Jump to content

ΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ!!!


tony

Recommended Posts

[attachment id=8534] post-2684-1171383730_thumb.jpgpost-2684-1171384096_thumb.jpg

Η ποιοτητα των photo δεν ειναι πολυ καλη ... sorry οι επωμενες 8α ειναι καλητερες promise!! ;)

post-2684-1171384293_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - tony
Link to comment
Share on other sites

10 Gouramies : 4 Dwarf (Colisa Lalia ),4 Fire Red kai 2 Pearls σε 2 μερουλες μαλλον 8α εχω και 2 Honey Gouramies (Colisa Chuna) Tα οποια ειναι αυτα----> post-2684-1171385299_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ομορφο ενυδρειο ποσα λιτρα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια ,ειναι 100 λτ. δεκτα κα8ε ειδους σχολια και κριτικες

Έγινε επεξεργασία - tony
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραίο το ενυδρειο σου!

Το μονο που θα σου προτεινα ειναι να αντικαταστήσεις τα ψευτικα φυτα με αληθινά θα ειναι πολυ καλυτερα για τα ψαρια σου αλλα και για το ενυδρειο σου ;):D

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου soto σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια. αν εβαζα αλη8ινα φυτα που 8α το κανω καποια στιγμη ,8α εβαζα τα συγκεκριμενα που εχω (αλλα σε αλη8ινα).ενας γνωστος μου που ασχολητε πολλα χρονια με τα ενυδρεια μου ειπε πως τα συγκεκριμενα φυτα (πλαστηκα) υπαρχουν σε αλη8ινα αλλα δεν μου τα ονομασε και απο τοτε δεν τον βρισκω γιατι μενει στο εξωτερικο αν καποιος ξερει το συγκεκριμενο ειδος και υπαρχη παρακαλω 8ερμα να μου το πει.και 8α τα βαλω σιγουρα .

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου soto σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια. αν εβαζα αλη8ινα φυτα που 8α το κανω καποια στιγμη ,8α εβαζα τα συγκεκριμενα που εχω (αλλα σε αλη8ινα).ενας γνωστος μου που ασχολητε πολλα χρονια με τα ενυδρεια μου ειπε πως τα συγκεκριμενα φυτα (πλαστηκα) υπαρχουν σε αλη8ινα αλλα δεν μου τα ονομασε και απο τοτε δεν τον βρισκω γιατι μενει στο εξωτερικο αν καποιος ξερει το συγκεκριμενο ειδος και υπαρχη παρακαλω 8ερμα να μου το πει.και 8α τα βαλω σιγουρα .

Δες εδω http://www.aquazone.gr/index.php?ind=fishp...ew&iden=242 μπορει να βοηθηση ;)

Link to comment
Share on other sites

επισης και αλλα φυτασκια καποια cryptocprune

επισης κατα την γνωμη μου παντα πολη νταμαρι και γκουραμακια αν τα ανικαταστουσες με καποιω ωραιο ξυλο

τωρα γουστα ειναι αυτα

καλη συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Τα πλαστικά που εχεις μου μοιάζουνε με Cabomba caroliniana επίσης βαλέ και κανένα Ceratophyllum και μια ανουμπια είναι εύκολα φυτά. Το βασικότερο όμως είναι ο φωτισμός, από ότι βλέπω έχεις κάτι λάμπες να κρέμονται από το ενυδρείο σου που μάλλον δεν είναι ιδικές για φυτά (θα χρειαστείς και λίπασμα εννοείται). Τέλος τα ψάρια που έχεις είναι λίγο πολλά για τα 100 λίτρα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τα σχολια σας και για την διαδικασια που μπηκατε για την αναγνωριση των φυτων! το εκτιμω !φιλε μου Χρηστο οσον αφορα τις λαμπες εχω κανονικη λαμπα φ8οριου για ενυδρειο οι κρεμαστες λαμπες που φαινοντε ειναι απο το φωτιστηκο του σαλονιου μου... απλα κα8ρεφτιζουν πανω στο ενυδριο .Οσον αφορα την αρι8μητικη ποσοτητα ψαριων και τα λιτρα του ενυδρειου απο τους υπολογισμους που εκανα (λιτρα ενυδρειου και εκατοστα ψαριων) βγαινουν ΟΚ εκτος και αν κανω λα8ος .. (Αν και δυστυχος πριν λιγες ωρες εχασα το ενα pearl Guramie ) οποτε τα ψαρακια εγιναν 9 . Ευχαριστω και παλι παιδια να σται καλα!

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το ενυδρειο σου,αλλα βαλε ζωντανα φυτα να γινει καταπρασινο .Μπορεις να βαλεις ευκολα ανουμπια,κερατοφυλλο,egeria densa,valisneria.Θα δεις οτι θα γινει πολυ ομορφοτερο.

Καλη συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

ομορφο το ενυδριο σου,αμα βαλεις αληθινα φυτα απο ασια π.χ java moss,java fern,hygrofilia polysperma,hygrophylia difformis και αλλα ,θα το κανεις βιοτοπικο ασιας οπως το δικο μου. ;):D

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το ενυδρείο σου. Όταν μπορείς και αν θέλεις αντικατέστησε τα πλαστικά φυτά με αληθινά θα δείξει άλλο τόσο. Καλή συνέχεια και μπράβο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το ενυδρείο σου. Όταν μπορείς και αν θέλεις αντικατέστησε τα πλαστικά φυτά με αληθινά θα δείξει άλλο τόσο. Καλή συνέχεια και μπράβο. :thumbup:

Συμφωνώ απόλυτα!

:D

Πολύ καλό το ενυδρείο σου!

Με λίγη προσπάθεια το βλέπω στον επόμενο διαγωνισμό!

;)

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

καλο το ενυδρειο σου.πυκνωσε το με μερικα ευκολα αληθινα φυτα και θα γινει τρελα!!!!!!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια για τα comments και οσον αφορα τα φυτα με πεισατε... 8α ψαξω να βρω καποια απο τα ειδη που μου αρεσουν απο αυτα που μου προτεινατε ,απλα δεν εχω και πολυ χρονο στην δια8εση μου για να τα περιπιουμαι ...και αυτο φοβαμαι περισσοτερο... σας ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...