Jump to content

Λίμνη Με Κοi


Recommended Posts

καλησπερα παιδια μολισ εκανε την εγγραφη μου στο φορουμ [καινουριος δηλαδη].ασχολουμε με τα ΚΟΙ και μονο με αυτα. εχω φροντισει να τους παρεχω ενα ανετο περιβαλον [μεγαλο χωρο και πολυ καλη βιολογια] ετσι μπορω κε εχω τελεια αποτελεσματα ιγειη ψαρια τελια χρωματα και σε γενικες γραμμες απολαμβανω το χομπι μου με τον καλιτερο δυνατο τροπο .τελικα ειναι τρελα να μεγαλωνεις γιαπωνεζικα ΚΟΙ στο σπιτι σου.....

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες φίλε μου. Κανε μας μια παρουσίαση της λίμνης σου. Βάλε και καμία φωτογραφία να τα καμαρώσουμε.... κι εμένα τα ΚΟΙ μου αρέσουν πολυ, τόσο που μέσα στο μήνα θα έχω ενα στο χέρι μου ;).

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Χαμηλά στο παράθυρο του μηνύματος, πας στην εξελιγμένη επεξεργασία και ακολούθως αριστερα επισυνάπτεις τις φωτογραφίες που θέλεις. Εύκολο.

....να γράφεις με πεζά εδώ γιατι ειναι κανονισμός του Forum ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ περίμενα να δώ καμία γούρνα ρε άνθρωπε!!!! Τι έχεις κάνει εκει;;;

Μπορείς να κάνεις μια πιο αναλυτική παρουσίαση (διαστάσεις, αριθμός και είδος ζωντανών, φυτά που έχεις μέσα, φίλτρανση κτλ); Θα θέλαμε και περισσότερες φωτογραφίες αν ειναι εύκολο. Ειναι φανταστικο αυτο που έχεις κάνει, μπράβο!

Link to comment
Share on other sites

εχω κυκλοφορια 38000Lτην ωρα και 1800Lβιολογικο.το βαθος της λιμνης ειναι 1,80m και τα ζωα που φιλοξενω ειναι 58 [διαμαντια] ιαπωνιας. καθωσς επισης εχω μια προλιμνη για τα φυτα

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες φίλε, έχεις κάνει καταπληκτική δουλειά, βάλε και καμμιά παραπάνω φωτογραφία με τη λίμνη και τα ψάρια σου.

Έγινε επεξεργασία - pptom
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου! Τα λατρεύω τα κόι! :love:

Link to comment
Share on other sites

μαλλον πρεπει να σε φερω σε επικοινωνια με εναν αλλον τρελλο εδω πανω σαλονικη που ξερω πως ειναι ο γκουρου των κοι στη β ελλαδα.προσφατα μαλιστα ταξιδεψε με ψαρι για διαγωνισμο στην ιαπωνια!!! οπου μαλιστα βραβευτηκε κιολας.μιλεμε για πολυ μεγαλη εμεπιρια και απειρες γεννες κοι.

ισως να τον ειχες δει παλια στην τηλεοραση οπου τον ειχαν επισκεφθει πριν μερικα χρονακια καποια πρωιναδικα καναλια.

ο γιαννης απο καλαμαρια.δυστυχως δεν το εχει με το ιντερνετ,αλλα αν θελεις να σε φερω σε επικοινωνια μαζι του να βρω πρωτα το τηλ του.

συγχαρητηρια.με οσα βλεπω εντυπωσιακη η λιμνη και τα ζωα σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου. αλλα ο Μιχαλης ειναι προσωπικος φιλος και δασκαλος μου .πραγματικα ειναι γκουρου ο τυπος.και εχει απιστευτα ζωα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν βρεις χρόνο και όρεξη , θα ήθελα να μας κάνεις μια αναλυτική (όσο γίνεται) παρουσίαση !

Η λίμνη σου και τα ζωντανά σου είναι υπέροχα !! :)

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου. αλλα ο Μιχαλης ειναι προσωπικος φιλος και δασκαλος μου .πραγματικα ειναι γκουρου ο τυπος.και εχει απιστευτα ζωα.

οντως.και οντως μιχαλη τον λενε(αμα γερνας,κανεις και λαθη χεχε).εχει μαθει την τεχνη της λιμνης σε πολυ κοσμο και ανιδιοτελως.

τοτε ειναι σιγουρη η επιτυχια σου φιλε μου.

περιμενουμε περισσοτερες φωτος και πληροφοριες απο τη λιμναρα σου.

Link to comment
Share on other sites

Ολο αυτο ειναι στο μπαλκονι σου; Πλακα μας κανεις; Ειναι πανεμορφο! Ριξε μια ματια εδω http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=76267&p=671876

Βαλε κι αλλες φωτο και τρελανε μας!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Εισαι πραγματικος ακουαριστας!Συνχαρητηρια!Για φωτο σε ζαλιζουμε ολοι αλλα εχεις κανει κατι ξεχωριστο για αυτο κ θελουμε κι αλλες...

Link to comment
Share on other sites

Περιεγραψε μας κ λιγο την κατασκευη αν δεν σου ειναι κοπος.Τι αντλια εχεις,που την εχεις,τι βιολογια ,απο τι κ που κτλ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

θα προσπαθησω παιδια να σας βαλω και αλλες φωτογραφιες και αν μπορεσω και κανενα βιντεακι . σ

ε ευχαριστω Sturm για τις πληροφοριες σου.

Link to comment
Share on other sites

για την κατασκευή φίλε johnbaggios θέλεις ένα καλό γκασμά .μεγάλο φτυάρι .και ένα πολύ γρήγορο καροτσάκι!!και μη ξεχάσω αν βρεις κανένα Μα.........Α ορεξάτο πάρτον μαζί σου θα σου χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

για την κατασκευή φίλε johnbaggios θέλεις ένα καλό γκασμά .μεγάλο φτυάρι .και ένα πολύ γρήγορο καροτσάκι!!και μη ξεχάσω αν βρεις κανένα Μα.........Α ορεξάτο πάρτον μαζί σου θα σου χρειαστεί.

:hysterical::hysterical::hysterical::hysterical: Ωραιος! Και γερα μπρατσα!

Link to comment
Share on other sites

Μερακλής! Περιμένουμε αναλυτική παρουσίαση! Δεν ξεχνάμε εμείς..... :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 βιολογικα με βαρυτητα και 2 κυκλοφορητες.Τα υλικα που χρησιμοποιω ειναι. Στο. πρωτο σταδιο βουρτσες.Το δευτερο σταδιο ιαπωνικη ψαθα.Στο τριτο κρισταλ βιο.Στο τεταρτο Κ1 keldnes βιοσφερες. Στο τελος υαλοβαμβακα για να γυαλίσει το νερο.Μετα την εξοδο εχω βαλη λαμπα.UV. Υστερα το νερο καταληγει σε μια προ λιμνη με φυτα.Και στο τελος πεφτει στην κυριως λιμνη . Ενοειτε οτι στη λιμνη εχω φουλ αερισμο. .

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια λιμνη μπραβο σου! περιμενουμε να δουμε και φωτο απο την φιλτρανση και περισσοτερες αποτα ψαρια!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...