Jump to content

Διαφορές-Ομοιότητες


maikl

Recommended Posts

-Μπορει καποιος να μου πει τις διαφορες που εχουν τα δυο ειδη (εμφανισιακες) μια που εχω μπερδευτει? ;)

(Εχω ηδη δει επισκευτει το index καθως και αλλες ιστοσελιδες )

Link to comment
Share on other sites

Otocynclus

230px-Otocinclus_affinis.JPG

CAE

algae-eater.jpg

Link to comment
Share on other sites

-Μπορει καποιος να μου πει τις διαφορες που εχουν τα δυο ειδη (εμφανισιακες) μια που εχω μπερδευτει? :thumbup:

(Εχω ηδη δει επισκευτει το index καθως και αλλες ιστοσελιδες )

Είναι τρομερά δύσκολο να μπερδέψεις αυτά τα δύο ψάρια... Τι δεν έχεις καταλάβει?

Τεράστιες διαφορές στη συμπεριφορά, τεράστια διαφορά μεγέθους, τεράστια διαφορά στη χάρη.

Και μεγάλη διαφορά στην εμφάνιση... :D

Υ.Σ.: Μέχρι να βρω τις φωτό, να τις ανεβάσω και να γράψω το μήνυμα, με πρόλαβε ο istellas... ;)

Έγινε επεξεργασία - filoxenos
Link to comment
Share on other sites

;)post-1960-1171360519_thumb.jpgpost-1960-1171360538_thumb.jpgpost-1960-1171360559_thumb.jpgpost-1960-1171360575_thumb.jpgpost-1960-1171360595_thumb.jpgpost-1960-1171360611_thumb.jpg

Μολις εχθες αγορασα τους παραπανω 5 "μαγκες" του οποιους μου τους συστησαν ως Otto's και γι'αυτο πηρα 5(ομαδα).Ομως σημερα ψαχνοντας στο Aquahobby.com στον CAE και κοιτωντας τα more commends ειδα τα ψαρακια μου! :buttrock:

Η αληθεια ειναι οτι αν ειναι CAE θα τα επιστρεψω....(ή μηπως οχι?)

Please τα φωτα σας :D:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για την ποιοτητα των φωτο αλλα δεν μπορω καλυτερες...

Link to comment
Share on other sites

Αλφινικά CAE...

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα τι να κανω?Το ενυδρειο μου ειναι μονο 96λιτ. μεικτα.Να τους επιστρεψω?Προτασεις?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, να τους επιστρέψεις. Θα έχεις μεγάλα προβλήματα με 5 τέτοια ψάρια σε λίτρα που είναι για μόνο 1. Και μόνο αν σου προκύψει ήσυχος... Γιατί πολλές φορές γίνονται αρκετά επιθετικοί μεγαλώνοντας, προς σχεδόν όλα τα ψάρια.

Υ.Σ.: Και αν στα έδωσε για otocinclus όπως λες, βάλτου και "χοντρό χέρι" γιατί του χρειάζεται...

Έγινε επεξεργασία - filoxenos
Link to comment
Share on other sites

Αν σου τους πούλησαν για Οτος, βεβαίως και να τους πας πίσω...

Σίγουρα πρέπει να τους διώξεις γιατί θα πλακώνονται συνέχεια.

Εγώ 2 είχα και ο ένας ήταν μόνιμα κρυμμένος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις σας.Η αληθεια ειναι οτι κατι δε μου καθησε εξ'αρχης καλα και γι'αυτο και το post.

;):D:thumbup::buttrock::thumbup::D:D:blush:

Link to comment
Share on other sites

-Οι CAE επιστραφηκαν αρον-αρον! ;)

Ο δε μαγαζατορας παρ'ολο που τα πηρε πισω δε δεχοταν με τιποτα οτι δεν ηταν OTTO'S! :buttrock::thumbup:

Μαλιστα επικαλεστηκε και ενα ΑΤΛΑ τροπικων (ενα πολυ χοντρο βιβλιο ονομα δε θυμαμαι) καθως και οτι τα ψαρια που μου εδωσε τα "υπογραφει" ο συντακτης του παραπανω Ατλαντα.! :D

Τελος παντων η αλλαγη εγινε...ολα καλα.. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...