Jump to content

Convict Cichlid, Archocentrus Nigrofasciatus Γονεισ Μαζι Με Παιδια???


SOTOSLAV

Recommended Posts

ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΑΠΟΜΟΝΩΣΩ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ Archocentrus nigrofasciatus .

ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ Ή ΟΧΙ;;;

ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ 120 ΛΤ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΙΚΡΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ !!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΟΦΗ.

ΤΙ ΤΡΟΦΗ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΜΙΚΡΑ ΨΑΡΙΑ ;;; ΕΧΩ ΝΙΦΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΛΕΣΑ ΣΤΟ ΜΠΛΕΝΤΕΡ ΑΛΛΑ ΑΡΓΟΥΝ ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΟΝ ΠΥΘΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΡΩΝΕ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ;;;

ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΛΕΙΨΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΗΡΑ ΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΛΙΩΝΕΙ ΑΡΓΑ (ΑΣΠΡΟ ΠΕΤΡΑΔΙ).ΘΑ ΒΟΗΘΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΤΕΞΟΥΝ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ, ΤΙ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ;;;

Link to comment
Share on other sites

Γραφε με μικρους χαρακτηρες.Ειναι στους κανονισμους.Για τις αποριες σου οι πιο εμπειροι.

Link to comment
Share on other sites

Γραφε με μικρους χαρακτηρες.Ειναι στους κανονισμους.Για τις αποριες σου οι πιο εμπειροι.

Να ζητήσω συγγνώμη για τα κεφαλαία.Περιμένω όπως λες απαντήσεις από έμπειρους και ειδικούς.

Ευχαριστώ !!!

Link to comment
Share on other sites

Την αλεσμενη τροφή να την μουλιαζεις σε νερό ενυδρείου και θα βυθίζεται αμέσως. Ταμπλέτα εγώ δεν θα έβαζαν, δεν τις εμπιστευομαι. :) Μπορείς να πάρεις αυτόματη ταιστρα ή να ετοιμασίες δόσεις και να έρχεται κάποιος γνωστός σου να ταιζει.

Link to comment
Share on other sites

Την αλεσμενη τροφή να την μουλιαζεις σε νερό ενυδρείου και θα βυθίζεται αμέσως. Ταμπλέτα εγώ δεν θα έβαζαν, δεν τις εμπιστευομαι. :) Μπορείς να πάρεις αυτόματη ταιστρα ή να ετοιμασίες δόσεις και να έρχεται κάποιος γνωστός σου να ταιζει.

Σ΄ ευχαριστώ για την απάντηση στηο δεύτερο μέρος των ερωτήσεών μου.

Μήπως γνωρίζεις να μου πεις και για το πρώτο σκέλος που αφορά το αν θα πρέπει να απομονώσω τα μικρά απο τους γονείς σε άλλο ενυδρείο ;;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...