μηπως θα αποτελεσουν και αυτα μεζε για τa ψαρακια μου?επειδη επισεις δεν υπαρχει υποστρομα τι αλλα φυτα μπορω να βαλω με αυτες τις κιχλιδες?παρακαλω οι απαντησεις στα φυτα με το πραγματικο τους ονομα για να μπορω να το βρω.....tnx

Link to comment
Share on other sites

εγω ότι φυτό έβαζα τα διαολακια η το τρώνε η το σακατευανε όλη μέρα οργωνανε! μόνο το κερατοφυλο δεν πειραζανε! αυτό και μόνο απο προσωπική εμπειρία!

Link to comment
Share on other sites

χεχε...εμενα δεν μου τρωνε και την valisneria.....το κερατοφυλο ειναι και ενα απο τα φυτα που θελω tnx......κανεις αλλος?

Link to comment
Share on other sites

Ανουμπια, μικροσοριουμ, βαλισνερια και μος ειναι απ τα φυτα που ειναι τα λιγοτερο επικινδυνα να τα φανε αλλα και παλι δεν αποτελει κανονα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κανενα φυτο δεν ειναι 100% σιγουρο οτι θα επιβιωσει, εκτος οτι τα δαγκωνουν, τα ξεριζωνουν κιολας οπως και οι περισσοτερες κιχλιδες

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου εγώ με 2 convict που είχα στο 200αρι δεν έμενε τιποτα...όλα τα φυτά τα έβρισκα συνεχεια στην επιφάνεια του νερού μεχρι που αποφάσισα να τους αλλαξω ενυδρειο!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...